Γεια σας από τα Χανιά

Eleni_B · 57 · 12674

user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Απόφοιτος '95

Άσε, Κατερίνα, κέρδισε! (Σιγά κι εσύ, άκου παλιά! Να συνεννοηθούμε πάντως, γιατί εγώ έχω αποφασίσει να κρύβω χρόνια επομένως πρέπει να πείσω γνωστούς και φίλους να λέμε όλοι το ίδιο ψέμα :D)

Καλώς όρισες, πατριώτισσα εκ Χανίων και Κερκύρας! Καλή πορεία και καλές μεταφράσεις :)))


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Να σε καλωσορίσω κι εγώ, Ελένη!! Να περνάς καλά και να κάνεις πάντα δημιουργικά και άκρως ευχάριστα πράγματα!!
Laughter translates into any language.



Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Καλώς ήρθες κι από μένα, Ελένη! Καλή συνέχεια και καλές βόλτες στο φόρουμ!

Πολλά φιλιά στα υπέροχα Χανιά!!!

Όποιος έχει σκοπό να μου κάνει δώρο εξοχικό (δεχόμαστε δώρα και κατόπιν εορτής) να είναι στα Χανιά, παρακαλώ!!! ;-)))
"Only Love can leave such a... Mark!"


Katerina_A

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 452
    • Gender:Female
  • A story without love is not worth telling
Απόφοιτος '95
Απόφοιτος του '95; Ούτε που σε πρόλαβα! Κέρδισες δικαιωματικά. Αν και η palavra με τη μνήμη των πολλών γκίγκα μπορεί και να σε θυμάται. Εγώ έχω ξεχάσει ακόμα και ονόματα διδασκόντων. Πώς τον λέγανε, palavra μας, εκείνον τον ασκητικό τύπο με το μούσι και το σανδάλι με την κάλτσα που μας έκανε υπολογιστές; Αυτόν που δεν άκουγε από το ένα αφτί...
NISUS WETTUS: Next. Crucifixion?
PRISONER #1: Yes.
NISUS: Good. Out of the door. Line on the left. One cross each. Next. Crucifixion?



user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Απόφοιτος του '95; Ούτε που σε πρόλαβα! Κέρδισες δικαιωματικά. Αν και η palavra με τη μνήμη των πολλών γκίγκα μπορεί και να σε θυμάται. Εγώ έχω ξεχάσει ακόμα και ονόματα διδασκόντων. Πώς τον λέγανε, palavra μας, εκείνον τον ασκητικό τύπο με το μούσι και το σανδάλι με την κάλτσα που μας έκανε υπολογιστές; Αυτόν που δεν άκουγε από το ένα αφτί...

Θα σε βοηθήσω: άρχισε από «Μου» και τελείωνε σε «πατήστε ίντερ»...Αχχχχχχχχχχχ, τι μου θύμισες τώρα :)))))))

Ο Δημήτρης αποκλείεται να τον πρόλαβε, η Ελένη όμως;;;;




DiVx

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 651
    • Gender:Male
Θα σε βοηθήσω: άρχισε από «Μου» και τελείωνε σε «πατήστε ίντερ»...Αχχχχχχχχχχχ, τι μου θύμισες τώρα :)))))))

Ο Δημήτρης αποκλείεται να τον πρόλαβε, η Ελένη όμως;;;;




Κι εσύ φίλη palavra ΤΞΓΜΔικιά; Μ' αρέσει...

Αχ, κάποια στιγμή πρέπει να κάτσουμε να γράψουμε βιβλίο, θα γίνει best-seller σε δευτερόλεπτα.
« Last Edit: 28 May, 2008, 11:35:08 by Δημήτρης »


Katerina_A

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 452
    • Gender:Female
  • A story without love is not worth telling
Θα σε βοηθήσω: άρχισε από «Μου» και τελείωνε σε «πατήστε ίντερ»...Αχχχχχχχχχχχ, τι μου θύμισες τώρα :)))))))

Ο Δημήτρης αποκλείεται να τον πρόλαβε, η Ελένη όμως;;;;




Μουχίντερ, τον έλεγαν; Και δεν του φαινόταν για Ινδός...
Καλέ, λευκό σεντόνι σου λέω, δεν θυμάμαι πώς τον έλεγαν! Οι μόνοι που μου έχουν αποτυπωθεί στο μυαλό πέρα από τα SOS είναι οι διδάσκοντες του γερμανικού κι αυτοί όχι όλοι... Γιατί, εκείνον τον Ιταλό που μας έκανε χώρα και πολιτισμό της Ιταλίας πώς τον έλεγαν; Αυτόν που μας έλεγε ότι στην Ιταλία υπήρχε μεγάλη ανωμαλία, "ανωμαλία στο Βορά, ανωμαλία στο Νότο, ΑΝΩΜΑΛΙΑ!". Ντελάκουα, Ντόρνα, κάτι τέτοιο...
NISUS WETTUS: Next. Crucifixion?
PRISONER #1: Yes.
NISUS: Good. Out of the door. Line on the left. One cross each. Next. Crucifixion?


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Μουρίκης, βρε πουλάκι μου! Και ο άλλος ήταν ο Ντόρια: «εκίνο το κερό στο Ρόμι επικρατούσε μεγάλη ανομαλία: ανομαλος εδώ, ανομαλος εκεί, ανομαλία, ΑΝΟΜΑΛΙΑ!»

Για να μη σου θυμίσω το δίσκο της Φαιστού που ήταν αδιάβαστος (σου λέει, ούτε μια φορά δεν είχε πάει στο σχολείο γραμμένος, όλα τελευταία στιγμή και αντέγραφε κι απ' τους άλλους!) :))))))))))

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Δημήτρη, το βιβλίο είναι ιδέα στα σκαριά εδώ και πολύ καιρό και βλέπω η συγγραφική ομάδα να επεκτείνεται πολύ :)))))


Katerina_A

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 452
    • Gender:Female
  • A story without love is not worth telling
Μουρίκης, βρε πουλάκι μου! Και ο άλλος ήταν ο Ντόρια: «εκίνο το κερό στο Ρόμι επικρατούσε μεγάλη ανομαλία: ανομαλος εδώ, ανομαλος εκεί, ανομαλία, ΑΝΟΜΑΛΙΑ!»

Για να μη σου θυμίσω το δίσκο της Φαιστού που ήταν αδιάβαστος (σου λέει, ούτε μια φορά δεν είχε πάει στο σχολείο γραμμένος, όλα τελευταία στιγμή και αντέγραφε κι απ' τους άλλους!) :))))))))))


Μουρίκης, ε; Τον έχω απωθήσει φαίνεται από τη μνήμη μου γιατί ακόμα δε μου λέει τίποτα το όνομα.
Αυτό με το δίσκο της Φαιστού δεν το ήξερα! Εμένα η αγαπημένη μου ατάκα του Ντόρια (αυτόν τον θυμήθηκα) ήταν που είχε πάει η Νάντια να δώσει προφορικά, βλέπει αυτός το σκουλαρίκι στη μύτη της και τη ρωτάει: "Τι είναι αυτό στη μύτη σου;" "Σκουλαρίκι", απαντάει εκείνη. Γουρλώνει αυτός τα μάτια και της λέει: [ελληνικά με άπταιστη ιταλική προφορά]"Δηλαδή τώρα εσύ έχεις άλλη μία ΤΡΥΠΑ!!!!"[/ελληνικά με άψογη ιταλική προφορά]
NISUS WETTUS: Next. Crucifixion?
PRISONER #1: Yes.
NISUS: Good. Out of the door. Line on the left. One cross each. Next. Crucifixion?


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!
Γιατί, όταν διάβαζε η Ανθή κείμενο στην αίθουσα και τη διέκοπτε συνέχεια;
Εσύ η κσαντιά, σίγουρα ντεν ίσε από τιν ΠρΑΑγα;

Η Φαιστός έχει ειπωθεί από έτερο προφέσορα.


Ελένη, μαζί με το νήμα άνοιξες και το κουτάκι με τις αναμνήσεις :)))


DiVx

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 651
    • Gender:Male
Μουρίκης, ε; Τον έχω απωθήσει φαίνεται από τη μνήμη μου γιατί ακόμα δε μου λέει τίποτα το όνομα.
Αυτό με το δίσκο της Φαιστού δεν το ήξερα! Εμένα η αγαπημένη μου ατάκα του Ντόρια (αυτόν τον θυμήθηκα) ήταν που είχε πάει η Νάντια να δώσει προφορικά, βλέπει αυτός το σκουλαρίκι στη μύτη της και τη ρωτάει: "Τι είναι αυτό στη μύτη σου;" "Σκουλαρίκι", απαντάει εκείνη. Γουρλώνει αυτός τα μάτια και της λέει: [ελληνικά με άπταιστη ιταλική προφορά]"Δηλαδή τώρα εσύ έχεις άλλη μία ΤΡΥΠΑ!!!!"[/ελληνικά με άψογη ιταλική προφορά]


ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ.

Απίστευτο...

Εγώ όλους αυτούς δεν τους είχα προλάβει. Την εποχή που ήμουνα οι γλώσσες που έπαιζαν ήταν μόνο οι τρεις βασικές. Εσείς μετά είσασταν τυχερά...


Katerina_A

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 452
    • Gender:Female
  • A story without love is not worth telling
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!
Γιατί, όταν διάβαζε η Ανθή κείμενο στην αίθουσα και τη διέκοπτε συνέχεια;
Εσύ η κσαντιά, σίγουρα ντεν ίσε από τιν ΠρΑΑγα;

Η Φαιστός έχει ειπωθεί από έτερο προφέσορα.



(χαμόγελο μέχρι τ' αφτιά) Απίστευτο! Πώς ξέχασα την ατάκα του ενός εκατομμυρίου;
Έλα, πες ποιος είχε πει αυτό με το δίσκο της Φαιστού! Έχω παρατήσει τη δουλειά εδώ πέρα και ξύνω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιος μπορεί να το είπε.
Θα σου θυμίσω την τελευταία ατάκα γιατί πολύ ρετρό γίναμε και μάλιστα σε λάθος νήμα.
Δίναμε εξετάσεις (δεν θυμάμαι ποιο μάθημα), ήμασταν στο καπνιστήριο, δεν είχαν δοθεί τα θέματα ακόμα, στέκεται στο παράθυρο που βλέπει προς το Αρχειονομίας η συμφοιτήτρια Δήμητρα (επώνυμο θυμάμαι, αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω χωρίς την άδειά της) και (προφανώς περνούσε από κάτω η Αγάπη) φωνάζει: "Αγάπη! Αγάπη!" και μετά από μερικά δευτερόλεπτα: "Όχι εσάς κύριε Πολιτη!!"
NISUS WETTUS: Next. Crucifixion?
PRISONER #1: Yes.
NISUS: Good. Out of the door. Line on the left. One cross each. Next. Crucifixion?


Eleni_B

  • Newbie
  • *
    • Posts: 31
    • Gender:Female
Πω πω κόσμος απο το Τξγμδ εδώ!
Τι αναμνήσεις...φυσικά Μουρ(γ)ίκης (εμείς είχαμε ατάκες του στυλ "Το κοβίτσι είναι ουφο", είχε παει μία να κλείσει τον υπολογιστή από το κουμπί) και Ντόρια ...
Αφήστε παιδιά και ονειρευόμουν Κέρκυρα χτες το βράδυ! Σε καλό μου...


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Ούφο, μόνο; Το αξέχαστο «ήρθε μια φακλάνα και μου τα έκανε άνω κάτω» δεν το έχεις ακούσει ποτέ;;;;

Κατερίνα, αυτή τη στιγμή κλαίω από τα γέλια lol lol lol
Λοιπόν, clues: μιλάει αγγλικά με άψογη ελληνική βουνίσια προφορά (again, no offence guys!). Αν δεν το βρεις και τώρα θα σου στείλω μέιλ :)))

Σας πρήξαμε τους υπόλοιπους, ε; Δημήτρη, τι να σου πω, έχασες πολλά, και όχι απαραίτητα ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος!!!


GinGin

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 311


Ελένη, μαζί με το νήμα άνοιξες και το κουτάκι με τις αναμνήσεις :)))

Στην δική μας εποχή ο Μουρίκης θύμωνε όταν αντί να τον προσέχουμε κάναμε "Μπούβου Μπούβου" και "τσατ και φιλάκια στο ίντεργνετ"! Μια φορά είχε προσβάλει μια φοιτητριούλα φωνάζοντας: "Καλά, δεν ξέρεις ακόμα που βρίσκεται αυτός ο *#%"`\^& (F* word) δίσκος!".

Με αυτό με τον Πολίτη ξεκαρδίστηκα! Οι πρώτες λέξεις που μου απηύθυνε προσωπικά αντί για καλημέρα σας ήταν [με άγρια ματιά και δείχνοντάς με με το δάχτυλο]Ποιός είναι ο Έλληνας συν-συντάκτης του ελβετικού συντάγματος που θά'πρεπε να ξέρεις;[με άγρια ματιά και δέιχνοντάς με το δάχτυλο] Μπρρρρ

Οι αναμνήσεις είναι πάρα πολλές από τη φοιτητική μας πόλη. Μας έχουν μείνει πολλές ιστορίες για να λέμε όμως! Πάντως αυτό το νήμα ήταν αφορμή για να αποκαλυφθούμε πολλοί ΤΞΓΜΔικοί που δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας!

Καλημέρα, παιδιά, και καλή δουλειά σε όλους!


 

Search Tools