Δεν εμφανίζονται τα εικονίδια

user10 · 48 · 13888

user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Καλό μεσημέρι σε όλους!
Έχω μια απορία: τις τελευταίες ημέρες (νομίζω από τότε που διάβασα το μήνυμα για την αναβάθμιση του Φόρουμ), όλα τα εικονίδια στη σελίδα που έχω μπροστά μου (π.χ. "Αρχική", "Βοήθεια", "Αναζήτηση" κτλ) δεν εμφανίζονται όπως πριν αλλά βλέπω αντ' αυτών ένα λευκό τετραγωνάκι με ένα κόκκινο "x" στο εσωτερικό του. Ξέρει κανείς πού οφείλεται αυτό; Πολύ φοβάμαι μην έχω κάνει καμιά χαζομάρα...


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Εννοείς τα εικονίδια του φόρουμ; (ρωτάω επειδή είναι αγγλικά...)

Λευκό τετραγωνάκι με Χ σημαίνει ότι κάποιο πρόγραμμά σου εμποδίζει την εμφάνιση εικόνων. Χρησιμοποιείς firewall, antispam κλπ ; Μήπως άλλεξες ρυθμίσεις σε αυτό πρόσφατα ή εγκατέστησες κάποιο νέο πρόγραμμα προστασίας;



fil

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 543
    • Gender:Female
  • I Love Backgammon!!!
Κι εγώ έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (χρησιμοποιώ το ίδιο firewall και ρυθμίσεις με πριν). Επιπλέον, κάθε φορά που μεταβαίνω σε άλλη σελίδα εκτός του ότι αργεί πολύ να ανοίξει, πρώτα εμφανίζεται μια λευκή σελίδα και μετά ανοίγει κανονικά -κάτι που δε συνέβαινε πριν την αναβάθμιση.
« Last Edit: 14 Sep, 2006, 12:12:46 by fil »


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Και εμένα λευκό τετραγωνάκι με x μου εμφανίζει, όπου υπάρχει εικονίδιο. Πρέπει να κάνω δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο και να επιλέξω Show picture ή απλά να μαντέψω.
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις



user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Κι εγώ έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Επιπλέον, κάθε φορά που μεταβαίνω σε άλλη σελίδα εκτός του ότι αργεί πολύ να ανοίξει, πρώτα εμφανίζεται μια λευκή σελίδα και μετά ανοίγει κανονικά -κάτι που δε συνέβαινε πριν την αναβάθμιση.

Ναι, ναι! Και σ' εμένα το ίδιο!

Εννοείς τα εικονίδια του φόρουμ; (ρωτάω επειδή είναι αγγλικά...)

Λευκό τετραγωνάκι με Χ σημαίνει ότι κάποιο πρόγραμμά σου εμποδίζει την εμφάνιση εικόνων. Χρησιμοποιείς firewall, antispam κλπ ; Μήπως άλλεξες ρυθμίσεις σε αυτό πρόσφατα ή εγκατέστησες κάποιο νέο πρόγραμμα προστασίας;

Ναι, τα εικονίδια του φόρουμ εννοώ, δεν τα βλέπω πια στα αγγλικά. Έχω antivirus, χρησιμοποιώ και ένα πρόγραμμα για spyware, αλλά δεν έχω πειράξει καθόλου τις ρυθμίσεις τους, απλώς κάνω το συνηθισμένο τακτικό έλεγχο στον υπολογιστή μου. Η μόνη σελίδα που εμφανίζει πρόβλημα είναι αυτή εδώ, στις υπόλοιπες που επισκέπτομαι τακτικά όλα τα εικονίδια εμφανίζονται κανονικά.


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Και εμένα λευκό τετραγωνάκι με x μου εμφανίζει, όπου υπάρχει εικονίδιο. Πρέπει να κάνω δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο και να επιλέξω Show picture ή απλά να μαντέψω.

Στο δικό μου υπολογιστή, ακόμα κι αν επιλέξω με δεξί κλικ "Εμφάνιση εικόνας", συνεχίζω να βλέπω αυτό το κκκκκκαταραμένο λευκό τετραγωνάκι...


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Δοκίμασα και αναφέρω:

-έκλεισα το firefox και άνοιξα το site σε IE. Βλέπω μεν εικονίδια, αλλά όντως οι σελίδες μένουν κενές για 5 δλ. και μετά φορτώνουν. Στο μεσοδιάστημα φαίνεται μόνο η κεφαλίδα (βλ. συνημμένο)
-το φόρτωμα γίνεται πολύ αργότερα σε σχέση με το Firefox. (Κατεβάστε τον, θα τον αγαπήσετε!)



Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Quote
Δοκίμασα και αναφέρω:

-έκλεισα το firefox και άνοιξα το site σε IE. Βλέπω μεν εικονίδια, αλλά όντως οι σελίδες μένουν κενές για 5 δλ. και μετά φορτώνουν. Στο μεσοδιάστημα φαίνεται μόνο η κεφαλίδα (βλ. συνημμένο)
-το φόρτωμα γίνεται πολύ αργότερα σε σχέση με το Firefox. (Κατεβάστε τον, θα τον αγαπήσετε!)

Το κατέβασα και τώρα βλέπω και εικονίδια και οι σελίδες φορτώνουν πιο γρήγορα. Βλέπω το φόρουμ με "αλεπουδένια" μάτια!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Επίσης, στον ΙΕ υπάρχει ένα τουλάχιστον λαθάκι στην απόδοση των σελίδων, ενώ στην ΑλεπούΤηςΦωτιάς όλα ειναι ρολόι (βλ. συνημμένα)

Jesus, πώς αντέχετε τόση αναμονή;;;;;; Σέρνεται ο ΙΕ.....



ΠΡΟΣΘΗΚΗ: σόρυ, στη 2η εικόνα, το βελάκι πατάει στο σημείο που έπρεπε να δείχνει...


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Κατέβασα το Firefox, όντως είναι πιο γρήγορο, αλλά τώρα αντί να βλέπω το κκκκκκαταραμένο λευκό τετραγωνάκι, βλέπω υπογραμμισμένες λέξεις στα Ελληνικά, π.χ. Αναζήτηση, εικονίδια όμως πουθενά.


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Πού τα βλέπεις αυτά; Όταν κάνεις reply σε ένα post; Εγώ δεν τα βλέπω πουθενά.

Καλέ, με αυτό το Firefox δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το κουμπί και έχει αλλάξει η σελίδα! Ουάου!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Καλέ, με αυτό το Firefox δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το κουμπί και έχει αλλάξει η σελίδα! Ουάου!

Να δω πώς θα αντιδράσεις όταν δεις πόσες διαθέσιμες επεκτάσεις υπάρχουν... Μόνο καφέ στη χόβολη δεν ψήνει (προς το παρόν μόνο σε γκάζι)
:-)

http://www.mozilla.com
« Last Edit: 14 Sep, 2006, 12:49:16 by yiannismark »


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Πού τα βλέπεις αυτά; Όταν κάνεις reply σε ένα post; Εγώ δεν τα βλέπω πουθενά.

Καλέ, με αυτό το Firefox δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το κουμπί και έχει αλλάξει η σελίδα! Ουάου!

Συγγνώμη, εννοούσα Αρχική, Βοήθεια κτλ. Δεν έπρεπε να λέει Home, Help κτλ και να βλέπω και το αντίστοιχο εικονίδιο; Btw, όντως είναι σούπερ αυτή η Αλεπού!!!


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Νομίζω πως σε αυτό το σημείο πρέπει να περιμένουμε το πυροβολικό (το Σπύρο, ντε), εφόσον είμαστε σίγουροι ότι αυτά τα συμπτώματα δεν οφείλονται σε κάποιο πρόγραμμα προστασίας ή σε κάποια εφαρμογή επιτάχυνσης της σύνδεσης (κόβει τις εικόνες ώστε να ανοίξει πιο γρήγορα η υπόλοιπη σελίδα).
Και φυσικά, εφόσον μιλάμε για τα Παράθυρα, ποτέ κανείς δεν έχασε αγοράζοντας γη και κάνοντας ριμπούτ....


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Εμένα αγγλικά μου τα εμφανίζει πάντως! Δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να σου πω γιατί! Ο Γιάννης είναι ο ειδικός που μας άνοιξε νέους ορίζοντες!!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


 

Search Tools