large format printing material → υλικά για εκτυπώσεις μεγάλου μεγέθους

σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Βοηθήστε κι εμένα τον πτωχό εσείς με τα καλά γλωσσάρια.

you can count on HP Designjet large format printing material and ink supplies
« Last Edit: 17 Feb, 2007, 23:05:25 by spiros »
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Υλικά για εκτυπώσεις μεγάλου μεγέθους
Στην hp αρέσει η φράση "μεγάλου μεγέθους".



σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Με γλύτωσες, γιατί από την ασχετοσύνη μου προσπαθούσα να στριμώξω κι ένα μορφότυπο μες στο κομπάουντ, χωρίς την παραμικρή επιτυχία. Όσο για το "μεγάλου μεγέθους", μάλλον το αντίθετο θ' αποτελούσε είδηση.
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Ως "πνεύμα αντιλογίας" που είμαι (κι) εγώ, είχα, πάνε πολλά χρόνια, καβγαδίσει με τους ντόπιους μεταφραστές της hp για τη συγκεκριμένη απόδοση (μεγάλου μεγέθους). Επέμενα ότι η λέξη "μέγεθος" στη γλώσσα μας έχει κάτι το τρισδιάστατο, ότι το σωστό θα ήταν "μεγάλου σχήματος", έστω "μεγάλων διαστάσεων". Τελικά υπερίσχυσαν αυτοί και, όπως φαίνεται, υπάρχουν και πολλοί μιμητές. Η εξήγηση είναι της αρμοδιότητας του Φρόιντ.



 

Search Tools