Σχετικά με τις freelance ιστοσελίδες

Dunadan

• Newbie
  • *
Καθώς έκανα μια διαδικτυακή έρευνα αγοράς, εντόπισα κάποιες freelance σελίδες όπου πωλούνται υπηρεσίες. Ο υποψήφιος buyer έχει να διαλέξει ανάμεσα σε sellers πολλών ειδικοτήτων. Ενώ λοιπόν έκανα το καθιερωμένο scrolling στην ειδικότητα των μεταφραστών, παρατήρησα ότι πολλοί από τους sellers είναι κάτω των 20 ή και 18 ακόμα. Πήγα λοιπόν να διαβάσω τους Όρους Χρήσης της συγκεκριμένης ιστοσελίδας και είδα ότι για να κάνει κανείς λογαριασμό πρέπει να είναι 13 και πάνω !!

Γεννήθηκαν λοιπόν απορίες τις οποίες θέλω να μοιραστώ μαζί σας, μήπως και μπορέσει κάποιος από το forum να λύσει.
  1) Κόβονται Αποδείξεις Παροχής Υπηρεσιών ;
  2) Προφανώς και γίνονται συναλλαγές μέσω PayPal, αλλά μιας κι εγώ δεν έχω κάνει ακόμα λογαριασμό δεν γνωρίζω αν μπορείς να κάνεις διεθνείς
      συναλλαγές μέσω PayPal χωρίς να εκδίδεις αποδείξεις.
  3) Δηλαδή, ας πούμε, τέτοιου τύπου ιστοσελίδες είναι η χαρά της μαύρης εργασίας ; 
« Last Edit: 03 Nov, 2017, 15:21:26 by Dunadan »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Για όλα αυτά τα θέματα πρέπει να ανατρέξεις στους κανόνες και στην πολιτική κάθε ιστοτόπου.

Όσο για το θέμα μαύρης εργασίας, νομίζω ότι δεν μπορούμε να γενικολογήσουμε αν δεν ξέρουμε σε ποιον συγκεκριμένο ιστότοπο αναφέρεσαι.

Search Tools