Εκδοτικός οίκος «Ερμείας» και τα χρυσά μήλα των Εσπερίδων

cat1966

  • Newbie
  • *
    • Posts: 38
Αγαπητοί φίλοι,
Επανέρχομαι με το ίδιο θέμα topic που είχα ανοίξει και το 2008.
Το πρόβλημα ακόμα δεν έχει λυθεί και πλέον θα κινηθώ νομικά. Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής:

α) Όσοι είχατε συνεργασία ή γνωρίζετε τις παραπάνω εκδόσεις, και είχατε παρόμοια πληρωμής και συμπεριφοράς, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου για να μιλήσουμε.

β) Επειδή δεν έχω προηγούμενη παρόμοια εμπειρία, παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου συστήσει κάποιο δικηγόρο που να ειδικεύεται σε εργασιακά θέματα ώστε να έρθω σε επικοινωνία μαζί του. Είμαστε ήδη δύο άτομα που συνεργαστήκαμε με τους παραπάνω δύο οίκους που ανήκουν στην ίδια ιδιοκτήτρια, και όχι μόνο δεν μας έχει πληρώσει, αλλά και ο τρόπος αντιμετώπισής της είναι επιεικώς απαράδεκτος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.
« Last Edit: 23 Mar, 2010, 21:37:16 by wings »
La Vita E bella...!

Κατερίνα Ζουγανέλη


Dimi

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 403
Ελπίζω να αναφέρεις την περίπτωση και στο Σύλλογο Μεταφραστών-Επιμελητών-Διορθωτών.

Για να βρεις και άλλα άτομα, μπορείς ίσως να κοινοποιήσεις το μήνυμα στο Σύλλογο Υπαλλήλων Βιβλίου - Χάρτου; Μην αναφέρεις τίποτα για αγωγές κλπ., απλά γενικά.

Δήμητρα Σταφυλιά




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ομάδα συντονισμού: cat1966, σε παρακαλούμε να υπογράψεις το αρχικό σου μήνυμα με το ονοματεπώνυμό σου. Σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ, στην ενότητα αυτή δεν ισχύει η ανωνυμία των μελών.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Συγγνώμη, Κατερίνα, δεν το είδα. Έχεις δίκιο, Σπύρο. :-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


billy_wretzky

  • Newbie
  • *
    • Posts: 38
    • Gender:Male
Καλησπέρα,
Ψάχνω την Κα. Κατερίνα Ζουγανέλη σχετικά με τον εκδοτικό οικό "Ερμείας". Αν μπορείς επικοινώνησε μαζί μου (dimitriskotsilinis at yahoo.gr)
Φιλικά,
Δημήτρης
« Last Edit: 25 Oct, 2010, 22:13:34 by wings »


 

Search Tools