Μωρέ, γιορτάζουν κι οι μουσαφίρηδες;

banned8 · 55 · 9828

elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Παιδιά, δεν μπήκα να σας ευχαριστήσω, κάτι που θα το κάνω σε λίγο. Μπήκα για να σε διορθώσω, Λίνα μου, πριν μπει ο γκαουλάιτερ και με προφτάσει. Βάλε τελικό (ς) στο "Μουσαφίρη μασ", πριν βγάλει καντήλες εκείνη κει και αρχίσει να φυσσάει ο βαρδάρης. Σου ζητώ συγνώμη, αλλά τέτοια ευκαιρία, πού θα τη ξαναβρώ... ( και 3 τελείες και χάος μετά ). Χι,χι,χι. :-)))


Ωραία τα λες. Πριν μπει, όπως είσαι... ρίξε δύο γάμα (οέεεο) στο συγγνώμη και στο καπάκι (όλο τα τρως) ένα τελικό ν προ του "ξαναβρώ" στο "τη" -διπλό σύμφωνο κ.λπ.
(Ωραιότατο το "γκαουλάιτερ".)


edit:
Προς Έφη. Εδώ είναι μετά που σκότωσε ο Γιώργης το δράκο... Φόραγε και μεταξωτό φορεματάκι η πριγκίπισσα κ.λπ.)
« Last Edit: 08 May, 2007, 12:15:16 by elena petelos »


λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Βάλε τελικό (ς) στο "Μουσαφίρη μασ", πριν βγάλει καντήλες εκείνη κει και αρχίσει να φυσσάει ο βαρδάρης. Σου ζητώ συγνώμη, αλλά τέτοια ευκαιρία, πού θα τη ξαναβρώ... ( και 3 τελείες και χάος μετά ). Χι,χι,χι. :-)))


Μερσί ενφινιμάν Ζωρζ!
Λίνα Παπαδοπούλου



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ωραία τα λες. Πριν μπει, όπως είσαι... ρίξε δύο γάμα (οέεεο) στο συγγνώμη και στο καπάκι (όλο τα τρως) ένα τελικό ν προ του "ξαναβρώ" στο "τη" -διπλό σύμφωνο κ.λπ.
(Ωραιότατο το "γκαουλάιτερ".)


edit:
Προς Έφη. Εδώ είναι μετά που σκότωσε ο Γιώργης το δράκο... Φόραγε και μεταξωτό φορεματάκι η πριγκίπισσα κ.λπ.)

Γιατί, το «φυσσάει» δεν σε πείραξε εσένα; :-))))

Ερώτηση κρίσεως: ο δράκος τα 'ριξε στην πριγκίπισσα;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Γιατί, το «φυσσάει» δεν σε πείραξε εσένα; :-))))

Ερώτηση κρίσεως: ο δράκος τα 'ριξε στην πριγκίπισσα;

Είπα ν'αφήσω και κάτι για σένα. Εξάλλου τ'άλλα δύο τα έχει τρελάνει. :)))

Απάντηση εμπεριστατωμένη:

http://www.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/stgeorge2.html

Αλλά...

Kαρμπόν Περσέας-Ανδρομέδα-κήτος-Πήγασος -ακόμα και στο location (Αιθιοπία -τι να λέει!) η όλη ιστορία. Απορώ πώς δεν το έπιασε το Τσιφόρος κ.λπ. (Βέβαια, είχαν ένα μπάχαλο με τον Αγήνορα -που τις νύχτες έκοβε βόλτες με το όνομα Φινέας- και καρποφόρησε η δική τους ένωση κι έσκασε ο Πέρσης. Το άτιμο, όλα λοξά και πλαγιομετωπικά τα ήθελε από μικρό, άσε που όλο φόραγε τα κοσμήματα της μαμάς τους και ρουχαλάκια μεταξωτά και χρυσαφιά και κοίταγε τ'άστρα. Το παράτησαν στον παππού Κηφέα, αλλά το άτιμο ήταν καρπερό -τα μάλα- και... τσουπ! Να σου οι Πέρσες!)
« Last Edit: 08 May, 2007, 12:33:31 by elena petelos »



stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Μάλιστα... Μπαίνεις να πεις τα χρόνια πολλά και πριν το καταλάβεις έχεις βρεθεί στην Αιθιοπία, όπου ως γνωστόν ο γκαουλάιτερ σκότωσε τον δράκο ρίχνοντάς του αλάτι, οι ζωγράφοι ζητούν την άδειά σου πριν σου φάνε τη γυναίκα και ο Σηνάστιστ παίζει ανάποδα.
Προτείνω λοιπόν τη δημιουργία ξεχωριστής ενότητας με τίτλο Για δυνατούς λύτες.


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Προτείνω λοιπόν τη δημιουργία ξεχωριστής ενότητας με τίτλο Για δυνατούς λύτες.
E, καλά! Αυτό το έχεις κάνει ήδη.

https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=9843.msg71962#msg71962

Με το άκρως σιχαμένο πρώτο πλάνο.... http://www.mypunkcollection.co.uk/Pics/SexPistolsFlogging2.JPG (Δεν βάζω [img] που να με χτυπήσουν ντάουν... είναι και τεράστιο...)

και τον Όντι (ουπς! "Φάτερ, φαααααααάτερ", ήθελα να πω, αλλά άλλο νήμα αυτό) σε νέες περιπέτειες. :(

φουφουφου :)


Evmorfia

  • My Website
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 638
    • Gender:Female

diceman

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1328
    • Gender:Male
  • Talk less, say more.
Γιώργο, χρόνια πολλά! Και στους υπόλοιπους από μας εύχομαι ζωή τόσο γεμάτη όσο η δική σου.

Βασίλης Μπαμπούρης
meta|φραση School of Translation Studies


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!


paraskevi

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 703
    • Gender:Female
Κι από μένα πολλές-πολλές ευχές, κύριε μουσαφίρη μας.
ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!
Never explain yourself to anyone. Because the person who likes you, doesn't need it, and the person who dislikes you, won't believe it.


kapa18

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997


Μισή μέρα λείπω κι έχουν έρθει τα πάνω κάτω!! Πότε προλάβατε, πότε τα 'πατε τα χρόνια πολλά, ένας Θεός ξέρει.
Λοιπόν, καθυστερημένα χρόνια πολλά κι από μένα Γιώργο, με πολλές πολλές επαναλήψεις από όλα τα αγαπημένα σου πράγματα, εικόνες, ανθρώπους, σκύλους, γεύσεις, κουβέντες, μυρωδιές!
Και πάντα παρών στα τραπεζώματά μας, ελπίζω!



mousafiris

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 993
    • Gender:Male
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Αν ήξερα από πού ν’ αρχίσω να σας ευχαριστώ όλους εσάς που ξοδέψατε ώρα απ’ τη δουλειά και τη ξεκούραση σας για να γράψετε εδώ, αλλά και όλους εσάς που μου ευχηθήκατε με PM ή τηλεφωνικά, η ζωή μου σήμερα θα ήταν πιο εύκολη. Το ιδανικό; Έναν, έναν χωριστά βέβαια. Αυτό, όμως, σημαίνει ότι θα έγραφα μέχρι αύριο τέτοια ώρα το λιγότερο και κάποιες σαύρες θα τρίβανε τα ποδαράκια τους - έτσι δεν είναι, Έλενα;
Θέλω μ’ αυτό το μήνυμά μου να σας ευχαριστήσω όλους μαζί. Θα κάνω όμως μια εξαίρεση, για να αναφερθώ στον σχεδόν συνομήλικο Νίκο που άνοιξε το νήμα αυτό (του χρόνου όπως συμφωνήσαμε θα σε πάρω απ’ το χέρι, nickel!).

Σ’ ευχαριστώ, Νίκο, που έψαξες στο χρονοντούλαπο, βρήκες τη μαθητική σου σάκα, όπου έχεις φυλαγμένες τις σχολικές σου εφημερίδες, τις ξεσκόνισες και ξαναβρήκες το σχολικό σου πόνημα για τη λαμπρή και ένδοξη οικογένεια των Μουσαφιραίων. Σ’ ευχαριστώ και πάλι για το καταπληκτικό σου πάρτι, όπου μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω, από κοντά, όλα αυτά τα αξιόλογα παιδιά.
Σαν και χθες, πάνε τρεις μήνες, που μπήκα δειλά - δειλά στο φόρουμ και ψιλοσυστήθηκα. Ήταν ίσως, μια απ’ τις πιο σημαντικές αποφάσεις που έχω πάρει. Γιατί σ’ εσάς όλους, τη φορουμοπαρέα, ή, αν θέλετε, φορουμοοικογένεια, βρήκα ένα χώρο θαλπωρής, ξεγνοιασιάς και πνευματικής τροφής που μέχρι τότε δεν ήξερα ότι υπήρχε. Σας ευχαριστώ όλους, που με δεχτήκατε, με κάνατε δικό σας και μου ανοίξατε ορίζοντες που ούτε καν φαντάζεστε.
 
@΄Ελενα – Βίκυ: Και... πώς θα ζήσει τότε ο προσωπικός επιμελητής μου, αν όλα είναι σωστά γραμμένα; Για πέστε μου;
@ Όσους επισκεφτώ αρμένικα: Υπόσχομαι να φέρω αλάτι και σκουπόξυλα μαζί μου. Θα παρακαλέσω και τον Στρουθόπουλο να μου ηχογραφήσει Τσιτσάνη ανάποδα για να μοιράζω δωρεάν CD στους αναξιοπαθούντες. Τ’ ακούς, Έφη;
« Last Edit: 08 May, 2007, 20:01:30 by mousafiris »
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Γιώργο,

στα είπα τηλεφωνικώς και ήλπιζα να στα πω αυτοπροσώπως, αλλά ας όψεται ο φόρτος εργασίας.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, λοιπόν, και φορουμικώς, γείτονα.

Πού να περίμενα μπαίνοντας στο φόρουμ ότι θα έβρισκα εδώ κάτω γείτονα-μουσαφίρη για ουζοκατανύξεις (σου χρωστάω τη σημερινή!)
Nick Roussos


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
@΄Ελενα – Βίκυ: Και... πώς θα ζήσει τότε ο προσωπικός επιμελητής μου, αν όλα είναι σωστά γραμμένα; Για πέστε μου;

Ο προσωπικός σου επιμελητής δηλώνει ευθαρσώς ότι προτιμά να μείνει άνεργος. Πώς λέμε ότι καλύτερα να σου βγαίνει το όνομα παρά το μάτι; :-)))
« Last Edit: 08 May, 2007, 20:02:54 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Αυτό, όμως, σημαίνει ότι θα έγραφα μέχρι αύριο τέτοια ώρα το λιγότερο και κάποιες σαύρες θα τρίβανε τα ποδαράκια τους - έτσι δεν είναι, Έλενα;

Ναι και κάτι ψαράκια τα πτερύγιά τους...





@΄Ελενα – Βίκυ: Και... πώς θα ζήσει τότε ο προσωπικός επιμελητής μου, αν όλα είναι σωστά γραμμένα; Για πέστε μου;




Δεν ξέρω, δεν απαντώ. Η Βίκυ τα ξέρει αυτά. Είναι ωριμότερη και μεγαλύτερη κ.λπ. (Άσε που είναι και φιλόλογος... :))


 

Search Tools