Κορε Υδρο + Abbie Gale + Matisse + Σχέδιο Πλανήτη στο Ξυλουργείο του Μύλου, Κυριακή 6/5...

Αλ. · 10 · 2458

Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Μια μουσική συνάντηση που δε συμβαίνει συχνά... συγκροτήματα από τις 4 γωνιές της Ελλάδας, τη Θεσσαλονίκη, την Κέρκυρα, την Πάτρα και την Αθήνα.

Δελτίο Τύπου
 
Τέσσερα σχήματα από όλη τη χώρα μαζεμένα σε ένα χώρο, στο Ξυλουργείο του Μύλου και σε μια πόλη: τη Θεσσαλονίκη!
Τη Κυριακή 6 Μαίου, οι Matisse από την Αθήνα, στο πλαίσιο της πανελλαδικής τους περιοδείας, έρχονται στη Θεσσαλονίκη για πρώτη φορά μετά τη συναυλία τους με τους Kaiser Chiefs τον Δεκέμβριο και με νέο άλμπουμ στις αποσκευές τους (Toys Up, κυκλοφορεί την επόμενη μέρα!) Οι Kορε.Υδρο από τη Κέρκυρα αποτελούν μια μοναδική περίπτωση στη χώρα μας και είναι η επιτομή του «D.I.Y για τους πολλούς». Θόρυβος, μελωδία, άμεσοι στίχοι, στα ελληνικά και ιδιαίτερα τραγούδια είναι τα χαρακτηριστικά και του τελευταίου τους άλμπουμ, Φθηνή Ποπ Για Την Ελίτ, ένα άλμπουμ που δημιούργησε και στη Θεσσαλονίκη ένα φανατικό πυρήνα οπαδών της μπάντας! Οι Abbie Gale από την Πάτρα είναι ένα από τα πλέον ανερχόμενα σχήματα της χώρας, στα χνάρια των συντοπιτών και συνεργατών τους, Raining Pleasure, oι Abbie Gale ηχογραφούν το επόμενο άλμπουμ τους, follow up του ντεμπούτο τους, “Family Life”. Εξαιρετικά φωνητικά, όμορφες μελωδίες και αισθαντικά τραγούδια αποτελούν τα χαρακτηριστικά τους! Οι Σχέδιο Πλανήτη είναι οι εκπρόσωποι της Θεσσαλονίκης στην εξαιρετική αυτή βραδιά. Αρμονική συνύπαρξη αναλογικών synthesizers και ηλεκτρικής κιθάρας, Ελληνικοί στίχοι διαμαρτυρίας και φωνή που απαγγέλει, όλα δημιουργούν ένα καλό δείγμα rock-tronica του σήμερα!

Τέσσερα σχήματα, τέσσερις μουσικές σχολές, τέσσερις πόλεις, ΜΙΑ βραδιά: Κυριακή 6 Μαίου στο Ξυλουργείο του Μύλου.
Έναρξη αυστηρά στις 9.30, οι πόρτες ανοίγουν στις 9 (για να τελειώσουμε νωρίς…)
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


Efi_

  • Newbie
  • *
    • Posts: 79
    • Gender:Female
Ναι! Το άκουσα κι εγώ w4tt4n4b3 (καλέ, τί κωδικό όνομα- γλωσσοδέτης είναι αυτό;;!!)!
Ξέρεις τίποτα για εισιτήρια (πού, πόσο);
Die Sprache ist ein unvollkommenes Werkzeug. Die Probleme des Lebens sprengen alle Formulierungen



λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Ναι! Το άκουσα κι εγώ w4tt4n4b3 (καλέ, τί κωδικό όνομα- γλωσσοδέτης είναι αυτό;;!!)!
Ξέρεις τίποτα για εισιτήρια (πού, πόσο);

Βατ ή Βατούλης, για πιο εύκολο!

Όσοι καταφέρετε να πάτε, να έχετε μια εξαιρετική (σωστά το γράφω Β+Ν;) βραδιά!
Λίνα Παπαδοπούλου


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Νομίζω 10€ το εισιτήριο...
Δεν ξέρω αν γίνεται προπώληση -για τις συναυλίες του Ξυλουργείου- αλλά στην πόρτα θα βρεις σίγουρα, αν και δεν είναι μεγάλος ο χώρος.
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||



Efi_

  • Newbie
  • *
    • Posts: 79
    • Gender:Female
Ευχαριστώ Λίνα και Βατούλη!
Και σκέφτομαι εγώ τώρα: Το Βατ βγαίνει από το παρα-βάτ(ης)/σχοινο-βάτ(ης)/κιλο-βάτ;;;;
Die Sprache ist ein unvollkommenes Werkzeug. Die Probleme des Lebens sprengen alle Formulierungen


λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Και σκέφτομαι εγώ τώρα: Το Βατ βγαίνει από το παρα-βάτ(ης)/σχοινο-βάτ(ης)/κιλο-βάτ;;;;

Αν διαβάσεις τους αριθμούς ως γράμματα;
Λίνα Παπαδοπούλου


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Και σκέφτομαι εγώ τώρα: Το Βατ βγαίνει από το παρα-βάτ(ης)/σχοινο-βάτ(ης)/κιλο-βάτ;;;;
Αν διαβάσεις τους αριθμούς ως γράμματα;
Μπα δε χρειάζεται...
Η Εfi_ έπεσε μέσα περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


Efi_

  • Newbie
  • *
    • Posts: 79
    • Gender:Female
Είδες, Βατούλη, σε κατάλαβα... Βέβαια, αν κρίνω από τις ώρες που συνήθως γράφεις, μάλλον βγαίνει από το υπνοβάτ(ης)...
Die Sprache ist ein unvollkommenes Werkzeug. Die Probleme des Lebens sprengen alle Formulierungen


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Είδες, Βατούλη, σε κατάλαβα... Βέβαια, αν κρίνω από τις ώρες που συνήθως γράφεις, μάλλον βγαίνει από το υπνοβάτ(ης)...
Κάντο Νυστοβάτης και πέφτεις ακόμα πιο μέσα, ίσως και Χατζηαβάτης...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Για να μάθετε τί χάσατε και να μην το μετανιώσετε...

Αbbie Gale – Mom

Matisse – She smiles

Κορε Υδρο – Άλλη μια νύχτα σύγκρουσης και γέλιου

Κορε Υδρο – Τωρα που δεν έχω κανένα

Κορε Υδρο – Radar

Λίγο παραπάνω Κορε Υδρο γιατί είναι ιδιάζουσα περίπτωση...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


 

Search Tools