Αφιερωμένο εξαιρετικά σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985

NadiaF · 39 · 5496

lany

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 343
    • Gender:Female
  • Μακρινό πλάνο (να 'μαστε και σίγουροι!)
Ψάχνεις για ατραξιόν ή μου φαίνεται;;;;

:-))))
Μόνο οι γενναίοι αγαπούν... Οι άλλοι απλώς ξεγελούν τα όνειρα...

ʼκης Δήμου


eirini

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 766
    • Gender:Female
Υπέροχο το κείμενο, παιδιά, αλλά θα μου επιτρέψετε να πω πως δεν έχει σημασία το πότε μεγάλωσες, αλλά το πού. Κι εγώ το 1984 γεννήθηκα, αλλά επειδή είχα την τύχη να μεγαλώσω σε χωριό (έστω και έξω από τη Θεσσαλονίκη) τα έζησα όλα αυτά. Και βλέπω και τα ξαδέρφια μου, δέκα με δεκάξι τα μεγαλύτερα, που μεγαλώνουν επίσης σε χωριό και είναι ακριβώς το ίδιο... (Η μόνη διαφορά είναι πως η μάνα τους τους απαγορεύει να ανεβαίνουν σε ξένα αυτοκίνητα. Η μαμά μου τότε δεν μπορούσε καν να το διανοηθεί, γι αυτό δεν μου το απαγόρευσε ποτέ! :ΡΡΡ)
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw



mousafiris

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 993
    • Gender:Male
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Kι αν θελήσει να κάνει τη βαθιά υπόκλιση, και να κατέβει ολόκληρη ίσαμε κάτω; :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Αυτό το κάνανε το πάλαι ποτέ επί Φρίκης. Είσαι νοσταλγός του Βικτωριανού πρωτοκόλλου Βίκη του Βορρά; Αν ναι, κάνε μια βόλτα μέχρι δω όταν σκάσει μούρη η νυν. ;-PPPPPPPPPPPPPPPPP
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αυτό το κάνανε το πάλαι ποτέ επί Φρίκης. Είσαι νοσταλγός του Βικτωριανού πρωτοκόλλου Βίκη του Βορρά; Αν ναι, κάνε μια βόλτα μέχρι δω όταν σκάσει μούρη η νυν. ;-PPPPPPPPPPPPPPPPP

Ένα προβληματάκι με τα πρωτόκολλα εν γένει το έχω, για να πω και τη μαύρη αλήθεια. Κάνω μια αβαρία για το βικτωριανό, γιατί αν δεν παινέψεις το όνομά σου, θα πέσει το ταβάνι να σε πλακώσει. Στις υπηρεσίες πάντως, όποτε με χρειαστείτε. :-)))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



mousafiris

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 993
    • Gender:Male
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Ένα προβληματάκι με τα πρωτόκολλα εν γένει το έχω, για να πω και τη μαύρη αλήθεια. Κάνω μια αβαρία για το βικτωριανό, γιατί αν δεν παινέψεις το όνομά σου, θα πέσει το ταβάνι να σε πλακώσει. Στις υπηρεσίες πάντως, όποτε με χρειαστείτε. :-)))

Το ζεύγος, λόγω του πολιτικού προσανατολισμού των ιθαγενών,  επισκέπτεται συχνά το νησί για να αισθάνεται...έτσι...άνετα. Μόλις πληροφορηθώ από τις καμπάνες την επικείμενη άφιξη θα σου σφυρίξω να έρθεις για υποκλιτική προπόνηση.-))))) (Με βαθύ κάθισμα βέβαια. Μέχρι τότε, για ξαναδές τη ταινία Σίσσυ, για φρεσκάρισμα της όλης κίνησης. χι χι χι!)
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Quote
Φυσικά έχουμε 1987! Στο Σινεάκ έχει ρετροσπεκτίβα των "Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα" 1,2 και 3! Πότε ανεβαίνεις Αθήνα να πάρω εισιτήρια; Μάλιστα μετά την προβολή ακολουθεί συζήτηση με τους ηθοποιούς, ξέρεις Γαρδέλης, Τέτα Ντούζου, Μπίλιας και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις! ;-p

ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ! ΜΕΣΑ!


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ! ΜΕΣΑ!

Είπε ο Τζαγκουάρος και δάγκωσε ένα Ε.


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
1980, 1981, 1984... ήρθε και το 1987... πότε πέρασε ο καιρός;;;;

Πάω να κάνω πρόβα στην βικτωριανή υπόκλιση... μη την κάνω απότομα (εγώ του 1953) και μείνω εκεί απ' το λουμπάγκο :-))
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Πάω να κάνω πρόβα στην βικτωριανή υπόκλιση... μη την κάνω απότομα (εγώ του 1953) και μείνω εκεί απ' το λουμπάγκο :-))

Αυτό μας μάρανε... οι ρουστικάνες του βορρά να «παντλομανήσουν» (Μυτιληνιά έκφραση για το «γιατροπορεύω») το ένα μέλος του νότιου κλιμακίου τους. Με το μαλακό στις πρόβες, ε;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools