Amores perros → Χαμένες αγάπες

Αλ. · 28 · 8023

Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
οσοι πασχετε απο αϋπνιες, εκμεταλλευτειτε αυτην την ατυχια-τυχη για να δειτε λιγο μετα τις 3π.μ στον Αντ1 την ταινια του Αλεχαντρο Ιναριτου Amores perros, ητοι χαμενες αγαπες ή κατ' αλλους σκυλισιες αγαπες. η λεξη perros εχει διπλη σημασια στα ισπανικα...

Σημείωση συντονιστή: θερμή παράκληση η χρήση τόνων και κεφαλαίων στην αρχή πρότασης.
« Last Edit: 14 Jun, 2020, 20:26:58 by spiros »
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Πολύ θυμώνω.

Που το έβαλες μισή ώρα πριν από την προβολή της ταινίας κι εγώ είδα το μήνυμά σου σήμερα το μεσημέρι.
Που δεν είχα κοιτάξει το πρόγραμμα μόνος μου. (Αλλά πού να περιμένεις το Αντ1 να παίξει αυτό το έργο; Θα τους ξέφυγε.)
Που βάζουν τα αριστουργήματα στις τρεις το πρωί και προβάλλουν όλα τα ξεράσματα τις ώρες που είναι ξύπνιοι οι άνθρωποι.
Που δεν το ήξερα καθόλου σαν ταινία (8.2 στα 10 στο imdb. 3½ στα 4 στον Ebert). Άντε πάλι να ψάχνουμε στο βιντεάδικο.

Ουφ, τα είπα και ηρέμησα.
« Last Edit: 09 Sep, 2006, 16:57:49 by nickel »



Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Ο Ant1 τέτοιες ταινίες τις προβάλλει μετά τις 2π.μ γιατί τις επιλέγει κατά λάθος.
Εχτές ομως η ταινία δεν προβλήθηκε, τουλάχιστον οχι πριν τις 4.
@spiros
Τα πήγα καλά Σπύρο με τους τόνους και τα κεφαλαία;


"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Να φυλάμε τσίλιες λοιπόν.

(Σχεδόν άψογο το πολυτονικό – βάλε και στο "όμως" και το "όχι" και προβιβάζεσαι... Μόλις συνηθίσεις τους τόνους του Σπύρου, θα αρχίσω να σου λέω εγώ για τα κόμματα.)



F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Μια που μιλάμε για ταινίες, αύριο μαζί με το Έθνος, το Love Actually. Από τα προσωπικά μου αγαπημένα.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Μια που μιλάμε για ταινίες, αύριο μαζί με το Έθνος, το Love Actually. Από τα προσωπικά μου αγαπημένα.

Σωστή η επισήμανση. Εγώ δεν θα την πάρω γιατί μπορώ να σου την απαγγείλω.


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Τι, ολόκληρη την ταινία; Seriously?


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Τι, ολόκληρη την ταινία; Seriously?

Όχι, βέβαια. Εδώ δυσκολεύομαι να απαγγείλω το "Αρνάκι άσπρο και παχύ". Αλλά είναι μια ομάδα feel-good movies που τις φυλάω να τις βλέπω όποτε τις έχει κάποιο κανάλι, like a small treat. Δεν θα πω ποιες είναι γιατί θα 'ρθουν οι σινεφίλ της κατηγορίας από Μπέργκμαν κι επάνω και θα με κατραπακιάσουν.


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
I only have one thing to say right now. I might have more tomorrow, but that's another day, anyway. Whatever makes you feel good with no side effects, that's art. Categories are for the taxonomists. 8/5.


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
I only have one thing to say right now. I might have more tomorrow, but that's another day, anyway. Whatever makes you feel good with no side effects, that's art. Categories are for the taxonomists. 8/5.

Σωστό! Εμένα μόνο ο ελληνικός κινηματογράφος (εννοείται ο παλιός) με επαναφέρει.
και φυσικά η απόλυτη "Λευκή Ταινία" του Κισλόφσκι
Μπέργκμαν-ξε-Μπέργκμαν, ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί για να νιώσει καλά!!!
Σωστόοοος;  :-)
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female

banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
(Ingrid) Bergman στο ΕΤ 3. Now!

Το Notorious του Χίτσκοκ, με τον Cary Grant.
Πασίγνωστο. Τόσο γνωστό που ένα πρόγραμμα για συμβολαιογράφους που είχα βγάλει παλιά (ναι, το 'χω κάνει κι αυτό) που το ονόμαζα Notarius, επέμεναν ακόμα και κάποιοι συμβολαιογράφοι (να μην πω τίποτε για τα λατινικά τους) να το λένε "Νοτόριους"!


(Α, ναι, να κι ο Μινωτής.)
« Last Edit: 10 Sep, 2006, 02:33:30 by nickel »


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Την τελευταία φορά που προανήγγειλα αυτήν την ταινία τελικά δεν προβλήθηκε...Για να δούμε σήμερα...
Amores Perros στον Αντ1 την ίδια ώρα με τότε 3 π.μ. Ο ΑΝΤ1 μόνο τέτοιες ώρες προβάλλει αξιόλογες ταινίες...Γιατί άραγε;
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σίγουρα; Γιατί δεν το βλέπω στο επίσημο πρόγραμμα του σταθμού.

Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Εγώ έκανα λάθος...Είναι στο πρόγραμμα της Τετάρτης, άρα θα προβληθεί ξημερώματα Πέμπτης στις 3...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


 

Search Tools