Ιόνιο Πανεπιστήμιο: Ανεκμετάλλευτο κτίριο

Guest · 24 · 4876

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
Πότε; Πού να κλείσουμε;

Όπου γέλιο και χαρά, η Βασίλω πρώτη;;;

(Ουρσου)λίνα

Quote from: stathis on Today at 17:47:20
Στο Δάσος Χαϊδαρίου. Στο καταφύγιο της Πάρνηθας. Στη λίμνη του Μαραθώνα.
(inside κακία...)

Στο Σέιχ Σου;
« Last Edit: 28 Sep, 2007, 18:26:43 by λinaπ »
Λίνα Παπαδοπούλου

Σουρπουίτσα

• Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • Whatevah...
Φταίω 'γω τώρα να ανοίξω θέμα τώρα και για το γ@μ*&^ κτίριο Σαρίδη που χρρρρόνια τώρα περιμέναμε πώς και τι να περάσει στην κυριότητα του Παντείου --ήταν η τελευταία μας ελπίδα να λυθεί το κτιριακό μας πρόβλημα-- και τελικά μετά από υπερδεκαετές ψηστήρι κατέληξε στον Υπουργείο Τύπου; Δεν το λέω φυσικά αυτό στη λογική του "να βγάλουμε έξω τα κτιριακά μας προβλήματα να τα μετρήσουμε", αλλά γιατί διαπιστώνω ότι παντού τα ίδια χάλια υπάρχουν. Και, όπως λέει η Γουρουνόκαστρη, δικαιολογίες δεν χωρούν. Προφανώς και η διοίκηση του Παντείου "αγοράστηκε" και υποχώρησε στο θέμα Σαρίδη --κι ας ήρθε κατόπιν εορτής να στηρίξει φοιτητικές διαμαρτυρίες για το ξεκάρφωμα-- και υποθέτω ότι και η διοίκηση του Ιονίου έχει τις δικές της ευθύνες. Και μαντέψτε ποιος την πληρώνει πάντα. Φοιτητές που δίνουν εξετάσεις σε σκαλάκια και με δεκάκιλα βάρη και άλλοι που κάνουν μάθημα μέχρι τις έντεκα το βράδυ, γιατί "η αίθουσα είναι κλεισμένη τις άλλες ώρες". Εντάξει, τα πήρα τώρα με την μη-οικοδόμηση και σόρι για την αποδόμηση.
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3

user10

• Hero Member
Σε ποιον μπρατσαρά αναφέρεστε ειδικότερα, γιατί μόνο αυτά τα τρία είναι 9 κιλά!

Φοιτητής μεταφραστικού εν γένει. Φορτωμένοι όλοι μέχρι τα μπούνια και η μύτη να κρατάει στη θέση του το πάνω πάνω λεξικό να μην πέσει η στοίβα κάτω. Μπράτσα, πλάτες... τι γυμναστήρια και αηδίες, πετάει τα λεφτά του ο κόσμος!
Σουρπ, πού να δεις συμφοιτήτριά μου να γράφει καθισμένη στο πάτωμα και ακουμπώντας σε καρέκλα γιατί δεν έφταναν τα καρεκλοθρανι-άκια!

Στο θέμα μας: πότε θα γίνει η συνάντηση, Ειρήνη; :)))

stathis

• Hero Member
Μη βιάζεσαι. Να πιάσουν τα πρώτα κρύα, για να κατέβουν τα τσακάλια από τον Χορτιάτη.

eirini

• Sr. Member
Δεν ξέρω καθόλου! Θέλω να έρθω μέσα στον επόμενο μήνα, αλλά θα εξαρτηθεί από τη δουλειά και, κυρίως, από την ψυχολογία. Θα προσπαθήσω να σας ενημερώσω όσο πιο έγκαιρα μπορώ!

« Last Edit: 13 Oct, 2007, 14:11:33 by eirini »
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw

GinGin

• Full Member
Φοιτητής μεταφραστικού εν γένει. Φορτωμένοι όλοι μέχρι τα μπούνια και η μύτη να κρατάει στη θέση του το πάνω πάνω λεξικό να μην πέσει η στοίβα κάτω. Μπράτσα, πλάτες... τι γυμναστήρια και αηδίες, πετάει τα λεφτά του ο κόσμος!
Σουρπ, πού να δεις συμφοιτήτριά μου να γράφει καθισμένη στο πάτωμα και ακουμπώντας σε καρέκλα γιατί δεν έφταναν τα καρεκλοθρανι-άκια!

Καλά, εγώ είχα βγάλει και γάγγλιο στον καρπό και πήγαινα για εγχείριση!

Επίσης, είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ο λόγος ύπαρξης του ακαδημαϊκού τέταρτου ήταν για να προλαβαίνει ο φοιτητής να κάνει τη διαδρομή Χειρδάρη-Καλυψώ, Καλυψώ-Μέγαρο Καποδίστρια, Μέγαρο Καποδίστρια-Δαπέργολα, Δαπέργολα-Χειρδάρη. Και όλα αυτά σε συνδυασμό με το εργαστήριο υπολογιστών (βλ. Ναός του ίντερνετ) όπου τι κι αν υπήρχαν αναρτημένα ωράρια; Πάντα έλεγες, ας πάω κι από κει μήπως είναι ανοιχτά. (Η Ειρήνη θα συμφωνήσει μαζί μου, φαντάζομαι.)

Μάθημα Πολιτικής Επιστήμης στα σκαλάκια της Σπιανάδας καθισμένοι πάνω στο μπουφανάκι και με το μπλοκ στα πόδια έχετε κάνει; Τεχνική Μετάφραση Ελλ-αγγλ (Ειρήνη, κουκουυυυυ!) έχετε κάνει; Θαυμάστε κόσμε!

eirini

• Sr. Member
Μάθημα Πολιτικής Επιστήμης στα σκαλάκια της Σπιανάδας καθισμένοι πάνω στο μπουφανάκι και με το μπλοκ στα πόδια έχετε κάνει; Τεχνική Μετάφραση Ελλ-αγγλ (Ειρήνη, κουκουυυυυ!) έχετε κάνει; Θαυμάστε κόσμε!

Χαχαχαχαχαχα Καλημέρα, Τζίνα! :-)

Καλά, για τότε στη Σπιανάδα έχω να το λέω. Ω, άνδρες Αθηναίοι κλπ! (@υπόλοιποι: βρωμούσε η αποχέτευση!)
Ήσουν κι εσύ σ' εκείνο το μάθημα στο Σοκολά πέρσι το Μάιο; Πςςςς... είχαμε και τα ωραία μας τελικά!
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw

GinGin

• Full Member
Χαχαχαχαχαχα Καλημέρα, Τζίνα! :-)

Καλά, για τότε στη Σπιανάδα έχω να το λέω. Ω, άνδρες Αθηναίοι κλπ! (@υπόλοιποι: βρωμούσε η αποχέτευση!)
Ήσουν κι εσύ σ' εκείνο το μάθημα στο Σοκολά πέρσι το Μάιο; Πςςςς... είχαμε και τα ωραία μας τελικά!

"Στο μάθημα"; ΣΤΑ μαθήματα θέλεις να πεις! Είχαν γίνει 2 -3.
Υπήρχαν, επίσης, φορές που δε υπήρχε αίθουσα για μάθημα, ή ύπήρχε overlapping και οι καθηγητές συνεννούνταν μεταξύ τους, ο ένας τελείωνε μισή ώρα νωρίτερα, ο άλλος άρχιζε μισή ώρα αργότερα κλπ για να κάνουν μάθημα και τα δύο τμήματα. Στις δε εξετάσεις έπρεπε να πάμε μια ώρα πριν για να βρούμε θέση σε αυτά τα καρεκλάκια που περιγράφηκαν παραπάνω. Αααααχχχ....

yanna

• Newbie
  • *
Μα τι μου θυμίσατε...

Εγώ Πολιτική επιστήμη στην Σπιανάδα δεν έχω κάνει αλλά έκανα μετάφραση γαλλικά-ελληνικά στα σκαλιά της Νομαρχίας, μετράει; Και μας έδειχνε μετά και η τηλεόραση, ρόμπα γίναμε.

Τι αναμνήσεις αυτό το κουβάλημα από Ιόνιο Ακαδημία σε Καποδίστρια, Καλυψώ, Χειρδάρη και δεν συμμαζεύεται... Που με κλείδωσαν ένα βράδυ με άλλες δύο μέσα στην Ιόνιο Ακαδημία και πήδηξα από τη σκαλωσιά για να βγω. Εκείνα τα καρεκλάκια που παίζαμε Τζένγκα επάνω να χωρέσουν τα λεξικά. Κοπέλα να δίνει μάθημα καθισμένη στο παράθυρο... Το ταβάνι στην Καλογερόπουλου-Στράτη που λέγαμε τώρα θα μας πέσει στο κεφάλι και πώς έτρεμαν τα πατώματα. Τόσα χρόνια μόνο να αυξάνουν τους εισακτέους ήξεραν, όχι να μας δώσουν κανένα κτήριο της προκοπής.

Όσο για την υπογεφύρια, το δικό μου πρόβλημα δεν ήταν η μούχλα, ούτε τα μανιταράκια αλλά τα σκουλήκια που είχε στο τούνελ μέχρι να φτάσουμε. Τι να σου πει μετά το Fear Factor...
"Pour être un gros con, il n'est pas nécessaire d'être gros, il suffit d'être con".

Search Tools