Ευχαριστήριο

Guest · 9 · 2285

metafrastis

• Guest
Αγαπητοί φίλοι, εδώ και λίγες μέρες έχω ολοκληρώσει τη μετάφραση του πρώτου μου βιβλίου και θα ήθελα να ευχαριστήσω απο καρδιάς όσους με βοήθησαν. Είμαι πολύ περήφανος για το αποτέλεσμα και αδημονώ να ακούσω τις κρίσεις και (ελπίζω όχι) τις επικρίσεις σας όταν με το καλό εκδοθεί. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Παντελής
« Last Edit: 09 Feb, 2006, 11:29:05 by metafrastis »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Συγχαρητήρια, Παντελή και να τα εκατοστήσεις (τα μεταφρασμένα βιβλία). Οι καρπαζιές και οι μούτζες όταν με το καλό εκδοθεί.:-)))

metafrastis

• Guest
Είναι και για τη ΘεσσαΛονίκη... ειδικά εσύ με το μικροσκόπιο θα το εξετάσεις!

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Να μη σου πω ότι έχω ήδη στήσει λογισμικό-κατάσκοπο στον υπολογιστή σου.:-))) Δηλαδή, οι "άλλοι" πιο μάγκες ήταν;

metafrastis

• Guest
Γεια σου Μεγάλη Αδελφή!

:)

progvamp

• Hero Member
Way to go, mate!

Εγώ δεν διαβάζω πολύ non-fiction βιβλία, αλλά αυτό είμαι περίεργη να το διαβάσω. Θέλω και υπογραφή, όμως, απ'τον μεταφραστή! Έτσι, για πρωτοτυπία. Τι μόνο οι συγγραφείς θα είναι διάσημοι;

Και εις ανώτερα! :P

banned8

• Jr. Member
  • **
Μπράβο, αγόρι μου! Να το δεις και να το χαίρεσαι και να κάνεις πολλά και όλο καλύτερα!

Και να 'μαστε εδώ να σου τα χώνουμε (με τη θετική και την αρνητική έννοια).

ΣΗΜ: Μια και δεν έπιασε εκείνο το "θεία Βίκη" (κατά το "θεία δίκη") που πρότεινα, μήπως θα ήταν καλύτερο το "Μεγάλη Αδελφή"; Μεγαλαδελφή, ίσως;

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Θα προτιμούσα κάτι σε "φιλάδελφος", αν δεν σε πειράζει, θείο.:-)

Pink Panther

• Hero Member
  • Τσα!
Συγχαρητήρια και από εμένα. Η λογοτεχνική μετάφραση είναι το μόνο είδος που δε θα ασχοληθώ ποτέ παρόλο που είναι challenging. Και πραγματικά θαυμάζω τους ανθρώπους που μεταφράζουν λογοτεχνία! Και πάλι πολλά συγχαρητήρια και εις ανώτερα!!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις

Search Tools