μελέτη ολικών μεγεθών -> study of total results, study of cumulative results

Agent Cadmus

• Hero Member
  • "Put your sins in a box" whispered the voice.
Είναι από το ίδιο κείμενο με την υπερπρόσοδο, με την μόνη διαφορά ότι είναι επικεφαλίδα πίνακα, οπότε δεν έχω συγκείμενο...

Αν βοηθάει σε κάτι, κάτω από τη μελέτη ολικών μεγεθών αναφέρονται οι πωλήσεις, οι σταθερές δαπάνες και οι μεταβλητές δαπάνες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
« Last Edit: 12 Jul, 2009, 23:54:05 by wings »

vmelas

• Hero Member
Είναι από το ίδιο κείμενο με την υπερπρόσοδο, με την μόνη διαφορά ότι είναι επικεφαλίδα πίνακα, οπότε δεν έχω συγκείμενο...

Αν βοηθάει σε κάτι, κάτω από τη μελέτη ολικών μεγεθών αναφέρονται οι πωλήσεις, οι σταθερές δαπάνες και οι μεταβλητές δαπάνες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Το βρήκες αυτό τελικά;

Agent Cadmus

• Hero Member
Όχι. Το έβαλα ως study of total results (γιατί αυτά ήταν με βάση τους αριθμούς), και πέρασ ... αλλά το έχω κρίμα στη συνείδηση μου έκτοτε ...

vmelas

• Hero Member
Δεν είναι άσχημο. Εγώ θα έλεγα study of cumulative results γιατί αυτό πιστεύω ότι είναι, η μελέτη δηλαδή των αθροισμένων αποτελεσμάτων από τα βιβλία μιας εταιρείας.

Agent Cadmus

• Hero Member
Υφίσταται ως λογιστικός όρος; Για πες, μπας και κοιμηθώ καλύτερα (τουτέστιν λίιιιιγο πίο ανάλαφρα) απόψε...

vmelas

• Hero Member
Το συνολικά μεγέθη το έχω αποδώσει στο παρελθόν (και μπορείς να το Googlίσεις) ως cumulative results.

Agent Cadmus

• Hero Member

Search Tools