Έχει κανείς αρχεία InDesign σε μορφή εξαγωγής (όχι εγγενή μορφή);

spiros · 4 · 1764

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Ο λόγος που το ζητάω είναι για να δημιουργηθεί ένα φίλτρο για το MetaTexis. Καλό θα ήταν να υπήρχαν δείγματα από διάφορες εκδόσεις του InDesign (σε περίπτωση που κάτι αλλάζει στη μορφή του αρχείου).

zephyrous

• Hero Member
Σπύρο, ψάχνεις για αρχεία InDesign που έχουν γίνει export σε άλλα format; Αν ναι, ψάχνεις και για συγκεκριμένους printer drivers (EPS κ.λπ.);

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Ψάχνω για αρχεία που έχουν γίνει εξαγωγή με Story Collector (ISC files), plug-in του Trados.

Το Trados 6.5 προφανώς δεν μπορεί να κάνει σωστά αυτή τη δουλειά για το InDesign CS2 επομένως θα υπάρχει κάποια διαφορά στo format...

ISC files are InDesign Story Collector files, i.e. they were already exported from InDesign.
A TTX file is automatically created when you open an .isc file (or .qsc or any other tag format) in TagEditor and save it for the first time.

zephyrous

• Hero Member
Δυστυχώς, δεν έχω, Σπύρο. Ακόμη κι αν προσπαθήσω να το κάνω τώρα, δε θα έχει κανένα αποτέλεσμα της προκοπής, νομίζω. Έχω Trados 7 (full) και Adobe InDesign CS2 (full). Αν νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω, πες μου.

Search Tools