Anylexic

Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Quote
Ξέρει κανείς σε τι αντιστοιχούν οι "skipped entries" όταν εισάγεις ένα γλωσσάρι (από Excel).

Νομίζω ότι παραβλέπει τα διπλά entries. Ενδεχομένως να έχουν περαστεί λέξεις δύο φορές. Καλό θα είναι, πριν εισάγεις τα αρχεία, να τα διαβάζεις και να τα διορθώνεις πρώτα. :-)
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
Νομίζω ότι παραβλέπει τα διπλά entries. Ενδεχομένως να έχουν περαστεί λέξεις δύο φορές. Καλό θα είναι, πριν εισάγεις τα αρχεία, να τα διαβάζεις και να τα διορθώνεις πρώτα. :-)

no way !! Αν κάτσω να διαβάσω και να διορθώνω χάθηκα. Ηδη κάθισα να κάνω μερικές μετατροπές (τώρα που έχω ακόμα λίγο ελεύθευρο χρόνο)

Δεν νομίζω ότι είναι διπλά entries γιατί αν στο ένα αρχείο με περίπου 6000 λήμματα παρέβλεψε 200, σ' 'ενα άλλο με 87 εισαγωγές τις οποίες έκανα εγώ προσωπικά λίγο πριν με source A→ B παρέβλεψε 1 ενώ στο ίδιο αρχείο source B→ A παρέβλεψε 3 και δεν υπήρχα διπλά.

Επίσης δεν μπορείς να "δεις" πόσα λήμματα έχεις σ' ένα λεξικό που δημιούργησες και στο οποίο έβαλες π.χ 3 αρχεία μαζί. (Δεν γκρινιάζω, απλώς το λέω μήπως μου ξέφυγε κάτι....)

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac



Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
cool ma chère amie... δε σου είπε κανείς να το κάνεις manually...υπάρχουν τρόποι γιαυτό στο excel...θα σου εξηγήσω άλλη στιγμή..με φωνάζουν
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


 

Search Tools