Το λεξικό σας θα αυτοκαταστραφεί σε 5''!

Offline maverick

• Newbie
  • *
Πριν μια βδομάδα περίπου πήρα το ΜΕΙΖΟΝ Α-, Ε-Α του Πελεκάνου, μαζί με το cd-rom. Το βάζω στο pc, αρχίζω να το δουλεύω, όλα μια χαρά. Πριν λίγο άκουσα ένα ΜΠΑΜ! μέσα από τη μονάδα. Αφού βεβαιώθηκα ότι δεν έβγαιναν καπνοί από πουθενά κι ότι στη θέση της μονάδας δεν υπήρχε κρατήρας, την άνοιξα για να δω τι γίνεται. Το cd-rom του λεξικού είχε γίνει 4000 κομματάκια! Σκόνη και θρύψαλα! Χώρια που ήταν στη θέση του cd-rw, το οποίο δεν δουλεύει πλέον γιατί έχουν σφηνώσει κομματάκια στην κεφαλή , ή κάτι τέτοιο. Πάει στο καλό με το αντιγραφικό. Το λεξικό άραγε πώς μπορώ να το ξαναβρώ; Γιατί μόνο του δεν πωλείται, απ΄όσο ξέρω κι η αλήθεια είναι ότι το βρήκα αρκετά εύχρηστο.

Offline diceman

• Hero Member
  • Talk less, say more.
    • meta|φραση School of Translation Studies
Χα! Για να μην αισθάνεσαι μόνη, πάντως, δες εδώ κι εδώ!

Κατά πάσα πιθανότητα το δισκάκι σου είχε ραγίσει στο κέντρο και με την περιστροφή διαλύθηκε. Όσο για το CDRW, δοκίμασες να το καθαρίσεις με την ηλεκτρική σκούπα;
Βασίλης Μπαμπούρης
meta|φραση School of Translation Studies

Offline maverick

• Newbie
  • *
Χα! Βασίλη, λες να φταίει το ότι την ώρα που το έτρεχα, δούλευα για το Warcraft κι εγώ; Κάτι ύποπτο τρέχει μ' αυτό το παιχνιδάκι... Η αλήθεια είναι ότι όχι, με το σκουπάκι B&D δεν επιχείρησα να το καθαρίσω, αυτή τη στιγμή μάλιστα δεν μπορώ καν να το ανοίξω γιατί έχει φρακάρει.Το λεξικούλι πάντως θα μου λείψει!

Offline ardeloth

• Semi-Newbie
  • *
Δεν νομίζω να έχεις κανένα απολύτως νομικό πρόβλημα αν το κατεβάσεις απο το νετ εφόσον το έχεις κανονικά απλα έιχες ατύχημα με το δισκάκι. Την άδεια χρήσης την έχεις ακόμα .

Offline banned8

• Jr. Member
  • **
Το φροντίσαμε το ζήτημα. Αντικαταστάθηκε με άλλο επίσημο.

Offline maverick

• Newbie
  • *

Search Tools