Eπικύρωση ρωσικών μεταφράσεων

dornier78

  • Newbie
  • *
    • Posts: 35
    • Gender:Male
Καλησπέρα, γνωρίζετε κάποιον δικηγόρο, ο οποίος να αναλαμβάνει την επικύρωση μεταφράσεων από και προς ρωσικά;


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854569
    • Gender:Male
  • point d’amour
Ίσως να απευθυνθείς σε κάποιο από τα μεγάλα δικηγορικά γραφεία που έχουν πάρε-δώσε με το εξωτερικό.



Vasilis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 9987
    • Gender:Male
Κάποιος εκ των μεταφραστών-δικηγόρων μας;;;
Πλούσιος άνθρωπος είναι ο άνθρωπος που αξίζει πολλά και όχι ο άνθρωπος που έχει πολλά. (Κ. Μαρξ)




Asdings

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4118
    • Gender:Male
  • unte þeina ist þiudangardi jah mahts
Κοιτάξτε, παιδιά, εγώ κάνω επικυρώσεις από/προς Ρωσική, αλλά πλέον για τις επικυρώσεις παίρνω 30 Ευρώ τη σφραγίδα (επικυρώσημο συμπεριλαμβάνεται)... Αν ενδιαφέρεται ο/η Dornier, ας το γράψει εδώ και εγώ θα επικοινωνήσω μαζί του/της.
In dubio pro reo


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854569
    • Gender:Male
  • point d’amour

Asdings

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4118
    • Gender:Male
  • unte þeina ist þiudangardi jah mahts
Κάποιοι το κάνουν κι έτσι, αλλά εγώ, ειδικά για επικυρώσεις, χρεώνω ανά σφραγίδα. Για παράδειγμα, αν μου φέρουν ένα κείμενο μιας σελίδας και ένα εκατό σελίδων, αλλά και στις δύο περιπτώσεις βάλω μία σφραγίδα στο τέλος (γιατί έτσι γίνεται συνήθως, και ασφαλώς δεν μετράμε τις σφραγίδες που μπαίνουν ανάμεσα στις σελίδες, στην άνω εσωτερική γωνία), ποιος ο λόγος να μετρήσω τις σελίδες;
In dubio pro reo


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854569
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δεν υποτίθεται ότι ελέγχεις τη μετάφραση πριν βάλεις τη σφραγίδα;


natic21

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
Γνωρίζεται κάποιον δικηγόρο για επικύρωση Νορβηγικα; Αλλιώς πώς θα μπορούσα να το κάνω;

Ευχαριστώ


Asdings

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4118
    • Gender:Male
  • unte þeina ist þiudangardi jah mahts
Αγαπητέ/ή natic 21,

έλεγξε τα προσωπικά σου μηνύματα στο φόρουμ (κάνοντας κλικ πάνω δεξιά, εκεί που λέει Hey, natic21, you have 1 personal message). Εκεί σου γράφω λεπτομέρειες για την επικύρωση νορβηγικού κειμένου. Είμαι πτυχιούχος της νορβηγικής γλώσσας και δικηγόρος.
In dubio pro reo


 

Search Tools