το ρολόι του translatum

Philip · 5 · 1609

Philip

• Full Member
  • μεγαλώνουν, μεγαλώνουν ...
τι έγινε με το ρολόι του τρανσλάτουμ;  Βλέπω ότι τα posts γίνονται με 3 ώρες διαφορά από την Αγγλία.  Ή μήπως εγώ τα βλέπω μια ώρα πριν ποστάρετε;

Χρονια πολλά σε Μαρίες και άλλου/ες εορτάζοντ/ουσες (αν δεν είναι πλέον αργά!)
But how shall men meditate in that, which they cannot understand? How shall they understand that which is kept close in an unknown tongue?

THE TRANSLATORS TO THE READER
Preface to the King James Version 1611

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Φίλιπ, μπορείς να πας στο προφίλ σου και να δώσεις "-1" στη ρύθμιση για την ώρα. Κάτι περίεργο συνέβη όντως αλλά διορθώνεται.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Philip

• Full Member
  • μεγαλώνουν, μεγαλώνουν ...

Κρίμα που διορθώνεται τόσο εύκολα.  Μου άρεσε η ιδέα ότι είχαμε μπει σε παράλληλο σουρρεαλιστικό κόσμο.

Αλλά είχα αρχίσει να φόβάμαι ταυτόχρονα ότι θα έχανα το βαπόρι από τη Ραφήνα λόγω αόρατης αλλαγής ώρας! ;-))
But how shall men meditate in that, which they cannot understand? How shall they understand that which is kept close in an unknown tongue?

THE TRANSLATORS TO THE READER
Preface to the King James Version 1611

banned8

• Jr. Member
  • **
Η ώρα τώρα είναι 2:42 και το ρολόι στην κορυφή της κεντρικής σελίδας λέει 3:42. Ολόκληρος ο χώρος του τρανσλάτουμ νομίζει ότι είναι μία ώρα μπροστά. Άλλοι πάλι εδώ μέσα νομίζουν ότι είναι πολλά χρόνια μπροστά – αλλά, κούνια που τους κούναγε.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Άλλοι πάλι εδώ μέσα νομίζουν ότι είναι πολλά χρόνια μπροστά – αλλά, κούνια που τους κούναγε.

Θες να πάω εγώ πολλά χρόνια πίσω για να επέλθει μια άλφα ισορροπία; :-)

Μέραααααααααααααααααα
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Search Tools