Δεν εμφανίζονται τα εικονίδια

user10 · 48 · 13891

user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Το καημένο το πισι αρρώστησε!!!

Αυτό είναι το περίεργο... Και στον άλλο υπολογιστή (στον οποίο δεν πείραξα τίποτα - είναι κλειστός εδώ και πολλές μέρες) συμβαίνει το ίδιο!
« Last Edit: 15 Sep, 2006, 12:19:24 by yiannismark »


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
τώρα κατάλαβα, Νικο... Λοιπον, πρεπει να αντιγραψεις χυμα μεσα στο φακελο "Bookmarks Toolabr Folder" τις συντομευσεις που θέλεις. Λεπτομερεια: για να γινει επικολληση, πρεπει να κανεισ κλικ σε καποιο απο τα υπαρχοντα περιεχομενα του φακελου (και οχι απλα να εχεις κανει κλικ σε καποιο κενο σημειο).
« Last Edit: 15 Sep, 2006, 12:20:35 by yiannismark »



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Δεν άντεχα άλλο τα Ξ και τα Ω στους τίτλους και τους έκανα "Problems".

Πολύ ωραία η λύση, Γιάννη, και έπρεπε να την είχα σκεφτεί μόνος μου. Έκανα τις απαραίτητες μεταφορές, πέταξα έξω το Getting started να μη μου παίρνει χώρο, άλλαξα και τα "Latest Headlines" σε "News" και έγινε τζιτζί.


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Καλημερα σας,

Ακομα και μετα απο φορματ, το προβλημα με τις κωδικοσελιδες επιμενει.
Η αρχικη σελιδα του Translatum ειναι σε windows-1253 και εμφανιζεται κανονικα. Ομοσ, οι σελιδες του φορουμ ειναι σε UTF-8 και ο μονος τροπος για να δω κανονικα ελληνικα ειναι να αλλαξω manually σε windows-1253. Οταν ομως γραφω, βγαινουν παπακια σε καθε περιπτωση....

Ειναι σαν να εχει οριστει η ιδιοτητα UTF8, χωρις ομως το περιεχομενο να ειναι πραγματι σε utf8...


« Last Edit: 15 Sep, 2006, 12:22:53 by yiannismark »



Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Καλημέρα,

εγώ ξέρω ότι από τη στιγμή που είπες σε εμάς να κατεβάσουμε το Firefox για να μην έχουμε προβλήματα εσύ καταστράφηκες!!! ;-))))

Ελπίζω να λυθεί σύντομα το πρόβλημα και να τα βλέπεις ΟΛΑ κανονικά!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854557
    • Gender:Male
  • point d’amour
Quote
H arxikh selida toy Translatum einai se windows-1253 kai emfanizetai kanonika. Omos, oi selides tou forum einai se UTF-8

Δεν είναι UTF-8 το φόρουμ! Προσπάθησα μια φορά να το μετατρέψω αλλά είχα προβλήματα. Μπορεί όμως να τα καταφέρω σύντομα.


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854557
    • Gender:Male
  • point d’amour
Λοιπόν, φαντάζομαι τι μπορεί να έχει γίνει. Στην αλλαγή των ελληνικών αρχείων γλώσσας μπήκαν αυτά με UTF-8. Σας συμβαίνει το ίδιο όταν χρησιμοποιείτε τα ελληνικά ως γλώσσα του φόρουμ;


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Το βρήκα!

Πριν κανω log-in, βλεπω 1253. Μετα το log-in γυρναει σε utf-8.
Αυτο αρχισε χτες, απο τη στιγμη που δοκιμασα να γυρισω σε ελληνικα μενου (απο το προφιλ) και μετα επανεφερα τα αγγλικα.

Σπυρο, καμια ιδεα τι εχω κανει λαθος???
« Last Edit: 01 Dec, 2006, 01:59:15 by yiannismark »


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Το ξαναβρήκα!

Στο προφίλ, εκεί που επιλέγεις γλώσσα, υπάρχουν ΔΥΟ καταχωρήσεις "English" !!!!!!!
Η πρώτη (σε εμένα τουλάχιστον) είναι utf8 η καταραμένη. Η δεύτερη είναι 1253.


Ουφφφφφφφφφφφφ


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854557
    • Gender:Male
  • point d’amour
Διόρθωσα τη διαδρομή και τώρα οι ελληνικές εικόνες εμφανίζονται.
Αυτό που έκανες ήταν να επιλέξεις από το προφίλ Greek-utf8 αντί για απλά Greek. Εάν πας τώρα και επιλέξεις Greek ή English πρέπει να διορθωθεί. Επίσης υπάρχει και English-utf8 - ΔΕΝ επιλέγεις αυτό.


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Γιάννη, τώρα που πέρασε η μπόρα, μπορούμε να σε φωνάζουμε Demi που και πού;   :-)


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Γιάννη, τώρα που πέρασε η μπόρα, μπορούμε να σε φωνάζουμε Demi που και πού;   :-)

εγώ με λέω έτσι συνέχεια! ("ειδικό" μόνο μην με ξαναπείτε! :-)


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Προτείνω να ακούσεις αυτό:
https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=4940.msg32631#msg32631
(από το μήνυμα της epetelos στο 51 days, δεν ξέρω αν το έκανα σωστά), για να σου φιάξει το κέφι!


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
Παιδιά είστε φοβεροί! Ευχαριστώ πολύ, είχα αρχίσει να ανησυχώ μήπως είχα κάνει καμιά πατάτα και έτσι και αρρωστήσει το παιδί (βλ. Η/Υ) ποιος με σώζει...
Και (ξανά)ευχαριστώ για το tip να κατεβάσω την Αλεπού, με έχει εντυπωσιάσει με τις επιδόσεις της!!!!


 

Search Tools