Γυμνάζεστε καθόλου;

Poll

Γυμνάζεστε; Εάν ναι, τι είδους γυμναστική κάνετε;

Κάνω όργανα σε γυμναστήριο.
3 (33.3%)
Κάνω ποδήλατο στο σπίτι/δρόμο.
0 (0%)
Περπατάω στο σπίτι/δρόμο.
1 (11.1%)
Κάνω γιόγκα, πιλάτες, αεροβική, κ.λπ.
1 (11.1%)
Κάνω χορό.
0 (0%)
Όχι, μου αρέσω όπως είμαι!
0 (0%)
Όποτε το θυμηθώ.
2 (22.2%)
Άλλο (διευκρινίστε):
2 (22.2%)

Total Members Voted: 8

evdoxia

• Translator | Reviewer | Merenda |
  • Hero Member
Κάποιοι λένε ότι οι μεταφραστές είναι υπέρβαροι - για να δούμε πόσο γυμνάζεται ο κλάδος μας:-)
« Last Edit: 25 Mar, 2011, 13:21:21 by evdoxia »
Translation is the art of failure – Umberto Eco

xerola

• Sr. Member
Συκοφαντίες! Όλοι οι μεταφραστές έχουμε καλογυμνασμένα sexy μυαλά και τονισμένους εγκεφαλικούς μύες. 
Προσωπικά, εκτός από το brain building της μετάφρασης, κάνω τρεξιμο ή έντονο περπάτημα  και βάρη περίπου 3 φορές/εβδομάδα μαζί με προπόνηση kick boxing που είναι πολύ καλή γυμναστική για όλο το σώμα και επιπλέον σε προετοιμάζει και για την αποτελεσματική διεκδίκηση δεδουλευμένων από εκδοτικούς οίκους μέλη του κινήματος "Δεν πληρώνω".

mariapar

• Hero Member
Είμαι του "Άλλο, διευκρινίστε".

Δεν γυμνάζομαι, αλλά προσφέρω σε τακτική βάση για κάποιες ώρες εθελοντικά τη βοήθειά μου σε καταφύγιο αδέσποτων ζώων. Εκεί πέφτει πολλή σωματική δουλειά (τάισμα, φάρμακα, βόλτες), οπότε κρατιέμαι στα κιλά μου παρόλο που δεν κάνω καμιά ιδιαίτερη δίαιτα.
Παίρνω και θετική ενέργεια από τα γαβγάβ ;-)

One finger cannot lift a pebble (Native American proverb)

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Η γυμναστική δεν είναι μόνο η συμμετρική και αρμονική ανάπτυξη του σώματος, αλλά σίγουρα και ευεξία.
Ας μην συγχέουμε το χάσιμο σωματικού βάρους λοιπόν με την γυμναστική.
Εγώ που γυμνάζομαι (είμαι «μεσογειακή») και ο Vion που δεν γυμνάζεται είναι πετσί και κόκκαλο (να είχα τον μεταβολισμό του…)
Φυσικά και η γυμναστική κάνει καλό όπως και καλό κάνει η σωστή διατροφή όλον το χρόνο όμως… Όχι τελευταία στιγμή για να χωρέσουμε στο μπικίνι το καλοκαίρι

Και εγώ είμαι στο «Άλλο, διευκρινίστε». Όποτε μπορώ: όργανα σε γυμναστήριο, ποδήλατο, περπάτημα, κολύμπι, έρωτα, εκφραστικό χορό, κλασικό χορό, ρυθμική, και έχω μάθει να αγαπάω τον εαυτό μου και να τον δέχομαι όπως είναι.
Να συμπληρώσω ότι οι δουλειές του σπιτιού μας γυμνάζουν καθημερινά.

« Last Edit: 25 Mar, 2011, 11:48:11 by Frederique »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

Search Tools