Ξέχασες να αλλάξεις γλώσσα; Μη χτυπιέσαι άλλο! [Δουλεύει μόνο σε Windows XP]

user2 · 51 · 19140

banned8

• Jr. Member
  • **
Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάποιο αρχείο EXE που μπορείς να κατεβάσεις στον υπολογιστή και να το τρέξεις να κάνεις τη δουλειά σου. Είναι εγκατάσταση μέσω των σελίδων της Microsoft, που σε αναγκάζει έτσι να υποστείς τον έλεγχο αυθεντικότητας των Windows. Μια εικόνα από το μέλλον...

zephyrous

• Hero Member
  xpy 0.9.6 - Disable Windows Genuine Advantage
Mirror 1 :
CODE
http://puzzle.dl.sourceforge.net/sourceforge/xpy/xpy-0.9.6-ENGLISH.zip

Mirror 2: (version 0.9.5)
CODE
http://download.berlios.de/xpy/xpy-0.9.5-bin.zip

Προγραμμα που μας προστατευει απο κακοβουλες επικοινωνιες components των windows με την microsoft

Freeware

Description:
xpy is a small software, securing your Windows 2000/XP/2003 installation and protecting your privacy. In addition to so-called Antispy features, it disables common security threats (RPC/DCOM, LMHash) and increases your Windows performance.

Additional Information:
Features:
• disable windows "calling home"
• disable questionable services
• disarm internet explorer
• disarm windows media player
• remove windows messenger
• improve security
• improve performance

Changes in v0.9.6 (2006-06-22):
* added new feature
- disable wga notifications
- disable file associations web service

CODE
http://xpy.whyeye.org/

user2

• Hero Member
Μήπως θα γινόταν να το "ανεβάσει" κάποιος το συγκεκριμένο εργαλείο αλλαγής γλώσσας, γιατί κάπου μου τα μπλέκει η κυρα-Microsoft;;;;;;;
Σας θερμοπαρακαλώωωωωωωω :)

είνια συνημμένο στο 1ο μήνυμα της 1ης σελίδας.

Γιάννη, αυτό που έδωσες μόλις τώρα, είναι φρέσκο; Εννοώ ότι η ΜΣ άλλαξε πρόσφατα (μέσα στο καλοκαίρι) το άκτιβ Εξ που χρησιομοποιεί και δεν παίζουν πια οι γνωστές λύσεις. Εκτός αν αυτή εδώ είναι νέα λύση(όλο και κάτι θα ξέρεις εσύ:-)
« Last Edit: 22 Aug, 2006, 17:13:50 by yiannismark »

zephyrous

• Hero Member
Γιάννη, έχει κυκλοφορήσει νέα έκδοση (0.97), αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσον το έχει λύσει.

FoReIgNeR

• Sr. Member
Μήπως θα γινόταν να το "ανεβάσει" κάποιος το συγκεκριμένο εργαλείο αλλαγής γλώσσας, γιατί κάπου μου τα μπλέκει η κυρα-Microsoft;;;;;;;
Σας θερμοπαρακαλώωωωωωωω :)

είνια συνημμένο στο 1ο μήνυμα της 1ης σελίδας.

Με γεια τα μάτια (μου) που λένε ...
Ευχαριστώ πολύυυυ πολύυυυ πολύυυυυ.
And my heaven is wherever you are ...

nana8

• Ο Λαζούκος!!!
  • Newbie
  • *
Καλησπέρα!
Το κατέβασα και γω αυτόν τον μετατροπέα πληκτρολογίου αλλά δεν κατάλαβα πώς λειτουργεί. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑΚΙ;;; (τα νεύρα μου...)
« Last Edit: 12 Nov, 2006, 16:37:44 by wings »
"Πρέπει να έχεις έναν εαυτό για να μπορείς να τον προσφέρεις..."

user2

• Hero Member
Αφού τον κατεβάσεις και τον εγκαταστήσεις, ίσως πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση του μηχανήματος (κανείς ποτέ δεν έχασε αγοράζοντας γη και κάνοντας ριμπούτ έναν υπολογιστή με windows :-).
Έπειτα, άνοιξε έναν επεξεργαστή κειμένου ή κάποια άλλη εφαρμογή που υποστηρίζει πολλές γλώσες. Πρέπει να εμφανιστεί κάτω δεξιά το μπλε εικονίδιο που βλέπεις στο συνημμένο.

nana8

• Ο Λαζούκος!!!
  • Newbie
  • *
To word χρησιμοποιώ η ταπεινή και δύσμοιρη... Έκανα reboot, τίποτα. Τι να πω, ίσως κάνω κάτι λάθος.Ευχαριστώ πολύ πάραυτα!!!! :-)

banned8

• Jr. Member
  • **
Αν δεν εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης το πλαισιάκι της γλώσσας, θα πρέπει να το ρυθμίσεις από το Task Bar > Toolbars > Language bar.

user2

• Hero Member
Θα έλεγα να πας στην 'Προσθαφαίρεση προγρ/των' και να βεβαιωθείς ότι υπάρχει εκεί καταχωρημένο το Microsoft Keyboard Convert.

Αν όντως υπάρχει, το μόνο άλλο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το συνημμένο που βρήκες στο πρώτο μήνυμα αυτού του νήματος είναι σε γλώσσα διαφορετική από αυτήν του λειτουργικού σου (αλήθεια, χρησιμοποιείς Windows XP, ναι;).
Άλλαξα το πρώτο μήνυμα και, τώρα, υπάρχουν εκεί δύο συνημμένα, η αγγλική και η ελληνική εκδοχή.
Αν δεν βαριέσαι, κάνε απεγκατάσταση, κατέβασε από το πρώτο μήνυμα τη σωστή εκδοχή και δοκίμασε με εκείνη.

FoReIgNeR

• Sr. Member
Εμένα πάλι αυτή η "εφεύρεση" μου'χει δημιουργήσει ένα μικρό πρόβλημα. Κατά καιρούς εξαφανίζονται από το κάτω μέρος της μπάρας τα ανοικτά έγγραφα. Σίγουρα σχετίζεται με το language bar και δεν το είχα ποτέ πριν βάλω το προγραμματάκι αυτό, το απεγκατέστησα και τώρα άλλες μέρες -όπως προείπα- βλέπω τι έχω ανοικτό και άλλες μαντεύω. Σνιφ!
And my heaven is wherever you are ...

banned8

• Jr. Member
  • **
Εδώ και πολλά χρόνια (τι ηλικία έχουν τα Windows;) αυτό το περίφημο Task Bar το έχω στην αριστερή κάθετη πλευρά της οθόνης μου. Πολύ πιο πρακτικό το βρίσκω. Και δεν μπερδεύεται με τα οριζόντια Task bar των προγραμμάτων. Οπότε το πλαισιάκι της γλώσσας είναι μοναχούλι του εκεί κάτω και συνήθως δεν μπερδεύεται με άλλα πράγματα.

shagrathi

• Repent my friends and shall you be saved.
  • Newbie
  • *
  • From: Melbourne, FL, USA
Τα windows είναι 1 χρόνο μεγαλύτερα απο τα Macintoch, affff.
...In return you owe me nothing.

nana8

• Ο Λαζούκος!!!
  • Newbie
  • *
Τhanx και πάλι για τη βοήθεια. Και πολύ ασχοληθήκαμε. Εγώ πάντως ακόμη άκρη δεν έβγαλα και τα δοκίμασα όλα. Το άτιμο δε μου κάνει τη χάρη.Δε με ξέρει όμως καλά.Θα το παλέψω.Thanx again!!!!!

Search Tools