Εταιρεία υποτιτλισμού Screen Art

arkoudos

• Newbie
  • *
Και το αποτέλεσμα ήταν μηδέν.... η εταιρεία έχει ανοίξει κανονικά την ιστοσελίδα της μετά από 1,5 χρόνο που ήταν υπό κατασκευή, μαθαίνω από πρώην μεταφραστή τους πως "προσπαθεί να ορθοποδήσει" και γενικά δε δείχνει διάθεση για πληρωμή.

Να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Η εταιρεία είναι στην Αθήνα κι εγώ Θεσσαλονίκη. Για να κάνω καταγγελία στην Επιθεώρηση Εργασίας, θα πρέπει να πάω εδώ ή να κατέβω στην Αθήνα;

Βαγγέλης Συρίγος

Falcon

• Dimitra Tsakiroglou
  • Full Member
Η καταγγελία γίνεται στην Επιθεώρηση Εργασίας της περιοχής όπου εδρεύει η επιχείρηση που καταγγέλνεις. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην Επιθεώρηση και να εξηγήσεις ακριβώς τι επιθυμείς να καταγγείλεις και θα σε ενημερώσουν εκείνοι για τη διαδικασία.
Γνωρίζω ότι η Επιθεώρηση Εργασίας είναι αρμόδια για θέματα που αφορούν εργοδότες και μισθωτούς. Αν η επιχείρηση ήταν πελάτης σου, ίσως να πρέπει να απευθυνθείς σε δικηγόρο. Δεν είμαι σίγουρη.

arkoudos

• Newbie
  • *
Καλησπέρα,

επαναφέρω και πάλι το θέμα, το οποίο έχει πάρει τραγικές διαστάσεις. Είχα την εντύπωση πως ήμουν ένας από τους ελάχιστους στους οποίους χρωστάει  η εταιρεία και τα λεφτά (περίπου €700) τα περισσότερα, αλλά τώρα έρχομαι σε επαφή με όλο και περισσότερα άτομα που έπεσαν θύματα της απάτης, των οποίων τα ποσά υπερβαίνουν κατά πολύ τα δικά μου (από €1.000 μέχρι €1.400).

Πιο πολύ γράφω για να προειδοποιήσω συναδέλφους, πως η εταιρεία ως Screen Art έκλεισε και πως ο "κύριος" Παύλος Λιασίδης πλέον ασχολείται με κάποια εταιρεία που ονομάζεται Lavda Titling και έχει έδρα την Κύπρο. Αυτό για να προλάβω ορισμένους συναδέλφους που είχαν, έχουν ή σκοπεύουν να έχουν επαφές με τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Επίσης, ο chief editor που μου είχε απαντήσει σε νήμα άλλης ιστοσελίδας, έφυγε από την εταιρεία, χωρίς φυσικά ούτε εκείνος να πληρωθεί.

ΜΦΧ
Βαγγέλης Συρίγος

Dimi

• Full Member
Βαγγέλη, για την εν λόγω εταιρεία έχουν γίνει ασφαλιστικά μέτρα. Αν είσαι Αθήνα, έλα στην συνέλευση της Πρωτοβουλίας την Κυριακή μήπως υπάρχει κάποιος για να σε ενημερώσει, ή στείλε email για να σου δώσουν τα στοιχεία της εκπροσώπου της ομάδας.

Βλ. http://syllogosmed.blogspot.com/2010/06/screen-art.html#more
« Last Edit: 02 Jul, 2010, 20:41:57 by spiros »

Search Tools