Ανάκτηση δεδομένων και επιδιόρθωση mp3 αρχείων

Αλ. · 6 · 2425

Αλ.

• Hero Member
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Είχα κατεβάσει απο το DC++ διάφορα βελγικά συγκροτήματα και τα είχα όλα στον ίδιο φάκελο. Ο φάκελος σβήστηκε/χάθηκε. Ανέκτησα τα δεδομένα αλλά δυστυχώς τα αρχεία mp3 δεν παίζουν.
Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε; Κάποιο πρόγραμμα που να επιδιορθώνει αρχεία mp3 που έχουν ανακτηθεί;
Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά του συστήματος γιατί ο φάκελος πρέπει να σβήστηκε πριν από 2 μέρες, γιατί στα αρχεία που επανέφερα γράφει ως access/modified 5/3/2008 2.20πμ. Το restore point όμως το τελευταίο που υπάρχει είναι στις 5-3-2008 8.00 μ.μ.
Άρα και επαναφορά του συστήματος να κάνω, θα επανέλθει σε σημείο μετά το σβήσιμο. Βέβαια μπορεί έστω και έτσι στις 08.00μ.μ. στις 5-3-2008 να βρίσκονται στον κάδο ανακύκλωσης, οπότε μπορώ να τα ανασύρω από εκεί.
Προσπαθώ να βρω τρόπο αλλά δεν έχω καμιά άλλη ιδέα.
Μπορώ να κάνω ανάκτηση δεδομένων-αρχείου restore point ώστε να κάνω επαναφορά συστήματος πριν τις 5/3/2008 που πιθανότατα είναι η ημερομηνία απώλειας του φακέλου;

Όποια σκέψη, ιδέα ή πρόταση καλοδεχούμενη.
Ευχαριστώ.
« Last Edit: 08 Mar, 2008, 00:29:56 by Αλ. »
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Όταν εγώ είχα πάθει παρόμοια ζημιά, χρησιμοποίησα για την ανάκτηση κάποια ειδικά προγράμματα ανάκτησης/επιδιόρθωσης. Βέβαια πάλι τα περισσότερα δεδομένα δεν «έπαιζαν». Αν κάνεις αναζήτηση για data recovery θα σου βγουν διάφορα.

Ρίξε και μια ματιά εδώ.

Αλ.

• Hero Member
Σε ευχαριστώ πολύ, Σπύρο. Στη δική μου περίπτωση χρησιμοποίησα 3 προγράμματα ανάκτησης δεδομένων αλλά πρόσεξα στο τελευταίο μου έβγαζε δίπλα από τα αρχεία την ένδειξη "Overwritten", που σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα... Θα επιχειρήσω επιδιόρθωση με κάποια από τα προγράμματα επιδιόρθωσης αρχείων mp3 και ό,τι ήθελε προκύψει...

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλή επιτυχία, Αλ. Θα δοκιμάσεις απόψε ή και αύριο μέρα είναι;

Αλ.

• Hero Member
Καλή επιτυχία, Αλ. Θα δοκιμάσεις απόψε ή και αύριο μέρα είναι;
Προτιμώ και το αύριο νύχτα είναι...Θα είμαι καραούλι μήπως ξαναπετύχω τους uploaders και το πολύ πολύ θα αγοράσω από amazon για πρώτη φορά ίσως και τελευταία.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Ναι, καλά λες για την αυριανή νύχτα. :-) Απορώ πώς μου ξέφυγε και μίλησα για μέρα.

Αν χρειαστείς βοήθεια σε κάτι, σφύρα κλέφτικα.

Search Tools