Προστηθέντες, προστεθέντες, προστιθέντες... προστήσαντες!

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Σωστά... λοιπόν, εμείς οι δυο κουτράμε συνέχεια, κυρίως σε νομικά... και να ήταν και τα αγαπημένα μας :-)

eleftheria

• IMAGINE...
  • Full Member
Συ είπας, Βίκυ, κι εσύ Νίκο ( ο σώφρων Νίκος ) παίρνεις και τα εύσημα από τη συνάδελφο.  

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να γνωριστούμε, αφού κάνουμε τέτοια δουλειά μεταξύ μας κι έχοντας αγγαρέψει και το Σπύρο να μας "χοστάρει " που θα΄ χει φρίξει ο άνθρωπος, πρέπει να πιούμε και καφέ μαζί ( προλαβαίνετε καλέ εσείς, κάτι παιδιά στη Δροσιά, στη Θεσσαλονίκη; ...)
Και για να θέσω το θέμα στην ηλικία, είμαστε όλοι της ίδιας "κλάσης", σωστά;
The poet is rather an old book
The poet is missing
The poet is a liar
The poet is you

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Εσένα δεν θα έπρεπε να σε λένε Νικόλαο, Σολομώντα θα έπρεπε να σε λένε με τη σολομωνική μαγεία σου! Μήπως έσπασες και τον κώδικα Ντα Βίντσι;

The contracting party shall be liable for any damage - including consequential damage - caused to whoever or whatever by the contracting party itself, its sub-contractors, staff, authorised representatives and/or its visitors and guests.

Βρήκα και αυτή τη διατύπωση που μας βολεύει όλους. Ας υποθέσουμε, λαϊκή μούσα, ότι το "προστηθέντες" είναι κωδικός, που σημαίνει και προστΑθέντες και προστΕθέντες (α + ε  = η) . Ρίχ' τα όλα μέσα τα ρημάδια, να ησυχάσουμε.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Εσένα δεν θα έπρεπε να σε λένε Νικόλαο, Σολομώντα θα έπρεπε να σε λένε με τη σολομωνική μαγεία σου! Μήπως έσπασες και τον κώδικα Ντα Βίντσι;

Δεν χρειάστηκε, Σπύρο μου, να τον σπάσει. Του τον έδωσε ο ίδιος ο Ντα Βίντσι τότε που γνωριστήκανε... μιας και ρώτησε για τις "κλάσεις" μας η Ελευθερία. :-)

banned8

• Jr. Member
  • **
Βίκυ, στα νομικά να κάνουμε τόση συζήτηση είναι αυτό που λένε: "Δύο (ίσως και τρεις) γαϊδάροι μάλωναν σε ξένο αχερώνα".

Ελευθερία, αν θυμάμαι καλά, είχαμε ένα powwow τις άλλες. Πού ήσουν εσύ;

Όσο για την κλάση, άσε. Εγώ είμαι εντελώς παλιοσειρά. [Ναι, με τον Λεονάρδο σπάγαμε μαζί καρύδια και κώδικες.]

Όσο για το συγκεκριμένο βιβλίο, Σπύρο, ούτε με βίντσι δεν θα με κατάφερνες να ασχοληθώ μαζί του.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Χαχαχαχαχα... Νίκο, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ την ίδια στιγμή - για τον ξένο αχερώνα.

Σκιουράκια δεν είχατε, εσύ κι ο φίλος σου ο Λεονάρδος. να σας τα σπάνε τα καρύδια; Αλλά ξέχασα, τότε ακόμα είχατε γερά δόντια.:-)

Η Ελευθερία, ως φύση ελεύθερη, προτιμά τις μη προγραμματισμένες συναντήσεις.

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Όσο για το συγκεκριμένο βιβλίο, Σπύρο, ούτε με βίντσι δεν θα με κατάφερνες να ασχοληθώ μαζί του.

Ούτε εγώ έχω ασχοληθεί, όπου ακούω πολλά προτιμάω να απέχω... το ίδιο είχε συμβεί και με τον Αλχημιστή του Κοέλιο... αναμασημένη ανατολική φιλοσοφία με προσαρμογή για άτομα που συμβουλεύονται αστρολόγους και χαρτορίχτρες και θεωρούν τον εαυτό τους το κέντρο του σύμπαντος.

eleftheria

• IMAGINE...
  • Full Member
Νίκο, απουσίαζα λόγω ανωτέρας βίας από τη συνάντηση, όπως επίσης και από το χορό του Σπύρου  Αν και ήθελα να είμαι, και είχα δηλώσει συμμετοχή, μετά προέκυψαν διάφορα οικογενειακά.
Ελπίζω να μην ήταν η μόνη ευκαιρία να γνωριστούμε μεταξύ μας.  Μια γειτονιά είμαστε, ανεξαρτήτως κλάσης.
Σας ευχαριστώ για τις προσπάθειές σας και λυπάμαι αν σας καθυστέρησα από τη δουλειά ή το διάλειμμά σας.
The poet is missing
The poet is a liar
The poet is you

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλέ συ, μη σοβαρεύεσαι απότομα... αφού καλά περνάμε στην εξοχή του Τρανσλάτουμ. Σήμερα ζορίστηκες εσύ, αύριο θα συμβεί το ίδιο σε κάποιον από εμάς.

Φιλάκια και καλή συνέχεια.

Κι ως βόρεια σας έχω "από κάτω" :-) Ναι, μια γειτονιά είμαστε όλοι γιατί κι όλη η Ελλάδα μια στάλα χώρα είναι κι όσο θα μας δένει το κέφι και το μεράκι για τη δουλειά και όχι μόνον, καλά θα περνάμε.
« Last Edit: 07 May, 2006, 14:55:19 by wings »

banned8

• Jr. Member
  • **
Και εδώ, στην 5η αισίως σελίδα, ως μοδερέιτορ, επιθυμώ να κλείσω αυτή τη συζήτηση. Κάθε άλλο σχόλιο, όσο και να μπαίνετε στον πειρασμό να πείτε κάτι, θα διαγραφεί. Σας χαιρετώ με μια πρόσφατη φωτογραφία μου.

eleftheria

• IMAGINE...
  • Full Member
θα σκάσω αν δεν το πω: πού είναι το φωτοστέφανο;  Και τα μαλλιά, στη φωτογραφία σου φαίνονται πυκνότερα, πρόλαβες σε μόλις 2μιση ώρες να τα χάσεις όλα;  Κρεμμυδόζουμο, μεταξύ μας, κάνει θαύματα.

[Σε δύο ώρες, η παρούσα καταχώριση θα αυτοκαταστραφεί. - Υπογραφή: moderator.]
« Last Edit: 21 May, 2005, 17:22:51 by nickel »
The poet is missing
The poet is a liar
The poet is you

Search Tools