Επίσημη έναρξη λειτουργίας της πύλης των μη καπνιστών

spiros · 160 · 20342

σα(ρε)μαλι

• Hero Member
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Δεν ξέρω αν μας πάνε σήμερα οι νεο-χίπικοι (υγιεινιστικοί) απόηχοι.

Χμ, ο νεοχίπης θα έλεγε μην κάνετε τσιγάρα με καπνό, κάντε σκέτα. Ή έστω, κάντε νταλ. Όσο για τις συγκλήσεις καλή η καπνοσύριγγα, αλλά ακόμα καλύτερος ο λουλάς (για την επιβάρυνση μιλάω).
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.

elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.

Χμ, ο νεοχίπης θα έλεγε μην κάνετε τσιγάρα με καπνό, κάντε σκέτα. Ή έστω, κάντε νταλ. Όσο για τις συγκλήσεις καλή η καπνοσύριγγα, αλλά ακόμα καλύτερος ο λουλάς (για την επιβάρυνση μιλάω).

Λέει (βαριέται να μπει αυτή τη στιγμή): "όταν καπνίζει ο λουλάς, εσύ δεν πρέπει να μιλάς". Αν θες (λέει) σου λέει και (ολόκληρη) την ιστορία (του τραγουδακίου/Μητσάκης).

:)))))))))))

σα(ρε)μαλι

• Hero Member
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Αν θες (λέει) σου λέει και (ολόκληρη) την ιστορία (του τραγουδακίου/Μητσάκης).

Έχω ακούσει το Μητσάκη να τη διηγείται σε μια από τις συνεντεύξεις του. Λίγο ξενερουά.
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.

progvamp

• Hero Member
Ακόμα στα λόγια είστε; Εγώ έκανα και το πρώτο μου ποστ στο καινούργιο φόρουμ! Χι χι...

Καλορίζικο, Σπύρο!

stathis

• Hero Member
Μην κάνετε τσιγάρα, κάντε έρωτα

Το τσιγάρο μετά το σεξ είναι σχεδόν τόσο ιερό όσο και το διάλειμμα για τσιγάρο στο στρατό.

Σουρπουίτσα

• Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • Whatevah...
Το τσιγάρο μετά το σεξ είναι σχεδόν τόσο ιερό όσο και το διάλειμμα για τσιγάρο στο στρατό.

Ε, ναι, νομίζω ότι αυτή η παρομοίωση ήταν η χαριστική βολή στα επιχειρήματα του Σπύρου... :Ρ
Μας συγκρίνεις κάτι που έχει να κάνει με το τσιγάρο με κάτι που έχει να κάνει πάλι με το τσιγάρο. Εκτός κι αν σκοπός σου ήταν να συγκρίνεις το σεξ με τον στρατό, οπότε η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Μας συγκρίνεις κάτι που έχει να κάνει με το τσιγάρο με κάτι που έχει να κάνει πάλι με το τσιγάρο. Εκτός κι αν σκοπός σου ήταν να συγκρίνεις το σεξ με τον στρατό, οπότε η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!

Ενίοτε η επιστήμη σηκώνει και τα πόδια ψηλά!
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Σουρπουίτσα

• Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • Whatevah...
Ενίοτε η επιστήμη σηκώνει και τα πόδια ψηλά!
Ειδικά όταν το σεξ γίνεται αγγαρεία ή καψόνι!

Άντε να σοβαρευόμαστε τώρα, το κάναμε το αντικαπνιστικό το νήμα μαλλιά κουβάρια! :)
W4tt4n4b3

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Εγώ θα σεβαστώ τον αντικαπνιστικό αγώνα του Σπύρου και με χαρά μου να συνδράμω (θα καταθέσω τις επόμενες ακτινογραφίες μου).

Αλλά σε αντίπραξη προς το σύνθημα των αντικαπνιστών:

Μην κάνετε τσιγάρα, κάντε έρωτα

εγώ θα προτείνω το σύνθημα των φίλων του καπνού:

Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά!

Για να μην ξεχνιόμαστε, Βαλεντίνη. Άσε που εμείς οι καπνιστές συντηρήσαμε αυτό το νήμα. Αλλιώς στ' αζήτητα θα πήγαινε.:-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

stathis

• Hero Member
Άντε να σοβαρευόμαστε τώρα, το κάναμε το αντικαπνιστικό το νήμα μαλλιά κουβάρια! :)

Έτσι είναι οι μπλεξούδες.
« Last Edit: 28 Jan, 2007, 15:01:01 by stathis »

Σουρπουίτσα

• Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • Whatevah...

Έτσι είναι οι μπλεξούδες.

Ου μπλέξεις.
W4tt4n4b3

σα(ρε)μαλι

• Hero Member
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ

Ναι, και το σεξ μετά το τσιγάρο είναι σχεδόν όσο ιερό είναι και το διάλειμμα μετά το σεξ στο στρατό (το σεξ με την αμιγώς μιλιταριστική έννοια στη δεύτερη περίπτωση).

ΥΓ. Μην με παρεξηγείτε, πάλευα με κάτι κολικούς για κανά τρίωρο - θα προτιμούσα τον Σουγκλάκο στο ρινγκ.

progvamp

• Hero Member
Παντού πρόκειται για μηχανές μηχανών, με τις συζεύξεις τους και τις συνδέσεις τους.  Μια μηχανή-όργανο είναι συνδεδεμένη με μια μηχανή-πηγή: η μια εκπέμπει μια ροή που η άλλη την κόβει. Ο μαστός είναι μια μηχανή που παράγει γάλα, και το στόμα μια μηχανή συναρμοσμένη μ' αυτήν.

Σαρεμάλι, παιδί μου, τι είναι αυτά στην υπογραφή σου για μηχανές και μαστούς; Χαζομπάμπεψες τελείως; Έχω να σου προτείνω ένα σάιτ παρόμοιων με σένα περιπτώσεων γονέων!!! Αυτό του Ορέστη. http://www.totsites.com/tot/orestis  ;)

zephyrous

• Hero Member
Και μια έξυπνη φωτογραφία που βρήκα στο διαδίκτυο. Πρόκειται για καπνιστήριο εταιρείας.

stathis

• Hero Member
Και μια έξυπνη φωτογραφία που βρήκα στο διαδίκτυο. Πρόκειται για καπνιστήριο εταιρείας.
Ρε παιδιά, μη μας το βγάζετε από τη μύτη! Εμείς σας λέμε ξενέρωτους;

(Στο καλό, μεσημεριάτικα...)

Search Tools