Εισαγωγή στο Trados, μονοήμερο σεμινάριο στο Athens Metropolitan College, 10 Μαΐου 2008

spiros · 23 · 5613

selenia

• Full Member
Αυτό μας έλειπε, να σκάσει μύτη ο εκπαιδευτής με μάσκα και αναπνευστήρα !!

Λοιπόν, τέρμα τ' αστεία (μην τον εκνευρίσουμε πριν μας γνωρίσει κιόλας)

Μια σοβαρή ερώτηση... της λογίστριας μου δεν της άρεσε η απόδειξη του προζ και θέλει τιμολόγιο λέει, invoice, κάτι που να φαίνεται ότι πρόκειται για επαγγελματική χρήση. Υπάρχει κάποια λύση;

Αν δεν, της είπα να το περάσει έτσι γιατί εμένα μου φαίνεται αυτονόητο ότι είναι για επαγγελματίες. Εκτύπωσα και το πρόγραμμα, φαντάζομαι ότι θα πάρουμε και πτυχίο ή τέλος πάντων κάτι ... εδώ έχουμε περάσει τόσα και τόσα έξοδα περίεργα (ακόμα και φόρμα για το φούρνο... στο γνήσιο σεμινάριο κολλάει !!)

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac

palmoma

• Newbie
  • *
Ενα μικρό feedback από το σεμινάριο λοιπόν.

Πολύ καλός ο Σπύρος, μπράβο για άλλη μια φορά, και η οργάνωση άριστη.

Αλλά το καλύτερο ήταν τα σάντουιτς....!!!!

selenia

• Full Member
Να προσθέσω και γω τα συγχαρητήρια μου στον Σπύρο,

Μια απλή, κατανοητή και άμεσα εφαρμόσιμη εξήγηση του εργαλείου !!!

... που συνοδεύτηκε με πεντανόστιμα σαντουιτσάκια !

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Να σας υπενθυμίσω να μη διστάσετε να ρωτήσετε σε περίπτωση που χρειαστείτε βοήθεια, καθώς, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που γνωρίζουν το εργαλείο ακόμη και καλύτερα από εμένα, τόσο εδώ, όσο και στην αντίστοιχη ενότητα του proz.

Μια σοβαρή ερώτηση... της λογίστριας μου δεν της άρεσε η απόδειξη του προζ και θέλει τιμολόγιο λέει, invoice, κάτι που να φαίνεται ότι πρόκειται για επαγγελματική χρήση. Υπάρχει κάποια λύση;

Ο Leonardo θα μπορεί σίγουρα να βοηθήσει (το email του στη σχετική σελίδα του προζ).

Αλλά το καλύτερο ήταν τα σάντουιτς.

Ελάτε όποτε θέλετε, να σας ξαναφιλέψω :)

φαντάζομαι ότι θα πάρουμε και πτυχίο ή τέλος πάντων κάτι

Από όσο ξέρω, δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο. Ίσως, εάν γράψετε στον Leonardo να μπορέσουν να ετοιμάσουν κάτι σε στυλ πιστοποιητικού παρακολούθησης. Προσωπικά θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο πτυχίο είναι η εκμάθηση και η χρήση του προγράμματος και τα πολλαπλά οφέλη που θα προκύψουν από αυτό.

selenia

• Full Member
Σύμφωνα με τον Leonardo,  θα λάβουμε ένα πιστοποιητικό ;)
Pierre Dac

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Σύμφωνα με τον Leonardo,  θα λάβουμε ένα πιστοποιητικό ;)

Ω, ναι, κάτι σαν και αυτό:

The full, glorious team, gracefully aligned, below WinAlign.
Camera courtesy of Stamatios Fassoulakis who, by the way, is pointing at the (appropriately aligned) word Προσοχή.

« Last Edit: 15 May, 2008, 01:12:35 by spiros »

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Και καθώς πληροφορούμαι, σε κάποιους έχουν ήδη φτάσει τα πιστοποιητικά.
« Last Edit: 15 May, 2008, 11:10:55 by spiros »

selenia

• Full Member
Και καθώς πληροφορούμαι, σε κάποιους έχουν φτάσει ήδη τα πιστοποιητικά.
yes
Pierre Dac

Search Tools