Uriah Heep, July Morning (lyrics & video clip)

Soldier · 73 · 10390

auditor

• Hero Member
Όντι, μιλάω για τα λέιτ νάιντις...πάλι μπερδεύτηκες, παππούλη:PPP

Καθόλου δεν μπερδεύτ'κα, ιγγονούλα μ'. Τι έιτις, τι νάιντις... Βάλε όπου Μετάλικα Μέιντεν κι όπου Τριαντάφυλλο Αντύπα.

Η μετεξέλιξη συντελείται σε συγκεκριμένη ηλικία, ή να φοβάμαι ακόμα;

Συγγνώμη, δεν το ξεκαθάρισα. Στις δικές μου περιπτώσεις αφορούσε σχεδόν αποκλειστικά άντρες. Ησύχασες;

Nick Roussos

mortal69

• Full Member
Η μετεξέλιξη συντελείται σε συγκεκριμένη ηλικία, ή να φοβάμαι ακόμα;

Η μέθοδο κατα την οποία όσο πιο κοντά σε σκυλάδικο είσαι τόσο περισσότερο το στομάχι σου παίρνει το ασανσέρ για να βγεί από το ρετιρέ (μαζί με ότι περιέχει) είναι ένας καλός δείκτης. Όσο θα το νιώθεις δυνατά μέσα σου δεν κινδυνεύεις! ;-)
Μέσα από στράτα απόμονη κι απόσκια
Με αγγέλους του ʼδη μόνο στοιχειωμένη
Που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
Κάτω στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

F_idάνι

• Hero Member
Μια και μιλάμε για στομάχια, ήθελα να το ρωτήσω εδώ και πολύ καιρό, Μόρταλ. Αυτός ο σαλιάρης στην αβατάρα σου, ποιος είναι; Γιατί βρίσκεται εκεί; Έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία; Είναι εκεί για να μας τρομάζει; Είναι εκεί για να ξορκίσει τους φόβους μας; Μήπως είσαι εσύ;-)))

(Μα, τι μ' έχει πιάσει με τις αβατάρες;)

mortal69

• Full Member
[Off-Off-Off-Topic^N] :-)

Κάτι έχει πάρει κι από μένα! Δεν μπορείς να πεις! Χαριτωμένο ε!?

Το όνομα του δημιουργού είναι Luis Royo ([Info][Wiki][Tribute]) και έχει δημιουργήσει μερικά εξαιρετικά έργα στο χώρο του φανταστικού.

(Κι όσον αφορά την λειτουργία των σιελογόνων αδένων, αν έβλεπες αυτό που βλέπει στην συνέχεια του artbook (και ήσουν άντρας) θα καταλάβαινες γιατί. ;-) Ξέχασα να αναφέρω πως ο Royo πέρα από το ηρωϊκό και γενικότερα το φανταστικό έχει στα έργα του κι έναν διάχυτο ερωτισμό.)

[/Οff-Off-Off-Topic^N]
« Last Edit: 30 Sep, 2007, 19:48:02 by mortal69 »

Soldier

• Sr. Member
  • Έχω θεϊκό σώμα. Του Βούδα.
Mαρία, εφόσον αγοράζεις Hammer, δεν έχεις ν' ανησυχείς για τίποτα.:)) (θύμισέ μου στην επόμενη συνάντηση, αν έχει τσιντί το Hammer, να φέρω τσιντί πλέιερ :)))

Μόρταλ, εν ολίγοις είσαι απ' αυτούς που τους τρέχουν τα σάλια;:PPP

Τι μπορείς να περιμένεις από μια μέρα που ξεκινάει με το πρωί της Δευτέρας;

mortal69

• Full Member
Mαρία, εφόσον αγοράζεις Hammer, δεν έχεις ν' ανησυχείς για τίποτα.:)) (θύμισέ μου στην επόμενη συνάντηση, αν έχει τσιντί το Hammer, να φέρω τσιντί πλέιερ :)))

Μόρταλ, εν ολίγοις είσαι απ' αυτούς που τους τρέχουν τα σάλια;:PPP

[Το off-topic του off-topic που off-topicιάστηκε]

Χμ...δεν θα το έλεγα ιδιαίτερα... εκτός κι αν είχε καλούς επεξεργαστές, πολύ μνήμη, εξαιρετικά μεγάλη χωρητικότητα (θα έλεγα κάτι σε peta αλλά από τότε που έμαθα για το exa αναθεώρησα τις ιδέες μου), πολλά περιφερειακά, και πολλά προγράμματα άντε και μια terabit (upstream/downstream)  internetική σύνδεση. :-P ;-) (Μην ξεχνάς πως υπάρχουν και οι αμετανόητοι nerds που εντυπωσιάζονται από την τεχνολογία.)

[Το off-topic του off-topic που off-topicιάστηκε από κάποιο θέμα που αρχικά μιλούσε για κάποιο πρωϊνό κάποιου Ιούλη και το οποίο προσπαθεί απεγνωσμένα να επιστρέψει σε κάποια μουσική ροή ;-)]

Και επειδή μιλάμε πάντοτε για Uriah Heep ας δοθεί στο κοινό και ένα ακόμη ενδιαφέρον κομμάτι τους.
« Last Edit: 12 Nov, 2008, 17:55:38 by Ion »

oblivia

• Newbie
  • *
ορκίζομαι οτι έχω πλήρη επίγνωση και ουδεμία μεταμέλεια που θα είμαι οφτόπικ.

Θέλω όμως να βγω να το φωνάξω!Να πω κι εγώ τι ακούω;
φχαριστώ!
λοιπόν...

uriah heep, deep purple, dio, rainbow, led zep, nazareth, pink floyd, cream, rory forever!

ironmaiden, gamma ray, blind guardian, iced earth, manowar

therion, nightwish, within temptation, the sins of thy beloved, haggard, epica, xantria, sirenia, tristania, theater of tragedy

conception, grave digger, anathema, king crimson, crimson glory

και άλλα. Αυτάαααααααα! Το κράξιμο για τα βαρια επιτρέπεται καθότι συνηθισμένο πλέον.
« Last Edit: 29 Oct, 2007, 11:04:15 by oblivia »

mariapar

• Hero Member
Πού ήσουνα κρυμμένη εσύ;  ;-)  Καλώς τηνε κι ας άργησες!
One finger cannot lift a pebble (Native American proverb)

oblivia

• Newbie
  • *
Αναλωνόμουν με το να αποδεικνύω σε άλλα φορουμς οτι υπάρχουν ξωτικά...........Νιώθω τουλάχιστον να δικαιώνομαι εδώ.Αρεται η μοναξιά...

elf

• Newbie
  • *
  • Infidelity is unheard of among elves
Αναλωνόμουν με το να αποδεικνύω σε άλλα φορουμς οτι υπάρχουν ξωτικά...........Νιώθω τουλάχιστον να δικαιώνομαι εδώ.Αρεται η μοναξιά...
Άκουσα τ’όνομά μου... ή τάχα ήταν οι σκιές των προσώπων σας που’σμιξαν με τη δική μου... Παράξενος τούτος ο τόπος και μαγικός...βαθύς, σιωπηλός, πλήρης*.
(*deep, silent, complete).
Στο σπιτικό μου επέστρεψα και πάλι,
απο την απόμακρη, καταχνιασμένη Θούλη...

oblivia

• Newbie
  • *
Χαίρομαι να βλέπω αδέλφια μου που δεν χαθήκαν στο δάσος της λησμονιάς όπως εγώ...Shall i follow again the elvenpath?

elf

• Newbie
  • *
  • Infidelity is unheard of among elves
Χαίρομαι να βλέπω αδέλφια μου που δεν χαθήκαν στο δάσος της λησμονιάς όπως εγώ...Shall i follow again the elvenpath?
And if you do, an elf with a brotherly heart will chant at a distance to dissolve the darkness as you step forth. Meeting someone is not as exciting as knowing someone, after all.   
Στο σπιτικό μου επέστρεψα και πάλι,
απο την απόμακρη, καταχνιασμένη Θούλη...

oblivia

• Newbie
  • *
And then ...light in the shadows shall spring..

Search Tools