Παιδομάζωμα του Στρ. Μυριβήλη

elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Δεν είναι λεξικό, αλλά μια και έχουμε ρίξει κι άλλα πραγματάκια...

Ψάχνω (απεγνωσμένα) το "Παιδομάζωμα" του Μυριβίλη. Φυλλάδιο. Όχι, δεν περιλαμβάνεται στην βιβλιογραφία (σχεδόν) ποτέ. Για αγορά (εξαγορά) ή ακόμα και φωτοτυπιούλες.

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!

:)))
« Last Edit: 15 Feb, 2007, 23:56:42 by wings »


progvamp

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1570
    • Gender:Female
Ελένη, τι είναι το "Παιδομάζωμα" του Μυριβίλη, εκτός από φυλλάδιο και μη-λεξικό; Δοκίμιο; Διήγημα; Κάτι άλλο; Για πες μας κι εμάς να μάθουμε, αν έχεις την καλοσύνη! Έχω κάτι βιβλία με διηγήματα (από τη μητέρα μου), υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται εκεί μέσα;

Ευχαριστώ!



elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Ελένη, τι είναι το "Παιδομάζωμα" του Μυριβίλη, εκτός από φυλλάδιο και μη-λεξικό; Δοκίμιο; Διήγημα; Κάτι άλλο; Για πες μας κι εμάς να μάθουμε, αν έχεις την καλοσύνη! Έχω κάτι βιβλία με διηγήματα (από τη μητέρα μου), υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται εκεί μέσα;

Ευχαριστώ!


Kαλημέρα, Κατερίνα. Ο Καζαντζάκης είπε να εκδοθεί το "Οι Αδερφοφάδες" μετά το θάνατό του. Ο Μυριβίλης δεν είπε τίποτα για το "Παιδομάζωμα". Όσο για το να σας πω περισσότερα, θα το περάσω σε νήμα μόλις το πάρω. Ήταν έκπληξη και για μένα η ύπαρξή του μια και δεν περιλαμβάνεται στη βιβλιογραφία κ.λπ.

Για τα βιβλιά με τα διηγήματα από τη μητέρα σου, όχι, δεν το νομίζω. Ποτέ δεν ξέρεις, αλλά για το συγκεκριμένο είμαι αρκετά σίγουρη.

Φιλιά!


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν και περισσότερο τον Βαγγέλη τον Πριώνη, που το είχε και μου το έδωσε.
:))


« Last Edit: 16 Feb, 2007, 00:25:15 by elena petelos »



 

Search Tools