Gotthard Translations SNC - Πρόβλημα με Μεταφραστική Εταιρεία εξωτερικού

buonakat

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
    • Gender:Female
Καλή σας μέρα,
Έχει κανείς σας υπόψη του την παρακάτω εταιρεία;
Gotthard Translations SNC, Brandschenkestrasse 150, 8002 Zürich, Switzerland
Από Οκτώβρη τους παρέδωσα μια μετάφραση, τους στάλθηκε το invoice και θεωρημένη απόδειξη από την εφορία και ακόμα δεν με έχουν πληρώσει, με δικαιολογίες του τύπου ότι έχουν πέσει θύμα απάτης και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα.
Επειδή είμαι πολύ καινούρια στο χώρο τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Last Edit: 15 Jun, 2013, 13:19:30 by spiros »


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δες πρώτα εδώ: https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=225980.msg423508#msg423508

Σε δεύτερη φάση τους λες ότι θα τους κράξεις στους μεγάλους μεταφραστικούς ιστότοπους (π.χ. προζ).
Σε τρίτη φάση το κάνεις.

Έχεις υπογράψει κάποια σύμβαση μαζί τους; Ποιος είναι ο κανονικός χρόνος πληρωμής τους;
« Last Edit: 15 Jun, 2013, 13:24:53 by spiros »



buonakat

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
    • Gender:Female
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν υπήρχαν reviews και δεν έχουμε υπογράψει κάτι. Υποτίθεται ότι θα πληρωνόμουν το Νοέμβριο και από τότε συνεχώς άλλαζε την προθεμία πληρωμής μέχρι που μου είχε υποσχεθεί τέλος Μαρτίου. Έκτοτε του ξανάστειλα ένα μέιλ με την απόδειξη και το τιμολόγιο στο οποίο δεν απάντησε ποτέ. Το ποσό δεν είναι μεγάλο απλά δε μου αρέσει να ξεφεύγουν κάποιοι με τόσο εύκολο τρόπο.


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Σε δεύτερη φάση τους λες ότι θα τους κράξεις στους μεγάλους μεταφραστικούς ιστότοπους (π.χ. προζ).
Σε τρίτη φάση το κάνεις.



 

Search Tools