Χιόνι στην πόλη (;)

valevi · 72 · 9591

valevi

• Full Member
Ναι, πραγματικά τα γιούκα είναι σχεδόν αθάνατα! Αλλά και η μεταφορά των φυτών μέσα δεν είναι ό,τι καλύτερο γιατί μπορεί να πάθουν σοκ από την αλλαγή θερμοκρασίας. Ιδανικά θέλουν απάνεμο σημείο στη βεράντα, που να μην τα πιάνει το χιόνι και σκέπασμα (κουβερτούλα, παρακαλώ;).

Α, και τα παιδιά μας σίγουρα θα βγουν να παίξουν. Ξέρεις κάτι όμως, mavrodon, γενικά συμφωνώ αλλά όταν θα βγουν έξω μαζί μας όλο και κάτι καλύτερο θα γίνει. Αν μη τι άλλο θα γλιτώσουν από το κρύο - φανταστείτε παγωμένη αίθουσα, με μωσαϊκό ή κάτι αντίστοιχο, που έχει μείνει χωρίς θέρμανση όλο το ΣΚ. 12 - 15 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου και πολλούς λέω!!!

selenia

• Full Member
Aγαπητέ Mavrodon,

Τα γιούκα τα άφησα έξω να παγώσουν, δεν παθαίνουν τίποτα όπως λες και βρίσκεις παντού.

Οσο για τα παιδιά, δεν είναι μόνο εκείνα αλλά φαντάσου όλοι αυτοί οι οδηγοί που θα πάρουν το ιχ τους να πάνε τα παιδιά στο σχολείο και θα πατινάρουν στους δρόμους και πόσα τρακαρίσματα θα γίνουν. Τώρα για τα σπασμένα χέρια και πόδια....πολύ απαισιόδοξος σε βρίσκω αν και συμφωνώ μαζί σου για το τελικό σου σχόλιο.

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac

FoReIgNeR

• Sr. Member
Είχα φορτίσει την ψηφιακή από εχθές το βράδυ, πετάχτηκα το πρωί σαν ελατήριο να την "αδειάσω" από φωτογραφίες και επ' ευκαιρίας που θα'βγαινα για εφημερίδα, πήρα και τη φωτογραφικούλα μου. Ως σήμερα το μεσημέρι είχαμε στρωμένο χιονάκι μεν, αλλά όχι τίποτα το σαρωτικό. Με τις πρώτες ηλιαχτίδες και ως τις 12.00 είχε λιώσει. Έλα όμως που κατά τη 13.00 το χιόνι φώναξε τα αδερφάκια του, τις άλλες νιφάδες από το βορρά, για να τιμωρήσουν τον κακό ήλιο, έπιασε μια χιονοθύελλα το κάτι άλλο. Η μάνα μου ακόμα μελαγχολεί (άμα δει χιόνι φοράει πλερέζες), ενώ εγώ έχω μετατραπεί σε Ιάπωνα τουρίστα φωτογραφίζοντας τα πάντα.
Είναι ανάγκη να τελειώσει το παραμύθι ως την Τρίτη;;;
And my heaven is wherever you are ...

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
Και μετά, ξημέρωσε!

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:13:02 by spiros »
Λίνα Παπαδοπούλου

selenia

• Full Member
Και μετά, ξημέρωσε!

http://www.4shared.com/dir/5740132/6241cb84/Snow_Feb_17.html

Πανέμορφη, ειδικά η πρώτη φωτογραφία !!
Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac

vmelas

• Hero Member
Εγώ είπα σήμερα το πρωί να βγω να πάρω φωτό από τη ταράτσα.. Αμ δε! .... Όταν ηταράτσα έχει χιόνι έως το γόνατό μου, πού να πάω; ... Ιδού..

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Άψογες όλες οι φωτό...
Εγώ τα ψιλοκατάφερα (ακόμα μαθαίνω τη ψηφιακή μου) φόρτωνε όλο το βράδυ...παραείναι ευαίσθητη σαν τη κάτοχό της..χι χι!
Λοιπόν προσπάθεια επισύναψης ξεκινάει τώρα: (by the way) πρόκειται για τη θέα μέσα από το σπίτι... γιατί δε μπορώ να βγώ έξω ακόμη..

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:12:20 by spiros »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

Frederique

• Hero Member
One more...

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:11:31 by spiros »

Frederique

• Hero Member
Στη δεύτερη βλέπετε τα πατουσάκια της Crissy....
ακόμα δύο και σταματάω.. για να δουλέψω και λίγο...

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:10:44 by spiros »

Frederique

• Hero Member
Εάν έβαλα μία δύο φορές ζητώ συγνώμη... Εάν προσέξετε καλά υπάρχουν μικροδιαφορές...

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:09:43 by spiros »

valevi

• Full Member
Εγώ είπα σήμερα το πρωί να βγω να πάρω φωτό από τη ταράτσα.. Αμ δε! .... Όταν ηταράτσα έχει χιόνι έως το γόνατό μου, πού να πάω; ... Ιδού..

Μα, πού μένεις; (Μετακομίζω αύριο!)

vmelas

• Hero Member
Μα, πού μένεις; (Μετακομίζω αύριο!)

Νεάπολη Νικαίας ...

Έχει βγει ήλιος αλλά ακόμα χιονίζει. Κανένας από Πειραιά που να βγήκε για φωτογραφίες;

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
Από φίλη, που μένει στην Καστέλα.

« Last Edit: 18 Feb, 2008, 12:08:02 by spiros »
Λίνα Παπαδοπούλου

selenia

• Full Member
Εκπληκτικό ! (Μόνο αυτή η οικοδομή μας τη χαλάει)

Δεν μου λέτε...αύριο θα πάνε τα γκρέμλινς εεεε τα πιτσούνια σχολείο;

Pierre Dac

valevi

• Full Member
Τσου! (θα δουλεύουμε όλοι μαζί - τα παιδιά θα δουλεύουν πάνω στην αποδόμηση των νεύρων μας και εμείς θα προσπαθούμε να κάνουμε τη δουλειά μας). Το είπαν στις μεσημεριανές ειδήσεις, αλλά θα επιβεβαιωθούμε αργότερα. Δεν νομίζω όμως ν' αλλάξει κάτι αφού το χιόνι ακόμη καλά κρατεί και αύριο θα έχει πάρα πολύ πάγο.

Search Tools