Λειτουργεί καλά το Windows 10 σε laptop με Windows 8;

Pegy · 7 · 4958

Pegy

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 113
    • Gender:Female
Γεια σας παιδιά,

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν λειτουργεί καλά το Windows 10 σε laptop με Windows 8. Είναι όντως καλύτερο; Εγώ ακόμα δεν το έχω κατεβάσει στο κομπιούτερ μου γιατί φοβάμαι μην έχω προβλήματα και τρέχω πάλι σε τεχνικό.

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια

Pegy
« Last Edit: 15 Dec, 2015, 11:58:06 by spiros »


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σπύρο, δεν ρωτάει αυτό η Pegy, αλλά αν η έκδοση 10 δουλεύει καλά σε φορητό υπολογιστή.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Α, ναι έχεις δίκιο. Αυτό εξαρτάται από το υλικό του λάπτοπ. Τα Windows 10 κάνουν έναν έλεγχο συμβατότητας πριν εγκατασταθούν. Αν βγει ΟΚ δεν υπάρχει πρόβλημα. Βασικά, εγώ δεν βλέπω λόγο αναβάθμισης (και να πληρώνεις ετήσια συνδρομή; Ή μάλλον όχι, μας τα έχει μπερδέψει η Microsoft:
No, Windows 10 Won’t Require a Subscription: Here’s How Microsoft Plans on Making Money Instead).

Και τις βλακείες των Windows 8 τις διορθώνω με το Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements
« Last Edit: 15 Dec, 2015, 12:10:51 by spiros »



Pegy

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 113
    • Gender:Female
Όταν λες υλικό τι εννοείς το μέγεθος της μνήμης; Μα δεν είναι δωρεάν η αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω συνδρομή;


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δωρεάν (για πάντα) αν το κάνεις μέχρι τον Ιούλιο. Το υλικό είναι το είδος του υλικού, όχι το μέγεθος μνήμης. Λογικά ό,τι παίζει Win8 θα παίζει και Win10.
« Last Edit: 15 Dec, 2015, 12:29:37 by spiros »



 

Search Tools