10 χρόνια Translatum και μερισμός εσόδων στους χρήστες του φόρουμ για το έτος 2011

spiros · 68 · 43864

sinagrida

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
Χρονια πολλά και απο εμενα και συγχαρητηρια για την ιδεα και την ολη προσπαθεια.
Αρκετες φορες χρησιμοποιησα μεταφρασεις απο το φορουμ οταν τις χρειαστηκα.
Θα ηθελα να προσφερω και εγω οταν εχω χρονο.
Σε ποιον πρεπει να απευθυνθω;
Καλη χρονια και καλη συνέχεια σε όλους!


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Όποιος από τους φίλους του τρανσλάτουμ ενδιαφέρεται να έρθει στην εκδήλωση εορτασμού των 10 χρόνων του τρανσλάτουμ, ας απαντήσει στο παρακάτω θέμα. Δεν έγινε τελικά Ιανουάριο για την αποφυγή των κακών καιρικών συνθηκών.

https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=245340.0



spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δεν έχουν δώσει ακόμη στοιχεία πληρωμής οι:

dominotheory
Froly
Vrastaman
eltheza
Ion
lefty
evdoxia
« Last Edit: 09 May, 2012, 09:04:38 by spiros »


Ion

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2364
    • Gender:Male
  • 1. Διατήρηση ψυχραιμίας 2. Αξιολόγηση βλάβης
Θεωρώ τη συμμετοχή μου στο φόρουμ διασκέδαση και αν αρχίσω να παίρνω χρήματα μάλλον θα το θεωρήσω αγγαρεία. Εξάλλου, έμμεσα με έχεις ήδη πληρώσει, Σπύρο! :D
There is no prosthetic for an amputated spirit
Lt Col Frank Slade (Al Pacino, Scent of a woman)



Ion

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2364
    • Gender:Male
  • 1. Διατήρηση ψυχραιμίας 2. Αξιολόγηση βλάβης


Σπύρο, θα ήθελα να σ' ευχαριστήσω δημόσια για αυτή την τριλογία βιβλίων που μου απόστειλες και μάλιστα  με δικά σου έξοδα.

Εκτιμώ ιδιαίτερα την ιδιόχειρη αφιέρωση και να πω πως σε ζηλεύω γιατί εσύ μπόρεσες να δεις τον κόπο σου να παίρνει σάρκα και οστά.

Εύχομαι ολόψυχα τα βιβλία σου να βρουν  το δρόμο τους προς τους αναγνώστες! 
There is no prosthetic for an amputated spirit
Lt Col Frank Slade (Al Pacino, Scent of a woman)



eltheza

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 923
    • Gender:Female
Θεωρώ τη συμμετοχή μου στο φόρουμ διασκέδαση και αν αρχίσω να παίρνω χρήματα μάλλον θα το θεωρήσω αγγαρεία. Εξάλλου, έμμεσα με έχεις ήδη πληρώσει, Σπύρο! :D

Me too ;-) ;-)!!
Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα (Σωκράτης)



lefty

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 987
    • Gender:Female
Θυμάμαι όταν πριν μερικά χρόνια ξεκίνησε ο Σπύρος αυτή τη χειρονομία και με είχε συμπεριλάβει στη λίστα του, είχα νιώσει απίστευτη αμηχανία --η οποία, για να είμαι ειλικρινής, δεν μου έχει φύγει τελείως-- και του είχα στείλει μέιλ στο οποίο αρνιόμουν το ποσό. Κι εκείνος μου είχε απαντήσει, πάνω κάτω, πως όταν κάποιος σού κάνει ένα δώρο το δέχεσαι χωρίς «κόνξες», λες ευχαριστώ, και μετά το διαχειρίζεσαι όπως κρίνεις κατάλληλο. Έκτοτε λοιπόν κάνω αυτό ακριβώς. 

(Ή μήπως ήταν συνδυασμός μέιλ και σχολίων εδώ, στο φόρουμ; Δεν είμαι βέβαιη πια, πάντως σε κάποια φάση είχα ψιλοντραπεί, επειδή όλοι έλεγαν «όχι, δεν το θέλω το ποσό» κι ένιωσα ότι δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Σπύρου.)




mavrodon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 6582
    • Gender:Male
Η χειρονομία του Σπύρου είναι συμβολική. Δεν υπάρχει λόγος εντροπής. Για όσους/ες το  επιθυμούν υπάρχει και η φιλανθρωπία.
« Last Edit: 19 May, 2012, 15:52:50 by mavrodon »


lefty

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 987
    • Gender:Female
Δεν ντράπηκα που δέχτηκα. Ντράπηκα για όσους δεν δέχτηκαν. Και, σε τελική ανάλυση, δεν αναφέρομαι στη φετινή χρονιά, αλλά στην πρώτη «ψυχρολουσία» όπως την ερμήνευσα εγώ.
« Last Edit: 19 May, 2012, 15:43:31 by lefty »



Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Quote
Θυμάμαι όταν πριν μερικά χρόνια ξεκίνησε ο Σπύρος αυτή τη χειρονομία και με είχε συμπεριλάβει στη λίστα του, είχα νιώσει απίστευτη αμηχανία...

Έτσι και γω. Την πρώτη φορά (το 2008) που είδα το όνομά μου στη λίστα ένιωσα μια γλυκιά ανατριχίλα ικανοποίησης γιατί δεν το περίμενα. Το θεώρησα τιμή μου και δέχτηκα το δώρο πολύ ευχαρίστως και του απάντησα θετικά με ηλ-μήνυμα λέγοντας στον εαυτό μου «I must have done something good».
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


Afroula

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 10
Σπύρο, ωραία το έθεσε η lefty. Kι εγώ είχα σκοπό αρχικά να αρνηθώ, αλλά τα παιδιά μου ήταν ενθουσιασμένα και ήθελαν να δεχτώ... Μετά ένιωθα αμήχανα, γιατί είχα καθυστερήσει πολύ ν΄απαντήσω. Οπότε, θα σπεύσω να σου δώσω τα στοιχεία μου!...Επίσης, να σου πω ότι πέρασα πολύ ευχάριστα στο πάρτι σου για τον εορτασμό της επετείου του forum και σ΄ευχαριστώ ξανά, που προθυμοποιήθηκες να με συνοδεύσεις στην επιστροφή, προκειμένου...να μην ξαναχάσω το δρόμο!

Μόλις πρόσεξα ότι αυτός είναι ένας δεύτερος λογαριασμός, που είχα ανοίξει ένα καλοκαίρι απ΄το λάπτοπ του γιου μου! Είμαι η Froly βεβαίως βεβαίως!
« Last Edit: 24 May, 2012, 01:20:46 by Afroula »


Asdings

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4118
    • Gender:Male
  • unte þeina ist þiudangardi jah mahts
Ααα... ώστε Afroula = Froly! Καλόοο... Και με αναγραμματισμό: Fraoula :-)
In dubio pro reo


 

Search Tools