μπλιαχ -> yuck, yeuch, yech, eww, euw, ieuw, ehw, ew, gag me, gag me with a spoon

mavrodon

• Hero Member
Αχινός λαδόξιδο, γιαμ γιαμ... Αυτό ακριβώς που λέμε delicacy.
Το λάδι, και μάλιστα καυτό, το βάζεις αφού πατήσεις τον αχινό. Έλα Χαλκιδική, όπου έβρεξε με βροντές το πρωί, να σε τρατάρω χταπόδι στα κάρβουνα με τσίπουρο.

banned8

• Jr. Member
  • **
να σε τρατάρω χταπόδι στα κάρβουνα με τσίπουρο.

Με πατάς στο ευαίσθητό μου σημείο, Θωμά, στο πιο ευαίσθητό μου σημείο (άντε, στο δεύτερο πιο ευαίσθητό μου σημείο).

mavrodon

• Hero Member
Με πατάς στο ευαίσθητό μου σημείο, Θωμά, στο πιο ευαίσθητό μου σημείο (άντε, στο δεύτερο πιο ευαίσθητό μου σημείο).
Νίκο΄
Από το μπλιαχ, μπλιαχ, το γυρίσαμε στο γιαμ, γιαμ. Προς το παρόν σας αφήνω για τη συνήθη βουτιά. Η θάλασσα με περιμένει στα 80 μέτρα να με δροσίσει. Σήμερα έχει ησυχία. Είμαι μόνος, φύγαν τα εγγόνια, κυνηγάω τα μερμύγκια ανά το σπίτι με το πράσινο Baygon στο χέρι και το απόγευμα θα μαγειρέψω ψαρόσουπα με σκορπίδια και μια μεγάλη λαπίνα, το αγαπημένο μου φαγητό, γιαμ, γιαμ!

F_idάνι

• Hero Member
OK, ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑΤΕ, αγαπητοί μου!!! Αν πείτε ακόμη μία λέξη, νομίζω θα κλάψω.
Παρακαλώ, ας γυρίσουμε πίσω στο μπλιαχ, γιατί αρχίζω να ζηλεύω μέχρι κακίας.
(Το Baygon επιτρέπεται, καθότι μπλιαχ)

banned8

• Jr. Member
  • **
Let Baygon be Baygon.

Σκέψη: Μήπως πρέπει να ζητάμε σοβαρή έκπτωση από τα μαγαζιά που επισκεπτόμαστε και διαφημίζουμε από τις σελίδες μας; Διότι βάζω «καραβιδόψιχα» στο Γκουγκλ και η δεύτερη αναφορά είναι στο translatum.

auditor

• Hero Member
Λοιπόν, επιστρέφω στα μπλιαχ.

ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΜΠΛΙΑΧ: η βδελυρή, απαίσια, σιχαμερή ντομάτα (ωμή-- κανένα πρόβλημα αν μαγειρευτεί με οποιονδήποτέ τρόπο).

2. Το σπανακόρυζο
3. Η καρύδα (αυτή η αηδία που έχει μέσα το bounty, μπλιαχ!)

Οι ορέξεις αλλάζουν με την ηλικία και τις καταστάσεις.

Μικρός δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Πέντε φαγιά, κι αυτά μαγειρεμένα με συγκεκριμένο τρόπο. Η ζωή μου ήταν μια κόλαση. Τώρα, αν εξαιρεθούν τα προαναφερθέντα, τρώω και δοκιμάζω τα πάντα. Κι όταν λέω δοκιμάζω τα πάντα, δεν κολώνω πουθενά. Μαμουνάκια γιαχνί; Γιατί όχι, αν τρώγονται!

Και για να σχολιάσω το εισαγωγικό πόστι, ναι κόλιανδροι και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις δεν μου πολυκάθονται καλά, η ρόκα, όμως, και ο πατσάς είναι πολυαγαπημένα!

Το εβαπορέ γάλα, ε, αν πεινάσω και δεν έχει τίποτα άλλο, θα το πιώ.
Nick Roussos

KaterinaV

• Jr. Member
  • **
Μάραθος -> ΜΠΛΙΑΧ και ΜΠΛΙΑΧ x 2 όταν ψήνεται και τα φύλα του γίνονται λεπτά λεπτά σαν τρίχες που κόλησαν πάνω στα πιτάκια, το κρέας κλπ (αηδιάσατε ή ακόμα;)
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...

corazondemelon

• Newbie
  • *
  • Guacamole needs chillies
3rd. try, for some reason my posts not getting through.
Some like it hot, some  like it cold, some like it in the pot NINE DAYS OLD!

Soldier

• Sr. Member
  • Έχω θεϊκό σώμα. Του Βούδα.
Λοιπόν, επιστρέφω στα μπλιαχ.
ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΜΠΛΙΑΧ: η βδελυρή, απαίσια, σιχαμερή ντομάτα (ωμή-- κανένα πρόβλημα αν μαγειρευτεί με οποιονδήποτέ τρόπο).

Εγώ αντιθέτως τη λατρεύω!!! Σιχαίνομαι το κουνουπίδι (μου θυμίζει εγκέφαλο!), το μπρόκολο και τα ρεβύθια...κατά τ' άλλα, όλα μου αρέσουν:))

Υ.Γ. Φέτος δεν έκανα -μέχρι στιγμής- κανένα μπάνιο, στον έλεγχο τα είχα όλα δεκάρια κι έχω φάει 20 παγωτά:P
Τι μπορείς να περιμένεις από μια μέρα που ξεκινάει με το πρωί της Δευτέρας;

auditor

• Hero Member
Εμένα η ντομάτα, ιδίως το αηδιαστικό-μέσα-που-μοιάζει-με-ζελέ-και-έχει-μέσα-τα-σπόρια μου θυμίζει εκείνες τις καφέ τις μέδουσες -- τις σαλούφες, καταπώς τις λένε-- που σκάνε μύτη τέλη Αυγούστου.
Nick Roussos

KaterinaV

• Jr. Member
  • **

Δηλαδή δεν έχεις φάει ποτέ πίτσα με σάλτσα ντομάτας;
Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...

KaterinaV

• Jr. Member
  • **
Α οκ... έβαλα νοερά κόμμα μετά το πρόβλημα :-) σόρυ

Porkcastle

• Full Member
Υπάρχουν όντως πολλοί που σιχαίνονται τα σπόρια! Έχει τύχει μάλιστα να φάω σ' εστιατόρια όπου τα βγάζουν και σερβίρουν τις σαλάτες με ντομάτα χωρίς αυτά.

Περίπτωση acquired taste για μένα ήταν η Guinness. Αρχικά νόμιζα πως έπινα φαρμάκι, τώρα όμως είναι από τις αγαπημένες μου μπύρες.

corazondemelon

• Newbie
  • *
  • Guacamole needs chillies
Υπάρχουν όντως πολλοί που σιχαίνονται τα σπόρια! Έχει τύχει μάλιστα να φάω σ' εστιατόρια όπου τα βγάζουν και σερβίρουν τις σαλάτες με ντομάτα χωρίς αυτά.

Περίπτωση acquired taste για μένα ήταν η Guinness. Αρχικά νόμιζα πως έπινα φαρμάκι, τώρα όμως είναι από τις αγαπημένες μου μπύρες.
Acquired taste. (Mπλιαχ). Μπάμιες. Slimy and hairy at the same time.

Katerina_A

• Full Member
  • A story without love is not worth telling
Μιλάτε τόση ώρα για αθώα λαχανικά και μυρωδικά και κανένας δεν ανέφερε τα εξής μισητά και βδελυρα:

1. Μυαλά. Τα έκανε μια θεία μου πανέ όταν ήμουν μικρή και με ανάγκαζε με το ζόρι να τα φάω. Εφιάλτης σκέτος. Και μόνο που το σκέφτομαι θέλω να ξεράσω.
2. Αμελέτητα. Δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω.
3. Κεφαλές και κεφαλάκια, γενικώς. Μα είναι δυνατόν; Τι είμαστε; Μάο Μάο;
4. Σαλιγκάρια. Παρόλο που είμαι από την Κρήτη, οι χοχλιοί δε μου άρεσαν ποτέ. Και επαναλαμβάνω: Μα είναι δυνατόν; Αυτά τα πράγματα βγάζουν πράσινα σάλια!!
5. Βατραχοπόδαρα. Ας μιλήσουν για τα θρεπτικά τους συστατικά όσοι τα έχουν δοκιμάσει. Εγώ αρνούμαι.
6. Πιτσουνάκια, ορτύκια και τα λοιπά. Και μόνο να φανταστώ το πτώμα του πτηνού στο πιάτο μου αρκεί για να μη θέλω ούτε να το αντικρύσω.
NISUS WETTUS: Next. Crucifixion?
PRISONER #1: Yes.
NISUS: Good. Out of the door. Line on the left. One cross each. Next. Crucifixion?

Search Tools