Browser down!!!

Çabuki · 39 · 11577

stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Τώρα είδα το νήμα αυτό, όπως πάντα καθυστερημένος...

Απλώς να καταθέσω ότι παρόμοιο πρόβλημα είχα κι εγώ, προ αμνημονεύτων ετών, και ήταν σπαστικότατο! Έχω ξεχάσει πώς ξεπεράστηκε, θυμάμαι μόνο ότι το αντιμετώπισα με υπομονή και μαϊμουδιά (π.χ. για να ανοίξω τον ΙΕ, άνοιγα κάποιο αρχείο .htm που είχα στο δίσκο μου, αντί να κάνω κλικ στη συντόμευση).


Çabuki

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 558
    • Gender:Female
  • Words nail me
Όχι απλώς ενοχλητικό... Νεύρα σμπαράλια... Αν δεν ήταν αυτός ο χρυσός άνθρωπος θα με βλέπατε στις ειδήσεις...
Νεαρή και ωραία - αφού δεν με βλέπετε ό,τι θέλω λέω - οδηγήθηκε στην αυτοκτονία από υπολογιστή...

Και την επόμενη φορά, βάλε κάτι πιο δύσκολο πλιζ
Τώρα αυτό να το θεωρήσω ευχή ή κατάρα;;;; Όπως και να 'χει να 'σαι καλά... Εγώ απλά θα πήγαινα οδυρόμενη σε κανά γνωστό να μου τον σβήσει -το φορμάτ δεν είναι από τα δυνατά μου σημεία- και θα ξανάρχιζα από την αρχή...
Άσε που με γλίτωσες και από τα δίχτυα της μαύρης αγοράς...

Αν θες συνεχίζουμε να απαντάμε έτσι μόνο και μόνο για να φθάσουμε στις 500 ερωταπαντήσεις...
Αλλάζουμε και θέμα αν είναι.. 
άσχετη ερώτηση: Λοιπόν yiannismark πώς πέρασες την ημέρα σου; όλα καλά; :-)
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson



inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να ανοίξω καν τον explorer (τον 7 παρακαλώ και ίσως αυτό να φταίει).. Δεν αργεί να ανοίξει απλώς μου βγάζει το κλασικό παραθυράκι Microsoft Explorer has encountered a problem and blah blah blah... Και να θέλω να εγκταταστήσω τον Mozilla δεν έχω από πού.. (Τώρα είμαι στο γραφέιο)


Τέτοια ώρα τι μπορείς να κάνεις; (Η γνωστή διαφήμιση με τον μπασκετμπολίστα και τη μάνα του)
Nobody puts Baby in a corner!


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Δοκίμασε μερικές από τις παραπάνω ιδέες. Αν επιμένεις (και καλά θα κάνεις), η ΑλεπούΤηςΦωτιάς κατεβαίνει από εδώ: http://www.mozilla.com/ (και είναι λιγότερο από 5ΜΒ). Απλώς τον εγκαθιστάς, σου ζητάει ευγενικά να κάνει ίμπορτ τα αγαπημένα σου από τον ακατανόμαστο ΙΕ και αυτό ήταν όλο.
Α! Πριν αρχίσεις το σερφάρισμα με δαύτον, βάλε κράνος και ζώνη ασφαλείας. Τρέχει πολύ :-)



inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Αφού όμως δεν μπορώ να ανοίξω τον IE, πώς θα μπω στη σελίδα του Μοτζίλα;

Η βλακεία είναι ότι πριν το ADSL αυτόν χρησιμοποιούσα μέχρι που κάποιος από την οτενετ μου είπε ότι δεν "τρέχει" η σύνδεσή τους στον Μοτζίλα..

Nobody puts Baby in a corner!


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
κάποιος από την οτενετ μου είπε ότι δεν "τρέχει" η σύνδεσή τους στον Μοτζίλα..
WOW! Τ' άκουσα και αυτό!
Τόνισα το μικρό μέγεθος, δηλώνοντας ότι μπορείς να το κατεβάσεις στο γραφείο και να το πάρεις στο σπίτι, με κάποιο τρόπο.
Εναλλακτικά, αν έχεις πρόγραμμα σύνδεσης σε ftp server, μπορείς να το κατεβάσεις έτσι... Λέω τώρα εγώ.....


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Γιάννη, μέχρι πρόπερσι τουλάχιστον που είχα κι εγώ την αλεπού ίσχυε αυτό που είπε ο τεχνικός. Ο Μοτζίλα έφτιαχνε δικά του αγαπημένα και δεν συνεργαζόταν με τον ΙΕ. Μετά άλλαξαν τα πράγματα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Άλλο αυτό. Κατάλαβα ότι ο τεχνικός είπε ότι ο Μοτζίλας δεν τρέχει (τόσο καλά ή καθόλου) με συνδέσεις Οτενέτ. Κουλό ακούγεται.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αυτό όντως είναι κουλό. Αλλά θαρρώ πως δεν εννοούσε αυτό.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools