screamer → φωνακλάς, φωνακλού, ποτό-μπόμπα, άτομο που ουρλιάζει, άτομο που γκαρίζει, άτομο που τραγουδάει κακόφωνα, άτομο που φωνάζει στο σεξ, παλαμήδεια, πουλί με διαπεραστική φωνή, θαυμαστικό, πηχυαίος τίτλος, πηχυαίος τίτλος έντυπου, εντυπωσιακός τίτλος εφημερίδας, συναρπαστικό, διασκεδαστικό, φραστικό μαργαριτάρι, κραγμένη, γυναικωτός, μεγάλο κύμα, δυνατό σουτ, σουτάρα, κάτι συγκλονιστικό, ξεκαρδιστικό, γαμάτο, σούπερ, και γαμώ, γαμάουα

auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Θα σας ξενερώσω αναδομώντας το νήμα: δεν μπορώ να καταλάβω, πώς είναι δυνατόν να θεωρείτε ότι πίνοντας μπόμπα ΔΕΝ χάνει κανείς τις αισθήσεις του. Έχω ουκ ολίγες φορές μαζέψει κόσμο που έγινε χάλια με ένα και μόνο ποτήρι. Τι κλαιρόλ χέρμπαλ μπόμπες σας σερβίρουν δηλαδή εσάς;

Με βάση, λοιπόν, αυτό που περιγράφε η paraskevi, θα έλεγα μπόμπα.
Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!





paraskevi

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 703
    • Gender:Female
Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα. Μιλάμε για ονομασία κοκτέηλ που σε στέλνει (κάτι σαν το υποβρύχιο) ή γενικότερο χαρακτηρισμό νοθευμένων ή δυνατών ποτών (όπως μπόμπα); Ε, Βίκυ;
(Wow, έγινα junior member!)

Κατ' αρχάς, άντε και εις ανώτερα!!!

Είναι συνδυασμός και των δύο. Είναι ένα πολύ δυνατό και βαρύ κοκτέιλ που έχει φτιαχτεί από ποτά-μπόμπες. Επειδή η υπόθεση του βιβλίου μου διαδραματίζεται στο 2060, θα ήθελα να χρησιμοποιήσω μη διαδεδομένη ονομασία.
Never explain yourself to anyone. Because the person who likes you, doesn't need it, and the person who dislikes you, won't believe it.







 

Search Tools