Διαγωνισμός Διερμηνέων Αγγλικών και Γαλλικών Υπουργείου Εθνικής Άμυνας

stathis · 11 · 5150

Offline stathis

• Hero Member
Αν σας πάνε τα χακί...

Το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας προκηρύσσει διαγωνισμό για την πλήρωση τριών (3) θέσεων Μονίμων Αξιωματικών στη Γενική Ειδικότητα Στρατιωτικών Διερμηνέων, Αγγλικής γλώσσας, του Σώματος Στρατιωτικών Γραμματέων του Στρατού Ξηράς, και μίας (1) θέσης Μονίμου Αξιωματικού στη Γενική  Ειδικότητα Στρατιωτικών Διερμηνέων, Γαλλικής γλώσσας, του Σώματος Στρατιωτικών Γραμματέων του Στρατού Ξηράς, που θα γίνει στην Αθήνα στους χώρους της ΣΣΕ (Βάρη Αττικής)-ΣΣΞΓ (Στρατόπεδο ΦΑΚΙΝΟΥ, οδός Κανελλοπούλου 5, Γουδί) και ΣΕΘΑ (οδός Σχολής Ευελπίδων, Πεδίο Άρεως Αττικής).

http://www.army.gr/n/g/publications/announcements/2006_01_05/index.shtml
« Last Edit: 18 Jan, 2006, 13:42:33 by spiros »

metafrastis

• Guest
Ούτε ένα χρόνο δεν έχει που βγάλαμε τα βγάλαμε και είχαν κολλήσει πάνω μας δεκαοκτώ μήνες. Εκεί και αν όλα δουλεύουν με μέσο...

metafrastis

• Guest
Κοίτα να δεις που είναι και για έφεδρους αξιωματικούς!

Μα να μην έχω ούτε ένα βύσμα στο στράτευμα...

Offline aleka

• Sr. Member
  • no rest for the wicked...
Μου 'παν να βάλω το χακί
να μπω στην πρώτη τη γραμμή
και ήρωας να γίνω...

Δηλαδή αν είχες βύσμα θα πήγαινες?

Αλέκα
Destruction leads to a very rough road, but it also breeds creation.

metafrastis

• Guest
Δηλαδή αν είχες βύσμα θα πήγαινες?

Μετά απο 4 μήνες στη ΣΕΑΠ, 1 μήνα στη Ρεντίνα, 7 μήνες στο Διδυμότειχο και 92 μέρες σε φυλάκιο δίπλα στο ποταμάκι ένα γραφειάκι και (το πολύ) ένας άξεστος προιστάμενος δεν είναι τίποτα, μα τίποτα απολύτως, πίστεψέ με.

Offline aleka

• Sr. Member
  • no rest for the wicked...
Να ρωτήσω 92 μέρες και πόσες ώρες? Αχ κατακαημένο!
Destruction leads to a very rough road, but it also breeds creation.

metafrastis

• Guest
Να ρωτήσω 92 μέρες και πόσες ώρες? Αχ κατακαημένο!

Ρώτα καλύτερα πόσα ενοίκια πλήρωσα τζάμπα για το σπιτάκι μου στο Διπλοντούβαρο.

Γκρρρ!

Offline stathis

• Hero Member
Μετά απο 4 μήνες στη ΣΕΑΠ, 1 μήνα στη Ρεντίνα, 7 μήνες στο Διδυμότειχο και 92 μέρες σε φυλάκιο δίπλα στο ποταμάκι ένα γραφειάκι και (το πολύ) ένας άξεστος προιστάμενος δεν είναι τίποτα, μα τίποτα απολύτως, πίστεψέ με.
Εμ, ποιος σου είπε να γίνεις ΔΕΑ; :-)
Πάντως, το φυλάκιο δίπλα στο ποταμάκι ακούγεται μια χαρά, τηρουμένων των στρατιωτικών αναλογιών πάντα...

metafrastis

• Guest
'Ηθελα και έγινα και παρόλο που με πήραν με το ζόρι στις ειδικές δυνάμεις θα ξαναπήγαινα.

Το φυλάκιο μου ήταν ανάμεσα στη Μανίτσα που έπαθαν ηλεκτροπληξία τα παιδιά και στο Πύθιο που φάγανε το δόκιμο πρόσφατα. Ειδυλλιακότατα ήταν, βλέπαμε νεκρούς Πακιστανούς να επιπλέουν στο ποτάμι, κυνηγούσαμε λαθρομετανάστες με οπλισμένα τα G3, κοιμόμασταν παρέα με τα τύμπανα, περνούσαν απο πάνω Black Hawk γεμάτα Τούρκους λοκατζήδες...

Έκλαιγα όταν έφυγα :)

Offline banned8

• Jr. Member
  • **
Αντί να μεταφράζεις περίεργα βιβλία για τη Θεσσαλονίκη, δεν κάθεσαι να γράψεις το επόμενο σενάριο του Περράκη;

metafrastis

• Guest
Αντί να μεταφράζεις περίεργα βιβλία

Άλλος ένας σίγουρος πελάτης :)

...δεν κάθεσαι να γράψεις το επόμενο σενάριο του Περράκη;

Έχω ζήσει πραγματικά σκηνικά απείρως πιο αστεία-γελοία-κωμικοτραγικά απο αυτά που είδα στην προαναφερθείσα πατάτα. Δυστυχώς τουρκάλες υποψήφιες καλλιστείων δεν ήρθαν ποτέ :(

(Είναι κι αυτός ο Έβρος, όποιος μπαίνει δεν ξαναβγαίνει)

Search Tools