Van Helsing, Lord of the Rings, X-men, XXX, Underworld, Blade, Star Wars, Alien

KaterinaV

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 137
    • Gender:Female
guilty as charged :-)

Κι επειδή, κρίνοντας απ' τα νήματα που 'χουν ανέβει μέχρι στιγμής, δε νομίζω να βρω υποστηρικτές σ' αυτού του είδους τις ταινίες, λέω να τις αραδιάσω όλες εδώ :-)

Lord of the Rings, X-men, XXX, Underworld, Blade, Star Wars, Alien, κλπ ... καταλαβαίνετε την (κλινική) περίπτωσή μου :-)
« Last Edit: 23 Mar, 2007, 20:29:01 by spiros »
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Έλα, παιδί μου, πού ήσουν τόσο καιρό. Ξέρεις τι κραξίματα έχω φάει εγώ από τούτη τη δράκα των κουλτουριάρηδων;
Το Van Helsing δεν το έχω δει, αλλά από τριλογίες σκίζω

Alien
Terminator
Blade
Matrix
Lord of the Rings
Star Wars (τα κανονικά, όχι τις μούφες)
και πάει λέγοντας
Nick Roussos



andy

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 308
    • Gender:Female
Μάλιστα, είσαι λοιπόν των κόμικ και της φαντασίας...Ξέρω κάποιους με τους οποίους θα τα βρίσκατε θαυμάσια. Εγώ πάλι είμαι φαν (από το συγκεκριμένο είδος) μόνο ό,τι έχει να κάνει με βρυκόλακες. Αγαπημένη ταινία Ο Δράκουλας. Του Κόπολα, όχι των Εξαρχείων, να εξηγούμαστε.
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Του μπη όνεστ, είμαι πιο πολύ φρικοσπλατεροθριλεράς, παρά επιστημονικοφαντασιάς. Καλός ο Δράκουλας, αλλά θα μου επιτρέψεις να θεωρώ καλύτερη τη Συνέντευξη με ένα Βρυκόλακα.

Έχεις διαβάσει το "I am Legend" του Matheson;
Nick Roussos



KaterinaV

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 137
    • Gender:Female
Auditor, δε θέλω να σε πιέσω, αλλά τρέξε γρήγορα στο κοντινότερο video club! Ευτυχώς που πλέον είναι εβδομαδιαίο, γιατί σίγουρα θα θες να το δεις 2-3 φορές απανωτά :-)

Και να μην ξεχνάμε το Omen (το παλιό εννοείται, με την τέλεια μουσική... μπρρρρ)

Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...


andy

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 308
    • Gender:Female
Όχι...Πρόσθεσέ το στο καλάθι που θα μου φέρεις όταν ξανανέβεις από τα μέρη μας. Εγώ ως καλύτερο βρυκολακοειδές θεωρώ α-συζη-τη-τι το Salem's Lot. Παλιό, αλλά εγγυημένο.
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Και να μην ξεχνάμε το Omen (το παλιό εννοείται, με την τέλεια μουσική... μπρρρρ)

Είχα πάθει μεγάλο ταράκουλο όταν το είχα πρωτοδεί. Εξίσου αποκαλυπτική εμπειρία ήταν και όταν πρωτόδα το Hellraiser.

Όχι...Πρόσθεσέ το στο καλάθι που θα μου φέρεις όταν ξανανέβεις από τα μέρη μας. Εγώ ως καλύτερο βρυκαολακοειδές θεωρώ α-συζη-τη-τι το Salem's Lot. Παλιό, αλλά εγγυημένο.
Λοιπόν, το έχω δει (το σήριαλ), αλλά δεν το έχω διαβάσει. Οκ, πολιτιστικές ανταλλαγές!
Nick Roussos


andy

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 308
    • Gender:Female
Λοιπόν, το έχω δει (το σήριαλ), αλλά δεν το έχω διαβάσει.

Κανένα από τα βιβλία του King που έγιναν ταινίες και ιδιαίτερα σήριαλ δεν φτάνουν τα βιβλία. Αααααα, θα σε περιλάβω όταν έρθεις, μου φαίνεται.
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...


KaterinaV

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 137
    • Gender:Female
Εξίσου αποκαλυπτική εμπειρία ήταν και όταν πρωτόδα το Hellraiser.

Αυτό πώς μου ξέφυγε;!
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...


mala

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 228
    • Gender:Female
Συμφωνώ σε όλα! Ειδικά Alien, Star Wars, Star-Trek, X-Men, Dracula, Omen, Interview with a Vampire, Matrix, Terminator, Queen of the damned and naturally, Lord of the Rings...

Θέλω πάρα πολύ να δω το Van Helsing, αλλά δεν μου έκατσε ως τώρα.
Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light...


KaterinaV

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 137
    • Gender:Female
Θέλω πάρα πολύ να δω το Van Helsing, αλλά δεν μου έκατσε ως τώρα.

Συμβουλή για όταν το δεις: χαμηλό φωτισμό, δυνατά το βόλιουμ (ακούγονται πιο καλά τα φτερά των βαμπίρ) και μαυροδάφνη στα ποτήρια (ξέρετε...για το χρώμα!)
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...


kapa18

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997

Θέλω πάρα πολύ να δω το Van Helsing, αλλά δεν μου έκατσε ως τώρα.

Κάνοντας μια μικρή διόρθωση: Θέλω πάρα πολύ να δω τον Van Helsing, αλλά δεν μου έκατσε ως τώρα.

θα συμφωνήσω μαζί σας. Θυμάμαι ότι παίζει ο Βίγκο Μόρτενσεν, οπότε μπορώ να αναφέρω και ότι:

Μου άρεσε πολύ ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών αλλά δεν μου έκατσε ως τώρα.

Ο Θεός είναι μεγάλος, ίσως στο μέλλον...

(ήταν ένα μικρό διάλειμμα αποδόμησης, μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά :-D )

Έντιτ: Τελικά απ΄ότι βλέπω, στο Van Helsing παίζει ο Χιού Τζάκμαν. Δεν αλλάζω ούτε τελεία από τα παραπάνω!
« Last Edit: 23 Mar, 2007, 20:25:32 by kapa18 »


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά φιλοξενείτε εδώ και τον μεγαλύτερο δρακουλοφάγο από συστάσεως έβδομης τέχνης. Έχω δει ό,τι έχετε αναφέρει εδώ (και ό,τι ακόμα πρόκειται να αναφέρετε). Στην Αγγλία είχε θεσμοποιηθεί η παρακολούθηση, κάθε παρασκευόβραδο, των ταινιών τρόμου – νταμπλ μπιλ, διπλή μερίδα, αν θυμάμαι καλά. Τα άπαντα των Hammer Films και όλοι οι βρικόλακες από τον καιρό του Nosferatu. Για τα σκί-φι, άλλη κουβέντα. Τώρα που εξαντληθήκαμε στο άλλο νήμα, ας πιάσουμε κουβέντα για παλουκώματα.


mala

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 228
    • Gender:Female
Συμβουλή για όταν το δεις: χαμηλό φωτισμό, δυνατά το βόλιουμ (ακούγονται πιο καλά τα φτερά των βαμπίρ) και μαυροδάφνη στα ποτήρια (ξέρετε...για το χρώμα!)

Χμ, τα πρώτα δύο τα θεωρώ δεδομένα, αλλά η μαυροδάφνη δε θα περνούσε από το μυαλό μου! Intriguing idea...
Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light...


KaterinaV

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 137
    • Gender:Female
Αυτό που δεν έχω δει, και πολύ στενοχωριέμαι, είναι "Ο Εξορκιστής". Και το πρόβλημα είναι ότι δεν το βρίσκω στο ακριτικό ντι-βι-ντο-πωλείο μου... ούτε καν κατά παραγγελία :-(
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...


 

Search Tools