Ωδές στη χαρά

dinomachi

• Sr. Member
  • The word is not enough...

Δεινομάχηηηηηηηηηη, πού είσαι να πούμε πάλι κάτι για την Καμάρα;

Ό,τι κι αν πούμε, Βίκυ μου, στέκει αγέρωχη... στο ύψος της... κι εγώ πελαγοδρομώ εδώ...!
;-)))

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλό αρμένισμα και στις δυο σας... στα πελάγη σας.:-)))))))))))

tsioutsiou

• Full Member
Περ.: Εγώ πάντως δεν νογάω ιτς από αυτά του λες... ειλικρινά, διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτά που γράφεις και δεν καταλαβαίνω τίποτα... αν θέλεις να τα πεις λίγο πιο απλά... ώστε να καταλάβω κι εγώ τι εννοείς;;;

Και τώρα σας καληνυχτώ για πάω να ετοιμαστώ....

Σπεύδω να σε προλάβω:
Νάντια, η αναγνωστική εμπειρία διδάσκει: αν δεν νογάς αυτά που διαβάζεις, αυτός που τα έγραψε έχει σεισμό εν κρανίω ή απλώς δεν ξέρει να γράφει.
Ιn one word: Kai esena, kai olous edo, sas ypoliptomaste, sas hairomaste kai niothoume oraia pou yparhete gyro mas.
Aλλα αν ζητήσεις επαναδιατύπωση και διευκρινήσεις (ή διευκρινίσεις -να προλάβουμε καάθε περίπτωση) θα τ' ακούσεις!!! :)

Περ.: ....
Περ και πτι μπερ... (μάλλον για τον tsiou, λες.)
epetelos, εσένα το τραβάει ο οργανισμός σου -μεταξύ σεξ και αυτοθαυμασμού- αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη. Τα χεις κάνει θάλασσα μόνη σου...

elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.
epetelos, εσένα το τραβάει ο οργανισμός σου -μεταξύ σεξ και αυτοθαυμασμού- αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη. Τα χεις κάνει θάλασσα μόνη σου...

Βάρκα που 'χεις τόσα δίχτυα μάζεψέ με απ'τα ξενύχτια...

Μπορεί και να έχετε δίκιο. Πάντως από μποφόρια, τίποτα. Πλέουμε σε πελάγη... ευτυχίας προς το παρόν. Βέβαια, μπορεί ξαφνικά να φυσήξει μελτέμι.
Όσο για το τι τραβάει ο οργανισμός μου... I find your assumptions... presumptuous to say the least.
Άλλοι τραβάνε τα κουπιά... και άλλοι (τα) παραγάδια.
:-)

tsioutsiou

• Full Member

Βάρκα που 'χεις τόσα δίχτυα μάζεψέ με απ'τα ξενύχτια...

Μπορεί και να έχετε δίκιο. Πάντως από μποφόρια, τίποτα. Πλέουμε σε πελάγη... ευτυχίας προς το παρόν. Βέβαια, μπορεί ξαφνικά να φυσήξει μελτέμι.
Όσο για το τι τραβάει ο οργανισμός μου... I find your assumptions... presumptuous to say the least.
Άλλοι τραβάνε τα κουπιά... και άλλοι (τα) παραγάδια.
:-)

Jeux de vagues της Θάλασσας....
:)

ΥΓ
Φαντάζομαι κάποιος θα λυπηθεί τον μελλοντικό χρήστη και θα σβήσει (μετακινήσει) όλο το ανάμεικτο ... ό, τι πρέπει για narrative paradigm ανάλυση, ιδίως από πιστότητα και λογικότητα

elena petelos

• Hero Member
Jeux de vagues της Θάλασσας....
Mε προκαλείται να σχολιάσω. Αλλά ακολουθεί διάλογος ανέμου και θάλασσας. Μια και κάποτε αναφερθήκατε στα ζούδια... εγώ είμαι Λέοντας (φωτιά, νομίζω) και δυστυχώς και αδιαφορώ για αέρα και νερό... και μια και ακολουθεί δικός τους διάλογος... λέω να πάω βόλτα. :-)
Dialogue du vent et de la mer...

Επίσης, στα πλαίσια της γνωστής ελληνικής φιλοξενίας (προς παραδειγματισμό των Άγγλων) είναι Πέμπτη, αλλά θα έχω... long weekend, oπότε σας καληνυχτίζω.
ΥΓ
Φαντάζομαι κάποιος θα λυπηθεί τον μελλοντικό χρήστη και θα σβήσει (μετακινήσει) όλο το ανάμεικτο ... ό, τι πρέπει για narrative paradigm ανάλυση, ιδίως από πιστότητα και λογικότητα

Ελπίζετε, αλλά δεν μεριμνείτε. No concrete suggestions as such. Στην Kατερίνα έγραψα. Προτείνω να το "ρίξει" στις "Ωδές στη χαρά" η Βίκυ, το δεύτερο μισό του νήματος, να τελειώνουμε.
:-))

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Περ. και Ελένη, θα πρότεινα τις προσωπικές σας «θαλασσομαχίες» και «πελαγοδρομήσεις» να τις συνεχίζετε στα νηματάκια που ξεκινήσατε χαρωπά κι ανέμελα, όπως αυτό εδώ. Δεν χαλάει ο κόσμος να ανταλλάξουμε και κάνα χωρατό στο ενδιάμεσο σοβαρών ερωτήσεων αλλά όταν τα χωρατά πιάνουν ολόκληρο το νήμα, αρχίζει και «πιάνεται» η καρδιά μου αλλά και τα χέρια μου, τέτοια ώρα που κάθομαι και κάνω τσαχπινιές και διαχωρισμούς μηνυμάτων άνευ σοβαρού λόγου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση των δύο σας αλλά και όλων των υπόλοιπων.

Καλό μας ξημέρωμα, καθότι είναι και νάνι τάιμ, όπως λέει κι η Ελένη.:-)
« Last Edit: 23 Jun, 2006, 02:51:11 by wings »

tsioutsiou

• Full Member
, αρχίζει και «πιάνεται» η καρδιά μου αλλά και τα χέρια μου, τέτοια ώρα που κάθομαι και κάνω τσαχπινιές και διαχωρισμούς μηνυμάτων άνευ σοβαρού λόγου.

Σνιφ, έχεις κάθε δίκιο... σωστά μας το υπενθυμίζεις γιατί στο μυαλό μου σε έχω μόνο φτερωτή 
Όνειρα γλυκά

banned8

• Jr. Member
  • **
Freude! Freude!

Ωραία περάσαμε. Και ελπίζουμε να μην κυκλοφορήσουν φωτογραφίες, να σκάσουν οι απόντες. (Ακούς, Σπύρο;)

elena petelos

• Hero Member
Περ. και Ελένη, θα πρότεινα τις προσωπικές σας «θαλασσομαχίες» και «πελαγοδρομήσεις» να τις συνεχίζετε στα νηματάκια που ξεκινήσατε χαρωπά κι ανέμελα, όπως αυτό εδώ. Δεν χαλάει ο κόσμος να ανταλλάξουμε και κάνα χωρατό στο ενδιάμεσο σοβαρών ερωτήσεων αλλά όταν τα χωρατά πιάνουν ολόκληρο το νήμα, αρχίζει και «πιάνεται» η καρδιά μου αλλά και τα χέρια μου, τέτοια ώρα που κάθομαι και κάνω τσαχπινιές και διαχωρισμούς μηνυμάτων άνευ σοβαρού λόγου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση των δύο σας αλλά και όλων των υπόλοιπων.

Καλό μας ξημέρωμα, καθότι είναι και νάνι τάιμ, όπως λέει κι η Ελένη.:-)
Merci για τη... μετακίνηση και άπειρα φιλιά (βεβαίως κι έχεις δίκιο), αλλά σήμερα είναι Παρασκευή κι όπως (σας έχω ήδη) πει... this is a long weekend for me. Οπότε (μια και πλέον υπάρχει ειδικό νήμα) και έχουν λυθεί... όλα αυτά... σας φιλώ και adieu!
:-)) (Tσαχπίνικα τα λες, ομολογουμένως.)
Freude! Freude!

Ωραία περάσαμε. Και ελπίζουμε να μην κυκλοφορήσουν φωτογραφίες, να σκάσουν οι απόντες. (Ακούς, Σπύρο;)
Καλημερούδια, you! Δεν χρειάζεται να κυκλοφορήσουν. Αρκεί να τις στείλετε σε μένα.
:-))
φφφ

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Συμφωνώ για τις φωτογραφίες, Νίκο. Η Ελένη είναι αστέρι στο ξεδιάλεγμά τους, οπότε με τη σειρά μου θα δω αυτές που θα ξεχωρίσει εκείνη.:-))))))))))

elena petelos

• Hero Member
Η Ελένη είναι αστέρι στο ξεδιάλεγμά τους...

Kι αυτό είναι πάμπλικ ντομέιν; Τίποτα δεν έμεινε όρθιο; :-)))
Oh, well! Eννοείται ότι θα σου κάνω εκπληκτικό σελεκτιόν, Βίκυ μου...
(Πάμε για το δεύτερο καφε...)
΄-)
« Last Edit: 23 Jun, 2006, 13:14:47 by elena petelos »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Χαχαχα... αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να κάνω τώρα - το δεύτερο καφέ. Γεια μας!!!

Search Tools