Δακτυλογράφηση, επιμέλεια, διορθώσεις-Κοστολόγηση

TZINA

• Semi-Newbie
  • *
Καλησπέρα σε όλους. Δεν είμαι μεταφράστρια, οι σπουδές μου είναι θεωρητικές με συνέχεια πάνω στον πολιτισμό και την τεχνολογία. Λόγω του ότι έχω αρκετά μεγάλη ευχέρεια στη χρήση της ελληνικής γλώσσας καθώς και αγάπη για αυτή ( έχω ασχοληθεί και με γλωσσολογία) και κατά συνέπεια στην επιμέλεια κειμένων (εννοώ στο να παίρνω ένα κείμενο απλά γραμμένο και να το μετατρέπω σε ακαδημαϊκό) , έχω συνεισφέρει πολλάκις σε φίλους και γνωστούς στο να τους φτιάξω τα κείμενα που χρειάζονται, να τα διορθώσω συντακτικά και γενικά να τα αναβαθμίσω. Επιπλέον γνωρίζω τυφλό σύστημα δακτυλογράφησης. Εως τώρα, ό,τι έχω λάβει σε αμοιβή (όποτε το ζητούσα) , ήταν καθαρά από το κεφάλι μου και σε πολύ χαμηλό κόστος. Σκέφτομαι λοιπόν, επειδή λόγω εγκυμοσύνης δεν θα μπορώ να δουλέψω για λίγους μήνες, να προσπαθήσω να ασχοληθώ με τον εν λόγω αντικείμενο και για κάποια έσοδα και επειδή μου αρέσει ΠΟΛΥ. Κοίταξα τα faq που έχετε, αλλά θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη και ασχολείται με κάτι παρόμοιο την τρέχουσα περίοδο , να με κατατοπίσει λίγο με την τιμολόγηση καθώς και τυχόν γνώσεις, tips που θα έπρεπε να έχω/γνωρίζω, ώστε να είμαι πιο ανταγωνιστική. Ζω επαρχία με αρκετούς φοιτητές, αλλά θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει και κάποιος διαδικτυακός χώρος που να μπορώ να αναζητήσω ενδιαφερόμενους για τις υπηρεσίες μου. Όποια άλλη γνώση επί του θέματος...ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά εκ των προτέρων.

TZINA

• Semi-Newbie
  • *
Καλημέρα!Το διάβασα αυτό.....οι τιμές για δακτυλογράφηση και επιμέλεια είναι αυτές δλδ και εν έτη 2017?  Γιατί το πόστ είναι του 14.........Για πολυτονικό που διάβασα, πώς το ψάχνω περαιτέρω?

Search Tools