Τι πιστεύετε για το 666;

banned8 · 37 · 6275

F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Κανείς δεν είδε debate; Αδιάβαστους σας πιάνω.

Τι λες, παιδάκι μου, το να μη βλέπεις ντιμπέιτ είναι άποψη. Είναι σα να μη βλέπεις διαφημίσεις ανάμεσα στις ταινίες.


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Τι λες, παιδάκι μου, το να μη βλέπεις ντιμπέιτ είναι άποψη. Είναι σα να μη βλέπεις διαφημίσεις ανάμεσα στις ταινίες.
Μμμμ... και το 'λεγα ότι κάτι είχα καταλάβει λάθος! Εδώ, σου λέω, από μικρή κυνηγούσα τις διαφημίσεις ανάμεσα στα προγράμματα. Άποψη μηδέν. :)
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3



F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Εδώ που τα λέμε, λίγη φαντασία τη χρειάζεται η εξουσία.


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Εδώ που τα λέμε, λίγη φαντασία τη χρειάζεται η εξουσία.
Αμ, και η φαντασία δε χρειάζεται λίγη εξουσία νομίζεις;
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3



Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Από το blog Χώρος_o.k.:

(1) Η παρατήρηση "είσαι εκτός θέματος, παιδί μου!" που βλέπαμε με κόκκινο στυλό στα διορθωμένα γραπτά της έκθεσης, πήρε άλλη διάσταση χθες βράδυ.
(2) Ο τεχνικός που θα κρατούσε την πινακίδα από νέον που θα υπενθύμιζε στους πολιτικούς να "Μην καρφώνουν τον διπλανό τους" είχε κλειδωθεί στη τουαλέτα με τα γνωστά αποτελέσματα.
(3) Η dame Παπαρήγα ευτυχώς δεν ήταν βαμμένη σαν τροτέζα της Κόκκινης Πλατείας, όπως την άλλη φορά...
(4) ...αλλά δυστυχώς ο στυλίστας της πάλι της είχε ψωνίσει από "Το Φρικτόν Λάθος" στο Αιγάλεω.
(5) Ο Καραμανλής γιατί μιλούσε και κολυμπούσε μαζί?
(6) Ο Γιωργάκης απέδειξε πως την τέχνη του "πατέρα-θα-κρατήσω-το-λόγο-μου-και-θα-χάσω-ξανά-τις - εκλογές" την κατέχει καλύτερα απ' όλους.
(7) Ο Αλαβάνος θύμιζε περσόνα από υστερικό σίριαλ του Δαλιανίδη την δεκαετία του '90: τόσα νεύρα ούτε η 'ξινή' αδελφή του Χρήστου δεν είχε.
(8) Ο Αιμίλιος Λιάτσος έχει γειτονοπούλα την Αναστασία που παίζει με το τόπι της ανέμελα και μόλις τον βλέπει στο δρόμο αντί να τον ρωτήσει για τον πόλεμο Θώδη- Ευαγγελόπουλου, παθαίνει μεταβολισμό προσωπικότητας και ξυπνά μέσα της ο Τσόμσκι.
(9) Μου ήταν αδύνατο να μην γελάσω μόλις έβλεπα τον Παπαθεμελή με το βλέμμα του Ντρούπη. Μου ερχόταν αμέσως στο μυαλό το άσμα "Παπαθεμελή, Παθεμελή/ απόψε ένας ναύτης το κορμί μου αμελεί".
(10) Ο πιο άνετος όλων ήταν ο Καρατζαφέρης. Αν έκλεινες τον ήχο και έκρινες τις απαντήσεις από το ύφος τους θα νόμιζες πως οι εκλογές έχουν τελειώσει και το ΛΑ.Ο.Σ. βγήκε πρώτο κόμμα με απόλυτη αυτοδυναμία. Και αυτό ίσως να γινόταν αν μέσα σε όλα φορούσε ένα περλέ διάδημα που θα έγραφε " Σταυρώστε την!"
(11) Μετά το χτεσινό, 5 βαρετοί δημοσιογράφοι δεν θα ξανατηλεφωνήσουν για 'χρόνια πολλά' στη Μαρία Χούκλη. Ο Παπαχελάς εξαιρείται λόγω πρότερου έντιμου βίου.


Το σχόλιο (9) διάβασε τη σκέψη μου, γι' αυτό και σπεύδω να το εικονογραφήσω.

Όχι, δηλαδή, πείτε μου (πώς μικραίνει αυτό;). Ίδιος δεν είναι ο Δημοκρατικά Ανα(γεννη)μένος;
« Last Edit: 08 Sep, 2007, 03:12:08 by Σουρπουίτσα »
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Από το salata.wordpress.com.
Ευχαριστώ την kapa18, που έκλεψε λίγο από τον πολύτιμο χρόνο της για να μου στείλει το λινκ. :Ρ







Το σοβιέτ αφισάκι αφιερωμένο εξαιρετικά στη Βαλ... ;)))
« Last Edit: 14 Sep, 2007, 11:51:17 by stathis »


mortal69

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 404
    • Gender:Male
Τα της πρώτης photo δεν τα 'πε κάποιος μουσάτος παλαιότερα στην Αίγυπτο; Πότε ξυρίστηκε; :-P ;-)
Μέσα από στράτα απόμονη κι απόσκια
Με αγγέλους του ʼδη μόνο στοιχειωμένη
Που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
Κάτω στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...


 

Search Tools