Διαγωνισμός του ΙΚΥ για υποτροφία (διδακτική της μετάφρασης / διερμηνείας)

Έρη · 18 · 4178

MARELED23

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
Καλησπερα κ εγω προσπαθω να βρω βιβλιο για τη διερμηνεια,κ μαλλον ο μοναδικος τροπος ειναι να παραγγειλλω το βιβλιο του Τζοουνς απο εξω,αν ξερει κανεις οικο που να το φερνει ας μου στειλει.Επισης,εχω μια αλλη βασικη απορια πηρα βεβαια σε ΙΚΥ αλλα επειδη καμια εμπιστοσυνη δεν τους εχω θα ρωτησω κ εδω 1. τα τρια μαθηματα που εξεταζομαστε ποια ειναι? μου ειπαν οτι ειναι τα 3 που λεει σε σελιδα 57 του ενημερωτικου βιβλιου του ΙΚΥ δλδ α.θεωρια-πραξη μεταφρ
β.διδακτ μετ  γ.θεωρ,πραξ,διδ διερμ  .Ειναι οντος αυτα η ειναι περιληψη κ μεταφραση κειμενου οπως σε ΙΟΝΙΟ ??Τελος δινουμε 5(17.00) 6 7 μαρτη(9.00)????Αναμενω καποια απαντηση- επιβεβαιωση



Emmanouela P.

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 10
Hello there,

Sorry αλλά μόλις είδα το μήνυμά σου. Ισχύει ότι η ύλη είναι αυτά τα 3 μαθήματα, ισχύουν οι μέρες και οι ώρες. Το βιβλίο μπορούν να στο φέρουν και από Ελευθερουδάκη, και από Παπασωτηρίου.

Καλή επιτυχία σε όλους!

E.P.


MARELED23

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
καλησπερα κ καλα αποτελεσματα!!επειδη θα με φαει η περιεργια τι θεμα επεσε σημερα στους εσωτερικου στη διερμηνεια΄?Δεν ηρθα σημερα γιατι πιστευω με 14 κ κατι αποκλειετε να εχεις ελπιδες ,ελπιζω να μην ηξερα το σημερινο κ να εκανα σωστα.....


 

Search Tools