Σεμινάριο Trados - Α.Π.Θ., 9 & 10 Μαΐου 2009

Offline Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
    • anastasia.giagopoulou
    • https://twitter.com/ingreekt
    • My Website
Η Πανελλήνια Ένωση Μεταφραστών πρόκειται να διοργανώσει εκπαιδευτικό σεμινάριο Trados το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Μάη 2009 στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο. Η διάρκεια υπολογίζεται από το μεσημέρι του Σαββάτου (09/05) έως και το απόγευμα της Κυριακής (10/05) συμπεριλαμβανομένων των εκάστοτε διαλειμμάτων. Το κόστος του σεμιναρίου υπολογίζεται στα 150,00 € και το τμήμα θα είναι κλειστό (10-12 άτομα) ώστε να δοθεί ευκαιρία στους συμμετέχοντες να εκτελέσουν τις αντίστοιχες εργασίες με άνεση.

Σας παρακαλούμε να δηλώσετε συμμετοχή εγκαίρως προκειμένου να διοργανώσουμε απρόσκοπτα την εκδήλωση. Εφόσον συγκεντρωθεί ικανοποιητικός αριθμός συμμετεχόντων, η ΠΕΜ θα οριστικοποιήσει τα οργανωτικά θέματα. Τότε, θα σας ζητηθεί να καταβάλετε το αντίστοιχο χρηματικό ποσό σε τραπεζικό λογαριασμό/στα γραφεία της ΠΕΜ για να εξασφαλίσετε τη θέση. Η Π.Ε.Μ. διατηρεί το δικαίωμα να ακυρώσει το σεμινάριο ανά πάσα στιγμή αν δεν συγκεντρωθεί ικανός αριθμός συμμετεχόντων.

Για τα μη μέλη θα υπάρξει λίστα αναμονής. Εάν δεν συμπληρωθεί το τμήμα από τα μέλη της ΠΕΜ, τα άτομα της λίστας αναμονής αυτόματα συμπληρώνουν τις κενές θέσεις.

Εφόσον ενδιαφέρεστε, σας παρακαλούμε να μας απαντήσετε στο μήνυμα αυτό μέχρι τις 20 Φεβρουαρίου δηλώνοντας συγχρόνως το επίπεδο εξοικείωσής σας με το Trados
(0: δεν γνωρίζω καθόλου το λογισμικό,
1: γνωρίζω βασικές λειτουργίες,
2: το χρησιμοποιώ μεν, αλλά έχω και αρκετά κενά
3: είμαι έμπειρος χρήστης)
ώστε να μπορέσουμε να διαμορφώσουμε κατάλληλα το περιεχόμενο του σεμιναρίου.

Με εκτίμηση
Το Δ.Σ.

Για να μη γκρινιάζουμε ότι δε γίνεται τίποτα στη Θεσσαλονίκη.
« Last Edit: 29 Jan, 2009, 02:09:30 by wings »
"Only Love can leave such a... Mark!"

Offline veroniki

• Newbie
  • *
Πολύ καλό που τελικά γίνεται κάτι στη Θεσσαλονίκη.
Αν και προσωπικά πλέον δε μου χρειάζεται το σεμινάριο, είμαι σίγουρη πως θα ενδιαφέρει αρκετούς.

Μόνο που θα ήταν καλό να μάθουμε (ή να μάθουνε όσοι σκέφτονται να το παρακολουθήσουν) ποιος θα διδάσκει.
Αυτή η τόσο βασική πληροφορία λείπει από την ανακοίνωση

Φιλικά
Βερονίκη

Offline diceman

• Hero Member
  • Talk less, say more.
    • meta|φραση School of Translation Studies
Εκτός απροόπτου, εισηγητής θα είμαι εγώ.
Βασίλης Μπαμπούρης
meta|φραση School of Translation Studies

Offline vmelas

• Hero Member
Για να μη γκρινιάζουμε ότι δε γίνεται τίποτα στη Θεσσαλονίκη.

Εννοείς να μη γκρινιάζουμε ότι και καλά δε κάνουν εκδηλώσεις οι σύλλογοι μεταφραστών :) ... Αν και αυτό δεν είναι εκδήλωση, επί πληρωμή θα γίνει. Anyways ...

Offline Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
    • anastasia.giagopoulou
    • https://twitter.com/ingreekt
    • My Website
Ρώτησα για τους διδάσκοντες και περιμένω απάντηση, αλλά με πρόλαβε ο Βασίλης.

Βαλεντινούλι, εννοώ ότι εκτός από το ωραιότατο σεμινάριο της Άσπρης λέξης δεν έχει τίποτα στη Θεσσαλονίκη έστω με πληρωμή.

Καλημέρα, παιδιά!
"Only Love can leave such a... Mark!"

Search Tools