Are you promiscuous? Are you cheating on your partner? Now you have the perfect excuse... you are a... warm person!

spiros · 40 · 7290

F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854557
    • Gender:Male
  • point d’amour
Έλεος... Μόνο εγώ βρίσκω λίγο (ή πολύ) αστεία τα παραπάνω;

Γιατί Στάθη, εσύ, κατά την ωορρηξία, δεν έχεις διάθεση να πας με άλλους άντρες ή την έχεις γενικώς; -:)



F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Έρχομαι να υπερασπίσω το φιλαράκι μου και να πω ότι σύμφωνα με το άρθρο, όλα τα υγιή παιδιά του πλανήτη, είναι παιδιά του... κουμπάρου. Μήπως κι εμείς, άραγε ;-) Και πολλά άλλα θα μπορούσα να πω, αλλά τώρα πάω για φαγητό.

Και, Σπύρο, σταμάτα επιτέλους να διαβάζεις Κοσμοπόλιταν :-)


  • Guest
Όλα αυτά τα cosmoιστορικά, πώς μου θύμησαν ένα τραγουδάκι...

(Όλοι μαζί)

Τίνος είναι βρε γυναίκα τα παιδιά;
Τίνος είναι βρε γυναίκα τα παιδιά;
Το ένα μου φωνάζει σι, το άλλο μου φωνάζει για
τίνος είναι βρε γυναίκα τα παιδιά;

:)



stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Ξαναδιάβασα στα πεταχτά αυτό το νήμα.
Σύμφωνα με το πρώτο άρθρο και τις απόψεις που διατυπώθηκαν στη συνέχεια, η απιστία ανήκει περίπου στη σφαίρα της ψυχοπαθολογίας. Βρίσκω υπεραπλουστευτική αυτή την άποψη. Δέχομαι ότι κάποιοι (αρκετοί ίσως) άνθρωποι έχουν έναν καταναγκασμό της απιστίας, ο οποίος πάει χέρι-χέρι με συγκεκριμένα "παθολογικά" (τα εισαγωγικά απαραίτητα) στοιχεία της προσωπικότητάς τους, αλλά συνολικά το φαινόμενο [ή μήπως ο θεσμός;  :)] της απιστίας έχει πάρα πολλές διαστάσεις.
Σύμφωνα με το δεύτερο άρθρο, η απιστία έχει βιολογική βάση. Και πάλι διαφωνώ, αν και φυσικά δεν έχω επιστημονικά επιχειρήματα. Δυσκολεύομαι πάντως να πάρω στα σοβαρά όσα γράφονται εκεί.
Αυτά...


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Και λίγο χιούμορ... :)
Μόλις μου το έστειλαν.

Μια μέρα, καθώς η Μαρία καθάριζε στη σοφίτα του σπιτιού, βρήκε ένα μικρό κουτί...
Περίεργη το άνοιξε και βρήκε 3 αυγά και 10.000 ευρώ.
Λίγο καχύποπτη ρωτάει τον άντρα της, με τον οποίο ήταν 25 χρόνια παντρεμένοι, για το κουτί.
- Α, αυτό, λέει ο άντρας της. Κάθε φορά που σε κεράτωνα έβαζα ένα αυγό στο κουτί.
Η Μαρία στεναχωρήθηκε, αλλά σκέφτηκε ότι 3 απιστίες σε 25 χρόνια γάμου δεν ήταν και τόσες πολλές.
- Και τι είναι τα 10.000 ευρώ;, ρωτάει ξανά.
- Α, κάθε φορά που μάζευα 12 αυγά, τα πούλαγα!


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Και λίγο χιούμορ... :)


Aν και, νομίζω, πρέπει ν'ανοίξουμε ειδική ενότητα στο «Fun».

A wife asks her husband, "Honey, if I died, would you remarry?"
"After a considerable period of grieving, I guess I would. We all need companionship."
"If I died and you remarried," the wife asks, "would she live in this house?"
"We've spent a lot of money getting this house just the way we want it. I'm not going to get rid of my house. I guess she would."
"If I died and you remarried, and she lived in this house," the wife asks, "would she sleep in our bed?"
"Well, the bed is brand new, and it cost us $2,000. It's going to last along time, so I guess she would."
"If I died and you remarried, and she lived in this house and slept in our bed, would she use my golf clubs?"
"Oh, no," the husband replies. "She's left-handed."


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Aν και, νομίζω, πρέπει ν' ανοίξουμε ειδική ενότητα στο «Fun».

Α, τώρα το πρόσεξα. Δεν είναι στο Fun;


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.

auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Αν είναι να ερωτευόμαστε έναν μόνο άνθρωπο, τότε γιατί όταν φύγει ερωτευόμαστε κάποιον άλλο;
Όπως λέει και ο Σταζ, στο ένα άκρο βρίσκεται το καταναγκαστικό κυνήγι και στο άλλο η βιολογική παρόρμηση. Έλεος, βρε παιδιά. Όσοι πιστεύουν ότι τους αντιστοιχεί ένας άνθρωπος σε τούτο τον κόσμο, μαγκιά τους. Όσοι κυνηγάνε δεξιά κι αριστερά, για να επιδείξουν αργότερα περήφανοι τα σκαλπ που έχουν κρεμασμένα στη ζώνη τους, σκατά στα μούτρα τους.

Όμως η ζωή φέρνει πολλά...
Nick Roussos


 

Search Tools