Τετράτομο Αγγλοελληνικό Λεξικό, Εκδόσεις "Οδυσσέας"

Pit · 7 · 2379

Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Έχεις κάποιος ιδέα πού μπορώ να το βρω; Έχω μάθει ότι δεν κυκλοφορεί πλέον. Άκουσα ότι πολλοί το βρίσκουν από γνωστό και το φωτοτυπούν.

Είναι όντως τόσο "χρυσό" όσο λένε; Θα το βρω σε κάποιο παλιό βιβλιοπωλείο;

Thank you!
Laughter translates into any language.


Vasilis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 9987
    • Gender:Male
Είναι το καλύτερο αγγλοελληνικό με διαφορά. Ψάξε στο βιβλιοπωλείο «Δωδώνη», εκεί το έφερναν παλαιότερα.
Πλούσιος άνθρωπος είναι ο άνθρωπος που αξίζει πολλά και όχι ο άνθρωπος που έχει πολλά. (Κ. Μαρξ)



Vasilis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 9987
    • Gender:Male
Ο εκδοτικός οίκος ονομάζεται «Οδυσσεύς» γιατί νομίζω ότι υπάρχει και άλλος με το όνομα "Οδυσσέας". Εάν χρειαστείς περισσότερες λεπτομέρειες για το λεξικό μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου.
Πλούσιος άνθρωπος είναι ο άνθρωπος που αξίζει πολλά και όχι ο άνθρωπος που έχει πολλά. (Κ. Μαρξ)


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Βασίλη, σε ευχαριστώ πολύ. Απ' ό,τι καταλαβαίνω, το έχεις και το χρησιμοποιείς.

Πόσο μπορεί να κάνει; Όλο μαζί.

Μου είχαν πει για εκδόσεις Οδυσσέας, όχι Οδυσσεύς. Το Δωδώνη πού είναι; Υπάρχει και σάιτ.

Να 'σαι καλά.
Laughter translates into any language.



Vasilis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 9987
    • Gender:Male
Το άνοιξα μόλις και γράφει: Εκδόσεις «Οδυσσεύς» Αθήναι.

Εκδόσεις Δωδώνη 210 3825485
Τους πήρα τηλέφωνο και θα ψάξουν να το βρουν. Τα άλλα μεγάλα βιβλιοπωλεία στην Αθήνα φαίνεται πως δεν το έχουν. Θέλει ψάξιμο αλλά αξίζει τον κόπο. Το είχε κάποτε ένα βιβλιοπωλείο σε στοά που αρχίζει από την Πανεπιστημίου προς Σταδίου. Δεν θυμάμαι το όνομα της Στοάς. Αν περάσω από εκεί και το θυμηθώ, θα ρωτήσω. Ίσως να το έχουν βιβλιοπωλεία στο Μοναστηράκι ή παλαιοβιβλιοπωλεία.
« Last Edit: 30 Apr, 2010, 14:11:01 by wings »
Πλούσιος άνθρωπος είναι ο άνθρωπος που αξίζει πολλά και όχι ο άνθρωπος που έχει πολλά. (Κ. Μαρξ)


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Σ' ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ για την προσπάθεια. Να είσαι καλά.

Εννοείται πως αν μάθεις κάτι νεώτερο, θα χαρώ πολύ να λάβω από 'σένα ένα e-mail (μπορεί να μην προσέξω το νήμα).

Θα ρωτήσω κι εγώ στη Δωδώνη και θα πάρω σβάρνα τις στοές μεταξύ Πανεπιστημίου και Σταδίου.

Και πάλι ευχαριστώ.
Laughter translates into any language.


Vasilis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 9987
    • Gender:Male
Νά' σαι καλά!
Πλούσιος άνθρωπος είναι ο άνθρωπος που αξίζει πολλά και όχι ο άνθρωπος που έχει πολλά. (Κ. Μαρξ)


 

Search Tools