Βοήθεια! Υπέρογκη χρέωση κινητού Wind!!!

evdoxia

  • Translator | Reviewer | Merenda |
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2315
    • Gender:Female
Γειά χαρά, γράφω μην τυχόν και έχει ακούσει κάτι παρόμοιο κάποιος, για βοήθεια.

Ενημέρωσε η WIND τον πελάτη της με SMS να επικοινωνήσει λόγω υπερβολικής χρέωσης στο κινητό.
Ο πελάτης πήρε τηλ και του είπαν ότι για διάστημα λιγότερο από ένα μήνα, η χρέωση του κινητού του είναι 290 ευρώ, χωρίς να έχει κάνει πολλές κλήσεις ή πολλά SMS. Διευκρίνισε η WIND ότι τις τελευταίες 3 ημέρες κατεβάζει το κινητό διαρκώς κάτι...

Ο πελάτης είναι γνώστης τεχνολογίας και έλεγξε ότι το κινητό του δεν έχει ιό, ούτε malware, ούτε dialer, ούτε πηγαινοέρχονται παράξενα SMS.
Ούτε είναι μηνύματα GMAIL που κατεβαίνουν μαζί με attachment.

Το κινητό έχει λειτουργικό ANDROID.
Any ideas?
« Last Edit: 17 Oct, 2010, 20:53:19 by wings »
Translation is the art of failure – Umberto Eco




mavrodon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 6582
    • Gender:Male
Και εγώ πήρα λογαριασμό για το κινητό της γυναίκας μου γύρω στα 430 Ευρώ. Τα 380 ήταν, γράφουν, εκκαθάριση λογαριασμού από προηγούμενη εταιρική σύμβαση. Μου φαίνεται ότι θα καταργήσσω τη Wind γιατί αισθάνομαι ότι μας εκμεταλλεύονται. Θα πάρω τηλεκάρτα. Οι χρεώσεις internet είναι υπερβολικές και ανεξέλεγκτες.


evdoxia

  • Translator | Reviewer | Merenda |
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2315
    • Gender:Female
Εδώ έψαξες;
http://www.adslgr.com/

όχι σπύρο. θα προσπαθήσω  τώρα.
Translation is the art of failure – Umberto Eco



evdoxia

  • Translator | Reviewer | Merenda |
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2315
    • Gender:Female
Και εγώ πήρα λογαριασμό για το κινητό της γυναίκας μου γύρω στα 430 Ευρώ. Τα 380 ήταν, γράφουν, εκκαθάριση λογαριασμού από προηγούμενη εταιρική σύμβαση. Μου φαίνεται ότι θα καταργήσσω τη Wind γιατί αισθάνομαι ότι μας εκμεταλλεύονται. Θα πάρω τηλεκάρτα. Οι χρεώσεις internet είναι υπερβολικές και ανεξέλεγκτες.

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα με την WIND. Εγώ μάλιστα την έχω 14 χρόνια και είμαι πανευτυχής που δεν έχω Vodafone. Η Cosmote μου γλίτωσε γιατί δεν έχει σήμα στου Παπάγου.
Επίσης δεν υπάρχει εταιρική σύμβαση στου φίλου μου το κινητό.

Προσωπικά, έχω κάθε μήνα 12 ευρώ χρέωση για Blackberry Internet Services και έχω βρει την υγειά μου!!!!
Translation is the art of failure – Umberto Eco


dimitris.R

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 1
με ενα κινητιο sony ericsson x10 mini. (android),ενημερωθηκα με μνμα για μεγαλη χρεωση λογαριασμου...σε 10 μερεσ το κινητο,χωρισ να να γνωριζω τιποτα κατεβαζε(τι διαολο κατεβαζε)...ανεβαζοντασ το λογαριασμο στα 845 ευρω!!!για την ωρα περιμενω τον αναλυτικο για να δω τισ χρεωσεισ.εσεισ τι κανατε τελικα?


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Έχεις ενεργή σύνδεση VPN (για Διαδίκτυο); Αν ναι, χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή που την απενεργοποιεί. Π.χ. ψάξε για VPN On/Off στο Market.


nature

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 442
    • Gender:Female
Μετά από πολύ προσπάθεια έμαθα ότι πρέπει να απενεργοποιήσω την "Υπηρεσία δεδομένων" για να σταματήσουν να με χρεώνουν ανηλεώς. Θα το βρεις στις ρυθμίσεις "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας". Έχω το android της Vodafone...
« Last Edit: 18 May, 2011, 19:10:46 by nature »
"Voilà mon secret. Il est très simple. On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux." Le Petit Prince


 

Search Tools