What is your star sign?

spiros · 129 · 49373

Poll

What is your star sign?

Capricorn (Dec 22 - Jan 19)
5 (4.8%)
Aquarius (Jan 20 - Feb 18)
9 (8.6%)
Pisces (Feb 19 - Mar 20)
9 (8.6%)
Aries (Mar 21 - Apr 19)
9 (8.6%)
Taurus (Apr 20 - May 20)
10 (9.5%)
Gemini (May 21 - June 21)
12 (11.4%)
Cancer (June 22 - July 22)
7 (6.7%)
Leo (July 23 - Aug 22)
11 (10.5%)
Virgo (Aug 23 - Sept 22)
9 (8.6%)
Libra (Sept 23 - Oct 23)
10 (9.5%)
Scorpio (Oct 24 - Nov 21
9 (8.6%)
Sagittarius (Nov 22 - Dec 21)
5 (4.8%)

Total Members Voted: 96

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854566
    • Gender:Male
  • point d’amour
Χμμμ... βλέπω πάμε για εκλογές βίας και νοθείας. Τις φατσούλες τις έβγαλα καθώς θεώρησα ότι κάποιες φορές γινόταν κατάχρηση και το αισθητικό αποτέλεσμα δεν ήταν ό,τι καλύτερο.


Angeliki

  • Newbie
  • *
    • Posts: 58
    • Gender:Female
Για όσους μου διαμαρτυρήθηκαν ιδιαιτέρως για το ζώδιό μου, θέλω να αναφέρω ενδεικτικά μερικούς από τους λέοντες συντρόφους μου:

Ναπολέων, Μαντόνα, Μπιλ Κλίντον, Μικ Τζάγκερ, Τζάκυ Ωνάση, Ρόμπερτ Ρέντφορντ, Κάρλος Σαντάνα, Κοκό Σανέλ, Νίκος Γκάλης, Νίκος Κακλαμανάκης, Τόλης Βοσκόπουλος, Στράτος Τζώρτζογλου (εεεε;;;;;;), 'Aντζελα Δημητρίου (oops), Σωτήρης Καλυβάτσης

Λιοντάρια φανερώστε την υπεροχή σας!!!

Αχ βρε Σπύρο, γιατί κατέργησες εκείνες τις φατσούλες; Χρειάζομαι επειγόντως μια μεγάλη γλώσσα
:PPPPPPPP
"Intolerance is a form of egoism"



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Ηρεμήστε, το πράμα είναι ακόμα στην αρχή του, κάτι σαν Ελενα Παπαρίζου στα πρώτα 15 λεπτά.

Καλά, δεν ντρέπεστε, σοβαροί άνθρωποι, να ασχολείστε με ζώδια και παρόμοιες σαχλαμάρες; Γιατί δεν κάνουμε καλύτερα ένα poll να δούμε πόσοι από εμάς αγαπάμε τα προφιτερόλ, πόσοι φοράμε παπούτσια νούμερο 43, σε πόσους αρέσουν οι τιράντες του Σαββόπουλου, και πόσοι πιστεύουμε ότι ο Τόνι το κάνει μέχρι και πέντε φορές το βράδυ με τη Σερί;

Ουφ, σας έκραξα και το φχαριστήθηκα!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ουφ, τους έκραξες και το φχαριστήθηκα κι εγώ.

Αξιόλογο το θέμα Τόνι, ωστόσο... :-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



vkorkas

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 124
    • Gender:Male
Αγαπητέ nickel,

Συμφωνώ απολύτως, και μαζί μας συμφωνεί και ένας συνονόματός σου:
http://www.ndimou.gr/newsarticle_gr.asp?news_id=23
Terminology is a bit like snoring: everybody's doing it but very few people *know* they're doing it! (MR)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Είναι σχεδόν φρικιαστικό σε πόσα πράγματα συμφωνώ με τον Νίκο Δήμου (τόσο που τον αφήνω να τα λέει αυτός αντί για μένα :-))

Το μόνο κουσούρι που του 'χω βρει είναι ότι πότε-πότε εξακολουθεί να γράφει τη συνωμοσία "συνομωσία" αν και του έχω επισημάνει ότι δεν τη διορθώνει το Word.

Πάντως, μέχρι κι ο Χρήστος Μιχαηλίδης έχει καταλάβει ότι είμαστε "κολλητοί" και μας συναναφέρει.

Έκανα το name dropping μου, ντροπή μου.


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ

Εγώ λέω να μιλήσουμε και για tantric sex, γιατί εκτός από τον Τόνι που το κάνει πέντε φορές όταν είναι σε φόρμα υπάρχει και ο Στινγκ, που το κάνει επί πέντε ώρες με τη γυναίκα του. Όσο για τις τιράντες του Σαββόπουλου, ομολογώ ανερυθρίαστα ότι δεν μου αρέσουν, όπως άλλωστε δεν μου αρέσει και ο ίδιος (ως άνθρωπος εννοώ γιατί ως καλλιτέχνης ήταν αναμφισβήτητα σπουδαίος).
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Τελικά, σε τούτο εδώ το thread δεν ερυθριά κανείς και για τίποτε... μένω έκθαμβη.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
(1) Μ' αρέσει που μερικοί εξακολουθούν να με παίρνουν στα σοβαρά...

(2) Χαίρομαι που κάναμε αυτό το thread σαλεπιτζήδικο.

(3) Για εκείνο το tantric sex, έχετε κανένα καλό λινκ;

(4) Με συγχωρείτε, με τέτοιες επιδόσεις πότε προλαβαίνουν να τραγουδούν και να κυβερνούν τις χώρες τους; Ή καταθέτουν αναδρομικά;

(5) Σα(ρε)μάλι, πόσο πιστεύεις ότι μας ενδιαφέρει πραγματικά η γνώμη σου για τις τιράντες του Σαββόπουλου; :-) Εκείνο το λινκ για το τάντρικ σεξ, που λέγαμε..., ακόμα; Πόσα πεντάωρα νομίζεις ότι μας έχουν μείνει, μερικών-μερικών;


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
1. Μερικοί-μερικοί στέρεψαν από πεντάωρα, θείο.

2. Εμένα μ' ενδιαφέρει η άποψη του σα(ρε)μαλιού περί των τιραντών του συμπατριώτη μου. Αλλά δεν μας εξήγησε γιατί δήλωσε έτσι ξεδιάντροπα και άνευ αιτιολόγησης πως δεν του αρέσουν.

3. Ο,τι θυμόμαστε χαιρόμαστε - ποιος εξακολουθεί να σε παίρνει στα σοβαρά; Εκτός αν κάποιος τόκανε κατά λάθος.

4. Κι αφού σ' έπιασε η πρεμούρα για το ταντρικό σεξ γιατί δεν βρίσκεις μόνος σου το σάιτ;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


ChristinaVS

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 126
    • Gender:Female
Ας κάνω κι εγώ μια παρατήρηση μετά από τόοοοοσους μήνες : παρατήρησε κανείς πως τα ζώδια του αέρα κυριαρχούμε, με 40%, στους μεταφραστές; (τουλάχιστον σ'αυτό το φόρουμ).. Πώς να εξηγείται αυτό άραγε; Μήπως.. πετάμε στα σύννεφα; Τι να πω..
Enjoy life's tiny pleasures!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Mπορεί και να είστε αέρας κοπανιστός :-), το οποίο απεύχομαι, ή υπάρχετε για να συντηρείτε εμάς, τα ζώδια της φωτιάς - καθότι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά. Χεχεχεχε...
« Last Edit: 20 Aug, 2005, 01:40:47 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854566
    • Gender:Male
  • point d’amour
Ας κάνω κι εγώ μια παρατήρηση μετά από τόοοοοσους μήνες : παρατήρησε κανείς πως τα ζώδια του αέρα κυριαρχούμε, με 40%, στους μεταφραστές; (τουλάχιστον σ'αυτό το φόρουμ).. Πώς να εξηγείται αυτό άραγε; Μήπως.. πετάμε στα σύννεφα; Τι να πω..

Το δείγμα πόρρω απέχει από το να είναι αντιπροσωπευτικό - πόσο μάλλον για να είναι "επιστημονική" η έρευνα.

Το ότι κάποια επαγγέλματα τείνουν να διακρίνονται από ορισμένα χαρακτηρολογικά στοιχεία, ναι, ισχύει. Θα έλεγα π.χ. ότι οι μεταφραστές τείνουν να είναι εσωστρεφή άτομα και οι διερμηνείς εξωστρεφείς.
« Last Edit: 20 Aug, 2005, 14:05:06 by spiros »


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Θα συμφωνήσω μαζί σου, Βικούλα για εμάς (τα ζώδια της φωτιάς)...το λέει και το βιβλίο ρεφλεξολογίας που έχω στην κατοχή μου....τα ζώδια της φωτιάς χρειάζονται τα ζώδια του αέρα γιατί δυναμώνουν και επέρχεται και μια....."φούντωση" :-))

Όσο, για το tantric sex αν είναι να γίνω σαν την Σέρι ή ο σύντροφος μου να μοιάσει του Τόνι, ευχαριστώ, δεν θα πάρω...:-)))
"Only Love can leave such a... Mark!"


What If ...?

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 211
ξεκαρδίζομαι στα γέλια με αυτό, μην με παρεξηγείτε, δεν αφορά τα άτομά σας όσων γράψατε. εδώ...


 

Search Tools