Τελικός Champions League

auditor · 104 · 25695

Poll

Ποιος θα σηκώσει την κούπα;

Μίλαν
Λίβερπουλ

user4

• Sr. Member
  • think again!

καλά ντε, μη βαράτε! Απλώς έδειξα μιαν άλλη διάσταση των γιγαντιαίων εκδηλώσεων.
Προφανώς αφορά και εκδηλώσεις τύπου Γιουροβίζιον, τους Ολυμπιακούς Αγώνες κλπ
Δεν έχουμε το δικαίωμα κάποιοι να προτιμάμε το μικρό που είναι και όμορφο; (τις περισσότερες φορές τουλάχιστον!)
Καλές επιτυχίες στις ομάδες σας! :-))

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Ε, ναι, αλλά μη θεωρούμε ότι όσοι αγαπούν το ποδόσφαιρο και θέλουν να δουν τον μεθαυριανό τελικό είναι ντε και καλά μη συνειδητοποιημένοι πολίτες με πλήρη έλλειψη ενδιαφέροντος για το περιβάλλον.

Αλίμονο μας από τους συνειδητοποιημένους που συμβάλλουν - από οικολογικά κίνητρα καθοδηγούμενοι - καθημερινά και αποφασιστικά στο μποτιλιάρισμα της κάθε μεγάλης πόλης. :-)

Και δεν είναι θέμα ομάδων μας, αλλά θέμα διάστασης απόψεων σε μερικά μείζονα θέματα της χώρας μας αλλά και άλλων χωρών.
« Last Edit: 21 May, 2007, 15:40:23 by wings »

stathis

• Hero Member
[προβοκάρισμα]
Η μπάλα είναι το όπιο του λαού!
[/προβοκάρισμα]

user4

• Sr. Member
  • think again!

Αλίμονο μας από τους συνειδητοποιημένους που συμβάλλουν - από οικολογικά κίνητρα καθοδηγούμενοι - καθημερινά και αποφασιστικά στο μποτιλιάρισμα της κάθε μεγάλης πόλης. :-)

εεεε;
are you talking to me?
Εγκώ μόνο αυτοκόλλητα κολλάω ;-)

banned8

• Jr. Member
  • **
Δεν έχουμε το δικαίωμα κάποιοι να προτιμάμε το μικρό που είναι και όμορφο; (τις περισσότερες φορές τουλάχιστον!)

Sball is beautiful.

(Προφέρεται με δύο «ζμπ».)

(Από κάποιον που περιμένει να παρακολουθήσει ωραίο ματς στο γήπεδο και ωραίο ξύλο στους δρόμους – για να μη νομίζετε ότι μόνο εμείς έχουμε χουλιγκάνους.)

auditor

• Hero Member
[προβοκάρισμα]
Η μπάλα είναι το όπιο του λαού!
[/προβοκάρισμα]

ΘΕΛΩ ΤΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ! ΤΩΡΑ!
Nick Roussos

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
θα μιλήσω σαν... άμπαλη ίσως, αλλά:

(αντιγράφω από την Καθημερινή)

"...το αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος» πρόκειται να υποδεχτεί 180 επιπλέον επιβατικές πτήσεις τσάρτερ στις οποίες θα ταξιδέψουν 34.000 επιβάτες μεταξύ 21 και 24 Μαΐου, ενώ θα πραγματοποιηθούν συνολικά 1.600 προσγειώσεις και απογειώσεις. Επίσης αναμένονται και 106 ιδιωτικά αεροσκάφη. Στο FIR Αθηνών προβλέπεται ότι θα πετάξουν την Τετάρτη και την Πέμπτη 4.600 αεροπλάνα, ενώ το 60% του συνόλου των επιβατών αναμένεται να φτάσουν και να αναχωρήσουν σε λιγότερο από ένα 24ωρο..."

Φανταστείτε πόσα καύσιμα θα καταναλωθούν και πόσα αέρια του θερμοκηπίου θα προστεθούν στο Αττικό νέφος!
Όχι οτι φαντάζομαι πως αυτό θα απασχολήσει ιδιαίτερα τους... μπαλωμένους!

Εκτός από τα καύσιμα και τα... αέρια, μήπως ξέρει κανείς να μου πει, εμείς οι ταλαίπωροι Αθηναίοι πού στο @*@^@$%!^# θα πάμε, με όλους αυτούς του Ούννους (sorry Hunnies...) που θα έχουν ξεχυθεί στους δρόμους μας;
Λίνα Παπαδοπούλου

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Εκτός από τα καύσιμα και τα... αέρια, μήπως ξέρει κανείς να μου πει, εμείς οι ταλαίπωροι Αθηναίοι πού στο @*@^@$%!^# θα πάμε, με όλους αυτούς του Ούννους (sorry Hunnies...) που θα έχουν ξεχυθεί στους δρόμους μας;

Να βάλετε και λίγο κώλο μέσα, να σας χαρούν και τα σπιτάκια σας επιτέλους, που όλο στο σουρτούκεμα μού είσαστε. :ΡΡΡ

auditor

• Hero Member
Πες τα, ρε Βίκυ. Και τι καλύτερο: η ΝΕΤ από τις 4:00 το απόγεμα θα έχει εκπομπές για τον τελικό!

Nick Roussos

banned8

• Jr. Member
  • **
Άσπλαχνοι άνθρωποι. Εδώ η Αλεξάνδρα μού εξομολογήθηκε τον πόνο της, που θα ξεροσταλιάζει περιμένοντας σ' ένα αμερικάνικο αεροδρόμιο την ώρα του αγώνα. («Μα έπρεπε να ακυρώσεις το ταξίδι σου» της είπα...)

auditor

• Hero Member
Ε, λοιπόν, εσείς οι τεχνολογικά εξελιγμένοι φροντίστε να της γράψετε το ματς σε ντιβιντί και να μην της κάνετε κάνα σπόιλερ.

Τσ, τσ, τσ, να αφήνουμε τον τελικό του τσαμπιονζλίγκ και να τρέχουμε στις Αμερικές ν' ακούμε βιολιά. Άκουσον, άκουσον.
Nick Roussos

sopherina

• Full Member
  • Η θάλασσα ήρθε ψαρεύοντας!
Εγώ μόλις ψήφισα Λίβερπουλ, γιατί ένας υπέροχος άνθρωπος μου μίλησε για την ομάδα "του λαού" και... πώς θα μπορούσε να μείνει ασυγκίνητο ένα κορίτσι σαν εμένα; :-)
Άλλωστε μου αρέσει ΠΟΛΥ (και... εφηβόθεν) ο Πάολο Μαλντίνι για να καταδεχτώ να υποστηρίξω Μίλαν! (Θέλω να το παίζω και αντικειμενική, τρομάρα μου)!
Πάντως... επειδή καλή η μπάλα αλλά προ πολλού την έχω χάσει, ας τολμήσω να ρωτήσω: Σταθούλη, ποια ταινία του Κοκτώ θα πας να δεις; Γιατί μου αρέσει πολύ και ως συγγραφέας και ως σκηνοθέτης! Κι αν μας βγάλουνε κιτρινούλα λόγω off topic, στείλε μου προσωπικό (μαζί με ταξιδιωτικές εντυπώσεις)! χε χε! ;-)))
"Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για ν' αλλάξει ο κόσμος!" Ν.Π.

auditor

• Hero Member
Σταθούλη, ποια ταινία του Κοκτώ θα πας να δεις; Γιατί μου αρέσει πολύ και ως συγγραφέας και ως σκηνοθέτης! Κι αν μας βγάλουνε κιτρινούλα λόγω off topic, στείλε μου προσωπικό (μαζί με ταξιδιωτικές εντυπώσεις)! χε χε! ;-)))

Βρε, παγανά, ξουτ από δω. Άντε στα πμ να παίξετε!
Nick Roussos

sopherina

• Full Member
  • Η θάλασσα ήρθε ψαρεύοντας!
Βρε, παγανά, ξουτ από δω. Άντε στα πμ να παίξετε!
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα
Όντι! Καλέ Όντι! Θες να μιλήσουμε για τον Ταρκόφσκι;;; :-)))))))))))))))))))))
"Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για ν' αλλάξει ο κόσμος!" Ν.Π.

auditor

• Hero Member
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα
Όντι! Καλέ Όντι! Θες να μιλήσουμε για τον Ταρκόφσκι;;; :-)))))))))))))))))))))

Παλιό σεντρεφόρ τση Μίλαν δεν είν' ετούτος;

Nick Roussos

Search Tools