Κέντρο εκμάθησης Ισπανικών;

Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Καλημέρα σας. Μήπως έχει υπόψη του κάποιος από σας κάποιο καλό, υπέυθυνο και σοβαρό κέντρο εκμάθησης ισπανικών στο κέντρο (that is, εκτός από το Ινστιτούτο Θερβαντες); Καλό θα ήταν να απευθύνεται σε ενήλικες και να διαθέτει και κάποια τμήματα κάπως πιο εντατικά (καλά, όχι ότι πήραν φωτιά και τα μπατζάκια μας, απλά κάτι λίγο πιο γρήγορο ψάχνω).

Επίσης, κοντεύει να μπει ο Δεκέμβρης. Λέτε να μην μπορέσω να παρακολουθήσω κάποιο τμήμα που έχει ήδη ξεκινήσει ή να μην μπορεσω να βρω ένα τμήμα που να ξεκινησε σχετικά πρόσφατα;

Υ.γ.: Δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι το έβαλα στη σωστή ενότητα. Θεματοφύλακες της τάξης του φόρουμ, βοήθεια!
« Last Edit: 29 Nov, 2006, 12:33:32 by Vagab0nde »
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


Tinky

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 112
    • Gender:Female
Υπάρχει ένα πολύ καλό φροντιστήριο απέναντι ακριβώς από την είσοδο του ξενοδοχείου Παρκ στο Πεδίον του Άρεως (Ρεθύμνου 11 & Αλεξάνδρας), όπου διδάσκουν πολύ καλοί ισπανόφωνοι καθηγητές που ζουν χρόνια στην Ελλάδα. Έκανα συνολικά ένα χρόνο (από πέρυσι τον Οκτώβριο) και μόλις έδωσα για Ιntermedio. Απ' όσο γνωρίζω, τα τμήματα του Superior, ας πούμε, ξεκινούν την επόμενη εβδομάδα.

Αν θες, πάρε να ρωτήσεις για περισσότερες λεπτομέρειες στο 210-8239150.



zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Στη σχολή "Γλωσσολογία", με καταπληκτική καθηγήτρια (άμα δεν την παινέψω...). :)

www.glossologia.gr


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||



alter_ego

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 153
    • Gender:Female
Υπάρχει ένα φροντιστήριο ισπανικών στο κέντρο, νομίζω λέγεται Ισπανικό Εργαστήρι, αν και δεν είμαι σίγουρη για το όνομα. Έψαχνα παλιότερα φροντιστήριο ισπανικών και είχα πάρει τηλέφωνο για πληροφορίες αλλά τελικά δεν το επέλεξα επειδή μου έπεφτε μακριά. Μου το είχε συστήσει μια φίλη που είχε κάνει μαθήματα εκεί και ήταν ευχαριστημένη. Θα σου δώσω τα στοιχεία να ρωτήσεις: Σόλωνος 34, τηλ: 210-3608055, 210-3606882.
Mind the Gap


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθειά σας, αλλά πολύ φοβάμαι ότι πολύ αργά το θυμήθηκα (είναι γνωστό, άλλωστε, ότι ό,τι θυμάμαι χαίρομαι) και όλα τα τμήματα έχουν ξεκινήσει εδώ και τουλάχιστον ένα μήνα. Θα τηλεφωνήσω παρ'όλα αυτά για να δω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να catch up. Σας ευχαριστώ και πάλι.
« Last Edit: 11 Jan, 2007, 14:10:46 by Vagab0nde »
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


alter_ego

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 153
    • Gender:Female
Γιατί δεν κάνεις ιδιαίτερα; Μη χάνεις και χρόνο...
Mind the Gap


joanna

  • Newbie
  • *
    • Posts: 69
    • Gender:Female
  • La vita è bella
Vagabonde, συμφωνώ απόλυτα, τα ισπανικά που έμαθα σε ιδιαίτερο (πρέπει βέβαια και να βρεις το κατάλληλο άτομο) δεν θα τα είχα μάθει ποτέ τόσο γρήγορα διαφορετικά! Με μία ώρα την εβδομάδα για δύο χρόνια πέρασα το Básico και αργότερα, με δική μου προετοιμασία, πέρασα και το Superior (αντίστοιχο Proficiency). Δυστυχώς, τα μαθήματα ήταν στα Χανιά, και η καθηγήτρια έφυγε εν τω μεταξύ για Κύπρο... Πάντως, αν βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο και επιμείνεις να γίνεται όλο το μάθημα (απ'την πρώτη ώρα) στα ισπανικά, θα προχωρήσεις γρήγορα! Suerte!
You know you're never fully dressed without a smile!


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Μα αυτό είχα σκοπό να κάνω από την αρχή, αλλά δεν βρισκόταν ο κατάλληλος άνθρωπος στον κατάλληλο τόπο. Τώρα όμως βρέθηκε κι έτσι σκοπεύω να βάλω μπρος λίαν συντόμως! Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τη βοήθεια.
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


 

Search Tools