Είμαι γάιδαρος, παρκάρω όπου γουστάρω

spiros · 54 · 8825

vmelas

• Hero Member
1. Mόνο μια ποιητική ψυχή μπορεί να βλέπει το βράδυ ως απόγευμα (κι εμένα ως μικρό).
2. Άδεια μετά δημοσίων θεαμάτων χορηγείται άνετα στα ξωτικά (αρκεί να είμαι κι εγώ παρών για να ενώσουμε την τρέλα μας).
3. Με κανακεύετε και με γητεύετε οπουδήποτε, κορίτσια (είναι που σας έχω μεγάλη αδυναμία).
4. Πώς όμως θα βρεθούμε οι τρεις μαζί; (οι δύο από δω και η μία από κει;)
5. Γουστάρω (παραλία).

Και βγαίνει και ποίημα!

Κι εμένα σα μικρό
αρκεί να είμαι κι εγώ
σας έχω μεγάλη αδυναμία
οι δυο από δω και η μία .. ;
Παραλία!

:) Λίγο σουρεαλιστικό σε ντανταϊστικό στιλ αλλά σε έκανε να χαμογελάσεις πάω και στοίχημα!! :)

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Βαλεντίνη, ελπίζω αυτό να σου βγήκε σε ώρα άκρατης ποιητικής ένδειας, ε; Πάλι πεινούσες;;;

vmelas

• Hero Member
Βαλεντίνη, ελπίζω αυτό να σου βγήκε σε ώρα άκρατης ποιητικής ένδειας, ε; Πάλι πεινούσες;;;

Είπα να "μαγειρέψω" κάτι να τον κάνω να χαμογελάσει :) .... έτσι "έφαγα" λέξεις και έφτιαξα δικό μου ποιητικό .... πλάσμα :)

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou

banned

• Sr. Member
Eμένα μου άρεσε. Και χαμογέλασα και γέλασα. Τρυφερά. Γιατί κι εκείνο κρύβει μια μικρή αλλά πολύτιμη τρυφερότητα.

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Στη Γαλλία πάντως, υπάρχει ένα κίνημα για κοπή δέντρων σε επαρχιακές οδούς. Το στελεχώνουν συγγενείς θανόντων από συγκρούσεις μεταξύ αυτοκινήτων και δέντρων. Τα ρημάδια τα δέντρα, συνεχίζουν να πέφτουν πάνω σε αυτοκίνητα.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Μα, κι αυτά πάνε και φυτρώνουν εκεί που δεν τα σπέρνουν.

banned

• Sr. Member
Έχουν δίκιο οι Γάλλοι. Από την κοιλάδα του Λουάρ ως τα Ισπανικά σύνορα υπάρχει ένας δρόμος 500 χιλιομέτρων με υψηλές δενδροστοιχίες από τις δυο μεριές. Και τι βλέπει κανείς, δέντρα και πάλι δέντρα. Επιπλέον και επικίνδυνα. Να κοπούν πάραυτα και να ανεγερθούν θελκτικά πρατήρια που θα σκορπίζουν τριγύρω το εξαίσιο άρωμα της βενζίνης. Ενώ οι επιγραφές τους θα φωτίζουν το βράδυ ρομαντικά το περιβάλλον. 

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Συμφωνώ απολύτως. Τα δέντρα είναι μια περιττή πολυτέλεια, τα οποία καλύπτουν - δολίως μάλιστα - το άρωμα της βενζίνης και των εξατμίσεων.

Search Tools