Χαπάκια για την πίεση ως αγωγή κατά της παχυσαρκίας

spiros · 48 · 3876

lionpsyche

• Hero Member
Είμαι σίγουρη για την ανθολογία, όμως δεν έχω όρεξη να βγω. Ερωτευμένη δεν μπορώ να πω ότι είμαι. Άλλωστε, έχω καλή παρέα, εσάς!

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Έτσι μπράβο. Τέτοια ν΄ακούμε. Μην αφήνεις τη ψυχή σου σιωπηλό λουλούδι. Είναι κρίμα, θα μαραθεί. Γράψτα σ΄ένα φύλο χαρτί, ακόμα και μες το σκοτάδι. Ζήσε τη ζωή, ερωτέψου τον ίδιο τον έρωτα. Ζήσε κάθε κάθε δευτερόλεπτο. Η ζωή είναι μικρή και πολύ γλυκιά. Μη σκέφτεσαι πολύ. Πάρτο απόφαση και ζήσε! Δε χρειάζεται να βγεις! Ο έρωτας βρίσκεται παντού!
« Last Edit: 30 Apr, 2008, 22:00:11 by Frederique »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

lionpsyche

• Hero Member
Η αλήθεια είναι πως γράφω πολύ. Ποιητικό λόγο έχω καιρό να γράψω, αλλά πεζό λόγο με σκέψεις και συναισθήματά μου καθώς και συμπεράσματα στα οποία καταλήγω κατά καιρούς, γράφω. Κι όταν γράφω, αισθάνομαι ότι έχω αναζωογονηθεί, είμαι καλύτερα!

banned

• Sr. Member
Frederique, σε ασπάζομαι σταυρωτά.

Καλά, τι νομίζεις, βρε λιονταρούδι, αν ήμασταν στην ηλικία σου, θα καθόμασταν τώρα εδώ να παρέχουμε δωρεάν συμβουλές; Κάποιοι σομιέδες θα αναστενάζανε. Τρώγοντας έρχεται η όρεξη, που έλεγε και η γιαγιά μου. Εμείς να σου κάνουμε παρέα μέχρι να βασιλέψουν τα ματάκια σου αλλά ..., αλλά ... άλλα έχει ανάγκη η ψυχούλα σου (και όχι μόνον).

Και δεν  μου λες; Εσύ δεν είσαι που είχες ορκιστεί ότι θα έρθεις στη Θεσσαλονίκη μετά το Πάσχα; Έψαξα σε όλα τα κεντρικά σημεία και δεν σε βρήκα. Το ξωτικό ερεύνησε την πόλη από αέρος, και πάλι τίποτα. Μην μου πεις ότι ακόμη στην Αθήνα βρίσκεσαι.

Υ.Γ. Θα γράφεις ή θα ζήσεις; Aποφάσισε. Aν ζήσεις, θα έχεις μετά πολλά να γράψεις. Αν όχι, θα δαγκώνεις την ουρά σου όπως το φίδι.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Δεν χρειάστηκε να ερευνήσω πουθενά γιατί με είχε ενημερώσει έγκαιρα ότι δεν θα μπορέσει να έρθει αυτές τις μέρες η λεοντόψυχη.

Αλλά συμφωνώ κι εγώ ότι πρέπει να ζήσει τα πάντα για να έχει να γράφει στο μέλλον.

lionpsyche

• Hero Member
Προς το παρόν θα γράφω. Με την παρέα σας, όμως, δεν μου πάει η καρδιά και να μη ζήσω. Αποχωρώ, γιατί είμαι πολύ κουρασμένη, ίσως ψυχολογικά. Θα μιλήσουμε το πρωί για να πάρω την πρωινή μου δόση από... ζωή.

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Προς το παρόν θα γράφω. Με την παρέα σας, όμως, δεν μου πάει η καρδιά και να μη ζήσω. Αποχωρώ, γιατί είμαι πολύ κουρασμένη, ίσως ψυχολογικά. Θα μιλήσουμε το πρωί για να πάρω την πρωινή μου δόση από... ζωή.
'Ονειρα γλυκά και σκανδαλισμένα. Όποτε θες να μιλάμε εδώ ήμαστε..
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

lionpsyche

• Hero Member
Σ'ευχαριστώ Frederique! Ελπίζω το πρωί να μιλήσουμε. Ελπίζω κι εγώ σε όνειρα γλυκά...

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
Γεια σου, Λεοντόψυχη, εδώ είμαστε εμείς!
Λίνα Παπαδοπούλου

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Πρωί πρωί μη βασιστείς ότι θα με βρεις κι εμένα εδώ. Αργότερα... ξέρεις εσύ. Καληνύχτα, μικρούλι!

lionpsyche

• Hero Member
Αχ, λιnan, υποθέτω πως είσαι αξιαγάπητη για να σ'αγαπούν όλοι τόσο πολύ! Σας ευχαριστώ όλους και περιμένω νέα σας! Καλημέρα! Στη Βίκυ μάλλον θα πω καλησπέρα. Ξύπνα, Βικούλα!

banned

• Sr. Member

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλημέρα! Στη Βίκυ μάλλον θα πω καλησπέρα. Ξύπνα, Βικούλα!

Μ., άμα με ξαναξυπνήσεις πρωί πρωί θα σε κυνηγήσω με το σκουπόξυλο.

lionpsyche

• Hero Member
Άντε να αθληθούμε και λιγάκι με το... κυνηγητό. Χα, χα! Και πάλι καλημέρα Βικούλα μου!

Search Tools