Σεμινάρια SDL-Trados στη Θεσσαλονίκη;

jojo · 10 · 3458

jojo

• Semi-Newbie
  • *
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν γίνονται σεμινάρια με θέμα το trados στη Θεσσαλονίκη. Επίσης, αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να μπορώ να ενημερώνομαι για τέτοιου είδους σεμινάρια. Ή αν μπορώ να βρω κάποιο έγγραφο με βασικές οδηγίες χρήσης του προγράμματος στα ελληνικά, γαλλικά ή αγγλικά.
Ευχαριστώ
ΥΓ καλή επιτυχία για το σεμινάριο σου Σπύρο στις 27 του μηνός (αν θυμάμαι καλά την ημερομηνία!).  
« Last Edit: 23 Oct, 2010, 14:11:54 by spiros »

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Για Θεσσαλονίκη αγνοώ αν και τουλάχιστον άλλα 2 μέλη του φόρουμ έχουν εκφράσει παρόμοια επιθυμία.

Έγγραφα για βασική χρήση άπειρα (ξεκίνα με το αγγλικό εγχειρίδιο που υπάρχει στον φάκελο του Trados σε pdf).

Πολλοί άλλοι πόροι στο σχετικό FAQ.

Καλά θυμάσαι την ημερομηνία. Ευχαριστώ.
« Last Edit: 22 Sep, 2008, 12:11:08 by spiros »

mk

• Semi-Newbie
  • *
Καλημέρα! Περιμένω κι εγώ εδώ και καιρό να γίνει κάποιο σεμινάριο Trados στη Θεσσαλονίκη...

Pit

• Sr. Member
  • Panagiotis Stamatelos
Καλημέρα! Περιμένω κι εγώ εδώ και καιρό να γίνει κάποιο σεμινάριο Trados στη Θεσσαλονίκη...

Βικούλα, δεν αναλαμβάνεις, σε συνεννόηση με τον Σπύρο να εξυπηρετήσεις τους ανθρώπους εκεί πάνω;
Laughter translates into any language.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Πάνο μου, δεν θα είχα πρόβλημα να το κάνω, αλλά δεν έχω τις τεχνικές γνώσεις του Σπύρου όσον αφορά τα μηχανήματα και το πρόγραμμα, οπότε μισές δουλειές θα κάναμε. Αυτό που μπορούμε να υποσχεθούμε σε όλους είναι την επόμενη φορά που θα έρθει ο Σπύρος στη Θεσσαλονίκη να ψάξουμε πού υπάρχουν οι κατάλληλες αίθουσες και ο ανάλογος εξοπλισμός και να το προγραμματίσουμε.

Pit

• Sr. Member
  • Panagiotis Stamatelos
Ωραία ιδέα αυτή... Μην παραπονιέται η συμπρωτεύουσα...
Laughter translates into any language.

yasna

• Jr. Member
  • **
Γνωρίζει κανείς σας εάν θα οργανωθεί σεμινάριο Trados για αρχάριους στη Θεσσαλονίκη;

diceman

• Hero Member
  • Talk less, say more.
Yasna,

Έχω την εντύπωση ότι κάτι σχεδιάζει η ΠΕΜ. Γιατί δεν έρχεσαι σε επικοινωνία μαζί τους; (www.pem.gr)

B
Βασίλης Μπαμπούρης
meta|φραση School of Translation Studies

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour

yasna

• Jr. Member
  • **
Εάν και λίγο καθυστερημένα, ευχαριστώ Βασίλη.
Απόψε έλαβα σχετική ενημέρωση από την ΠΕΜ.
Μονοήμερο σεμινάριο Trados στη Θεσσαλονίκη το Σάββατο 11/12/2010 σε συνεργασία με την ORCO. Δήλωση συμμετοχής στο gsecretary@pem.gr το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου.
Όσο για το κόστος, δεν έχω πληροφορίες ακόμη.

Search Tools